Ekstra premia dla zaszczepionych

  • 26.10.2021, 11:46 (aktualizacja 26.10.2021, 12:02)
  • red.
Ekstra premia dla zaszczepionych Obraz Angelo Esslinger z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Mimo widocznych różnic w ilości zachorowań na COVID-19 temat szczepień wciąż budzi kontrowersje. Antyszczepinkowcy, nie bez racji, mówią o segregacji sanitarnej i protestują gdy próbuje się ich zmuszać do wyjawienia czy są zaszczepieni czy też nie. Jeden z dużych pracodawców w powiecie bolesławieckim by zmniejszyć ilość zachorowań w jego zakładach zaproponował premię.

Eksperci jasno mówią, że pracodawca nie może żądać od pracownika wyjawienia czy ten poddał się szczepieniom przeciwko COVID-19. W związku z tym Grupa Quarzwerke, która w regionie jest właścicielem Kaolin S.A. w Nowogrodźcu oraz Kopalni i Zakładu Przeróbczego Piasków Szklarskich OSIECZNICA proponuje świąteczną premię pracownikom, którzy z własnej woli udowodnią, że zostali zaszczepieni.

Dodatkową premię w wysokości 200 euro (około 900 zł) otrzymają pracownicy Grupy Ouarzwerke (w miesiącu grudniu bieżącego roku), którzy z własnej inicjatywy udowodnią pracodawcy, że zostali zaszczepieni jedną lub dwoma dawkami szczepionki, np. przedstawią certyfikat szczepień. - informuje portal Bolec.info.

Codziennie aktualizowane mapy zachorowań na COVID-19 jasno pokazują, że najwięcej zachorowań w Polsce występuje w regionach gdzie ilość zaszczepianych jest najniższa. Dlatego zakłady starają się motywować pracowników do szczepień, aby nie doprowadzić do sytuacji z ubiegłego roku gdy wiele z nich stawało bądź zmieszało produkcję ze względu na braki kadrowe.

red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zulu
zulu 27.10.2021, 09:03
Wiedza na temat pandemii pochodzi z ministerstwa które może podawać dane wyssane z palca i nikt tego nie może zweryfikować .
HMM
HMM 27.10.2021, 08:39
Jeżeli za coś Ci dodatkowo płacą, czy to jest na pewno takie dobre?
Xyz
Xyz 26.10.2021, 15:39
Dyskryminacja pełna gębą...
Niech zaczną podawać ile z tych chorych w statystykach jest zaszczepionych....
Zzz
Zzz 27.10.2021, 01:04
Niby jaka tu dyskryminacja? Pracodawca mówi o DODATKOWEJ premii na święta dla prawników którzy Z WŁASNEJ WOLI przedstawią certyfikat. Nikt nikomu nie potrąca wypłaty, wywala na L4. Jak tyłek boli bo kolega z pracy premie dostanie a Ty nie to idź się zaszczepić albo przestań narzekać i tyle.
Zyx
Zyx 26.10.2021, 21:14
Założę się, że wcale nie tak dużo.

Pozostałe