Szkolna akcja ,,Nie kupuj! Adoptuj!”

  • 29.10.2021, 10:06 (aktualizacja 29.10.2021, 10:52)
  • red./ SP nr 4
Szkolna akcja ,,Nie kupuj! Adoptuj!”

Podziel się:

Oceń:

W schronisku dla małych zwierząt w Przylasku obecnie przebywa ponad 90 psów. Każdy z nich marzy o nowym, kochającym domu. Dlatego młodzież z jednej z lubańskich podstawówek przeprowadziła na ternie miasta akcję ,,Nie kupuj! Adoptuj!”.

W ostatnią środę w centrum Lubania pojawiła się grupa młodzieży promująca akcję „Nie kupuj! Adoptuj!”. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu przygotowała transparenty reklamujące adopcję zwierząt oraz ulotki zachęcające do kontaktu z najbliższym schroniskiem. Dzięki uprzejmości pracowników schroniska kilka psów wybrało się z młodzieżą na spacer do miasta, promując tym samym adopcję ,,naszych braci mniejszych”.

W schronisku przebywa obecnie ponad 90 psów. Każdy z nich marzy o nowym, kochającym domu. Wierzymy, że los czworonogów nie będzie nikomu obojętny i nasza akcja przyczyni się do znalezienia dla nich domów. Nagrodą będzie dozgonna przyjaźń przyjaciela, który będzie nas kochał nad życie. - mówili uczestnicy akcji.

Inną formą pomocy bezdomnym zwierzętom jest praca w formie wolontariatu podczas weekendów w schronisku w Przylasku. Warunek to ukończenie 17 roku życia oraz, a może przede wszystkim otwarte serce na potrzeby psów i kotów przebywających w boksach. Osoby zainteresowane tematem zachęcamy do kontaktu z pracownikami ,,Psiegolasku”.

Akcja ,,Nie kupuj! Adoptuj!” dobiegła dziś końca, ale my działamy dalej. Już w listopadzie ruszamy z kolejną inicjatywą na rzecz zwierząt – zbiórką darów w postaci koców, prześcieradeł i ręczników. Zachęcamy do włączenia się w pomoc dla dobra czworonogów. - zapowiadają dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

red./ SP nr 4

Zdjęcia (21)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 29.10.2021, 19:31
Piekna inicjatywa brawo młodzież sama mam psa te zwierzeta praktycznie towarzyszą mi od dziecinstwa sprawdza się powiedzenie najwierniejszym przyjacielem czlowieka jest pies to on ma kochane serducho i kocha całym sobą chociaż czasami jego pan, pani na to nie zasługują.
Sonia
Sonia 29.10.2021, 19:14
Piękna akcja, wielki szacunek dla pomysłodawców

Pozostałe