Lubań. Właściciele Clubu Paradise, gdzie doszło do tragedii wydali oświadczenie

  • 18.10.2021, 20:22 (aktualizacja 18.10.2021, 20:34)
  • red.
Lubań. Właściciele Clubu Paradise, gdzie doszło do tragedii wydali oświadczenie

Podziel się:

Oceń:

W miniony weekend przed Clubem Paradise w Lubaniu doszło do sytuacji skutkującej śmiercią 32-latka, który tej nocy bawił się w klubie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają służby, jednak wiele osób pod wpływem emocji już wydało wyrok. W poniedziałek około 19. głos w sprawie zabrali właściciele klubu, którzy deklarują ścisła współpracę ze służbami wyjaśniającymi sprawę. Poniżej pełna treść oświadczenia.

„Oświadczenie Club Paradise Lubań”

W związku ze zdarzeniem, jakie towarzyszyło wydarzeniu organizowanemu przez Club Paradise Lubań w nocy z soboty na niedzielę minionego weekendu, oświadczamy, że wszyscy pracownicy oraz właściciele Klubu ściśle współpracują z Policją w celu jak najszybszego i pełnego wyjaśnienia tego tragicznego w skutkach incydentu.

Podkreślamy, że Club Paradise Lubań zawsze priorytetowo traktuje bezpieczeństwo i komfort wszystkich swoich Gości, zważając przy tym w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa na prawidłowe zachowania swojego personelu, jak również jednocześnie wszystkich uczestników imprezy.

Z przykrością przyjęliśmy zatem informację o wydarzeniu z minionego weekendu, w której pomimo podejmowanych wysiłków i starań doszło do tragedii jednego z wcześniejszych uczestników organizowanej przez nas dyskoteki. W pełni potępiamy bowiem jakiekolwiek przejawy agresji ze strony któregokolwiek z uczestników organizowanych przez nasz klub wydarzeń, które zgodnie z ideą przyświecającej wspólnej i radosnej zabawie w Club Paradise Lubań absolutnie nie powinny mieć nigdy miejsca.

Apelujemy jednak tego niewątpliwie tragicznego zdarzenia, o powstrzymanie się od rozpowszechniania zbyt pochopnych i często nieprawidłowych informacji, dotyczących tragedii wyżej wymienionej osoby, jak również powstrzymanie się od publicznego wygłaszania błędnych ocen i wniosków o zaistniałym zdarzeniu. Taki sposób przedstawiania wydarzeń z minionego weekendu jest bowiem krzywdzący i godzi niesprawiedliwie w wizerunek Clubu Paradise Lubań oraz lokalnej sceny rozrywkowej, o którą od samego początku staramy się wszyscy wspólnie dbać. Zaistniała sprawa oraz przebieg wydarzeń nie ma zaś tak oczywistego i jednowymiarowego charakteru, jak część z komentujących sugeruje w ramach swych opinii i komentarzy i wymaga dokładnych oraz szczegółowych wyjaśnień, w zakresie których Club Paradise Lubań gwarantuje pełną współpracę z organami prowadzącymi postępowanie w niniejszej sprawie.

Zapewniamy przy tym, że zgodnie z profesjonalnym przeszkoleniem personelu Clubu Paradise Lubań oraz wdrożonymi zasadami bezpieczeństwa i postępowania w sytuacjach kryzysowych, niezwłocznie po zdarzeniu udzielono we własnym zakresie pierwszej pomocy medycznej wszelkim poszkodowanym wskutek zdarzenia osobom. Niezwłocznie wezwano również na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariuszy Policji, którzy podjęli się interwencji w sprawie.

Oświadczamy, że na czas wyjaśnień w niniejszej sprawie oraz ustalenia dokładnych i zgodnych z prawdą przyczyn oraz przebieg zaistniałego zdarzenia, Club Paradise Lubań podjął decyzję o zawieszeniu na okres 2 tygodni swojej bieżącej działalności i odwołania zaplanowanych w tym okresie imprez zbiorowych. Dołożymy w tym czasie wszelkich starań, aby wyciągnąć należyte konsekwencje z tragicznego zajścia oraz zapewnić na przyszłość wzmożone bezpieczeństwo i komfort w obrębie naszego Clubu Paradise Lubań, nie tylko w lokalu, ale i jego najbliższej okolicy. Nie uciekając od ewentualnej odpowiedzialności za tak tragiczny w skutkach incydent, nie pozwolimy, aby zdarzenie z minionego weekendu położyło cień na nasz dotychczasowy ogromny wysiłek jaki włożyliśmy i wciąż wkładamy w rozwój naszego Klubu.

Jednocześnie łącząc się rodziną Zmarłego, pragniemy wyrazić Nasz głęboki żal i smutek, składając wraz z kondolencjami wyrazy szczerego współczucia z pełną świadomości, że tego rodzaju pustki nie da się wypełnić.

Z poważaniem,

Właściciele i Kierownictwo CLUB Paradise Lubań

red.

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiechu
Wiechu 15.11.2021, 11:33
Adwokat, który wyciągnął oskarżonego, podobno dołączył niedawno do sprawy w Jeleniej Górze faceta, ktory był przez ponad 6 miesiecy w areszcie. Tyle człowieka trzymali i jak ten prawnik dołaczyl to sąd go wypuścił na kolejnej rozprawie.
DZGbart
DZGbart 10.11.2021, 19:06
slyszalem ze ponoc dobrze znany ze spraw karnych w rejonie adwokat z wroclawia juz wyciagnal typka z aresztu to sprawa taka jasna i oczywista chyba jednak nie jest
Magda
Magda 21.10.2021, 09:53
Ludzie ogarnijvie się . Ok stała się tragedia. Zginął człowiek. Ale nie wiecie jaka była sytuacja. Teraz na zrzutka.pl wielkie zbieranie kasy dla jego żony i dzieci. *** ojciec co żonę zostawia i dzieci i na balety sobie idzie. Ale spoko jak ktos zginie to najlepiej zgonic na ochronę . Bo przecież wszyscy na imprezie są spokojni i trzeźwi. Nikt się nie awanturuje.
Gienek
Gienek 22.10.2021, 10:23
To że ktoś ma rodzine nie znaczy że nie ma prawa sie raz na jakiś czas pobawic
PIOTR
PIOTR 20.10.2021, 21:35
Wiecie gdzie sobie te oświadczenia możecie włożyć. Jak to wszystko jest fałszywe. A człowieka nie ma. Akurat będzie bezpieczeństwo. Kpina. Jaki wkładacie wysiłek. Strach iść na obiad. Człowiek źle usiądzie i dostanie strzała bo ,,twarzowego nie płaciłem,,
WolF
WolF 20.10.2021, 12:50
Niech wypowiedzą się osoby poszkodowane i lokalna policja ile kradzieży telefonów miało miejsce w tej pseudo dyskotece. Kradzieże praktycznie non stop. Zamknąć ten bałagan zwany dyskoteka. Ludzie omijajcie to miejsce szerokim łukiem.
Młody psk
Młody psk 19.10.2021, 22:32
Trzeba przed klub maty rozłożyć i usunąć krawężniki 🤨
Kasia
Kasia 19.10.2021, 22:03
Zapraszam do siebie na weekend, spać się nie da, rano pod oknami śmietnik, krzyki, wyzwiska, rzucanie butelkami a policja nie reaguje, mimo dzwonienia przyjeżdżają po 2/3h, łebki po 20 lat i co zrobią?
Nic nie zrobią, zwrócą uwagę i odjadą.
W sobotę policja przyjechała i sobie gawędkowała z ochroniarzami, śmiechów nie było końca, tylko pogratulować. Nikt nie reaguję na to co się dzieje pod klubem.
Nie umiesz sie bawić i pić to do domu, dzicz a nie normalni ludzie.
Gdzie normalna policja? Gdzie władze miasta? To było pewne, że pod tą speluną dojdzie do tragedii, bo to co się tutaj dzieje na weekend to po prostu tragedia.
123
123 20.10.2021, 18:34
Jaka władza taki lokal.
Maxi
Maxi 19.10.2021, 18:40
I wyszlo wszystko...Jaki club...taka ochrona...byle kogo za smieci placone...przyjeli i szybko koniec kariery...Sami lepiej sie zwincie z tym cyrkiem...i malo tego...teraz powinniscie zaplacic sroga kare i jeszcze utrzymywac rodzine zabitego...niby waszego goscia w pseudo Clubie
Luna
Luna 19.10.2021, 15:44
Zamknac ewidentnie ten bajzel na stale.Speluna i tyle w temacie!!! Jakby mieli wykfalifikowanych ochroniarzy z licencja i przede wszystkim z badaniami psychologicznymi...do calej sytuacji by nie doszlo i bylby spokoj pod klubem i w jego obrebie.Koniec piesni.Zamknac i tyle.
Klin
Klin 19.10.2021, 15:20
Kto jest wlascicielem tego raju?
Snowden
Snowden 19.10.2021, 13:30
Oswiadczenie wlascicieli jest conajmniej denne. Ciezko sie czyta tekst, ktory nie trzyma sie kupy...
Chlopak stracił zycie, bo ochroniarz trzy razy wiekszy od niego, trenujacy mma, sprzedał mu dwa cepy na glowe. Chyba mu sie parking z oktagonem po....ł!
Miał byc Paradajs a wyszedł szajs!
Mieszkanka miasta
Mieszkanka miasta 19.10.2021, 12:23
Zamknąć tą spelune raz na zawsze
Szerzycie patole, a normalni ludzie zostają traktowani jal Św pamięci Tomek. Wpuszczacie nacpanych, małolaty, napalonych kolesi kto tam stoi na bramce? Jeszcze za innego szefostwa wpusczona zostala małolata w na moje oko 7 miesiącu ciąży kur**a sami sie narażacie na tragedię i śmieszność ta taką spelune. Zamknąć to raz na zawsze. Chcecie sie bawic Lubańska i okolicznościowa patolo? To wypad stąd do np Bolesławca
bolo
bolo 19.10.2021, 12:02
po prostu zamykać winnych , a nie miejsca zdarzeń
Ja
Ja 19.10.2021, 09:58
Rzeczowe odniesienie do sprawy, nieszczesliwy wypadek i tyle. Liczę, że skoro sprawa stała sie sprawa publiczną bedzię podana przyczyna zgonu jak i ilosc % we krwi denata.

Polowa ludzi bawiaca się tam wykazywala zachowania gorsze od zwierzat totalny brak kultury. Jak się nie umie pić i kontrolować na tyle aby kraweżnik nie był problemem to trzeba było siedzieć w domu. A szanowni koledzy wszynający awantury, az dziwi mnie, ze to nie wy siedzicie odpowiadajac za prowokacje całej sytuacji. Internet nie zapomina, oby każy za swoj obraźliwy komenarz umiał przeprosić bo ochroniarzowi wspolczuje, że musiał mieć do czynienia z pijanymi, nie kontrolującymi się osobami. Liczę, że nagranie z monitoringu bedzię rownież udostepnione, a wtedy przeprosin nie bedzie konca!
Marcin
Marcin 19.10.2021, 17:07
A pod lokalem to juz chyba nie broszka "ochroniarza" czyz nie? Tym bardziej na parkingu. Czekamy z utesknieniem na nagranie
Jagoda
Jagoda 19.10.2021, 09:43
Witam serdecznie.w najlepszym porządku to było za tamtego właściwą,a gdzie wasze kamery zamknoc cały lokal i wszystko na ten temat..... pozdrawiam serdecznie.
Katia
Katia 19.10.2021, 14:42
Jagoda a skąd wiesz że kamery nie zostały sprawdzone? Może poczekaj na informacje od prokuratury... Najlepiej wszystko pozamykać bo w Lubaniu jest tyle rozrywek że szok...
Spejson
Spejson 19.10.2021, 13:54
Ktoś, kto nie umie napisać poprawnie 2 zdań, nie powinien w ogóle komentować
ja
ja 19.10.2021, 08:56
stała się tragedia ,zginą człowiek nie ma co dywagować .Ale zamykac klub to juz przesada ,nie dość że w tym Lubaniu nic nie ma ,tylko sklepy i dewotki kościelne to jeszcze zamykac kluby.Trzeba tą sprawe rozwiącac jak najszybciej,pomóc rodzinie i żyć dalej.Takie zycie ,gdyby iśc tokiem rozumowania żeby pozamykac te miejsca gdzie stała sie tragedia to w każdym mieście nie byłoby klubów ,knajpm dyskotek.Na komisariatach gina zatrzymani i co ? zamknąć ? to samo w innych miejscach....
nie ja
nie ja 19.10.2021, 21:52
A TY właścicielem chyba jesteś?
Jaszuba
Jaszuba 19.10.2021, 08:55
Powtórka z Młyna Gryfów.Do zamknięcia.Amatorka wzięła się za imprezy dla nastolatków.Wstyd
Człowiek
Człowiek 19.10.2021, 13:13
Znasz właścicieli, że się wypowiadasz na ich temat ?
MałaMi
MałaMi 19.10.2021, 08:31
Strasznie kulawo napisane... Wypadałoby przeczytać, przed publikacją. A jeśli nie potrafi się napisać, lepiej powierzyć to zadanie, komuś kto potrafi. Zresztą najbezpieczniej i najlepiej byłoby złożyć kondolencje rodzinie ofiary i oświadczyć, że klub współpracuje z policją celem ustalenia przebiegu zdarzeń. Po co ta nieprofesjonalna rozwlekłość? W takich sprawach powinno się ważyć każde słowo!
jachas
jachas 19.10.2021, 08:15
Bomba na banie kończymy balet
Batka
Batka 19.10.2021, 07:56
Chyba wszyscy powinnismy powstrzymać się od komentarzy do momentu ustaleń prokuratury. Wiekszości z nas nie było na miejscu tej tragedi więc po co gdybać? Dla nikogo nie jest to miła sytuacja więc może po prostu poczekajmy z osądami na to przyjdzie czas.... i ktos za to odpowie.

Pozostałe