Ścieki do Kwisy? Podpiszesz petycję?

  • 06.10.2021, 12:58 (aktualizacja 06.10.2021, 18:33)
  • Źródło: Lwowecki.info
Ścieki do Kwisy? Podpiszesz petycję? Lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

Po każdym mocniejszym deszczu w Świeradowie-Zdroju wybijają studzienki, a ich zawartość płynie ulicami uzdrowiska wprost do Kwisy. Władze miasta otrzymały zgodę na awaryjny zrzut ścieków burzowych do rzeki. To nie podoba się mieszkańcom regionu, którzy prowadzą protest.

4 października w Świeradowie-Zdroju ruszyła budowa przelewu przy ulicy Bocznej. Ten, w sytuacjach kryzysowych będzie miejscem zrzutu ścieków do rzeki. W uzdrowisku takich sytuacji zdarza się ostatnio całkiem sporo, a wkrótce najprawdopodobniej będzie ich jeszcze więcej.

Zdaniem mieszkańców problem będzie się pogłębiał. W przyszłym roku w uzdrowisku oddany do użytku ma zostać bardzo duży hotel. Ten wygeneruje kolejne tony ścieków.

Mieszkańcy Świeradowa-Zdroju, a także okolicznych miejscowości nie zgadzają się na zrzut ścieków do rzeki. W sieci ruszył protest „Sprzeciw wobec planowanego zrzutu nieczystości do Kwisy”.

- Jest to rozwiązanie archaiczne, uciążliwe dla mieszkańców i turystów oraz bardzo szkodliwe dla środowiska. Ciągnie za sobą również skutki finansowe – zanieczyszczona rzeka spowoduje utratę wartości Świeradowa-Zdroju jako uzdrowiska i odpływ turystów, stanowiących źródło dochodów miasta. Przekierowanie nieczystości z ulic do rzeki nie jest rozwiązaniem problemu – jest jego zaognieniem – czytamy w petycji, której autorzy wzywają do zaniechania w/w działań na rzecz inwestycji rozwiązującej problem w nieszkodliwy sposób.

Petycję można podpisać tutaj.

Źródło: Lwowecki.info

Zdjęcia (9)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nieudolni
Nieudolni 08.10.2021, 11:05
Nieudolni skoro nie przewidzieli że oczyszczalnia nie wyrobi. TVN uwaga już się za to zabierze poraz 3.
Albert
Albert 07.10.2021, 19:44
Na przeciwko Biedronki palą płytami meblowymi to wam nie przeszkadza ?
torowiska
torowiska 07.10.2021, 06:22
Mieszkańcy sami sobie winni podłańczanie deszczówki do ścieków. W lubań to samo przykładowo podkowa wewnątrz wyremątowana tyle kasy w większości raczej leci do kanalizacji brak kontroli firmy nawet jak robią i tak w dokumentach nic niema.
Przykładowa rewitalizacja szamba pieniążki wzięte przynajmniej 3 razy,dopiero przy kopania okazuje się pełne.
Dodam jak szczury mają dobre warunki zjedzą w deszczu umyją.
pozdrawiam (!").
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.10.2021, 05:56
Od niedawna mieszkam w Czerniawie a tu co drugi spuszcza ścieki do górskiego potoku albo do pobliskich rowów co spowodowane jest brakiem kanalizacji mało tego to jeszcze wypalają śmieci.... Ekologia pełną parą.
Jachaś
Jachaś 06.10.2021, 23:12
To jest deszczówka a nie szambo! Fakt, że na wylocie powinny być separatory ale pokażcie mi gdzie takie się stosuje
Mieszkanka
Mieszkanka 12.10.2021, 20:57
Deszczówka? W Świeradowie nie ma kanałów deszczowych tylko kanalizacja. Mieszkam nad Kwisą
to widzę co leci.do rzeki. Jeżeli to deszczówka to dlaczego po każdym deszczu ( nawet niewielkim ) myją most , na którym leży brudny papier toaletowy, gówna a nawet prezerwatywy. Teraz most będzie czysty bo fekalia pójda do rzeki. DRAMAT.
V
V 08.10.2021, 11:07
Ścieki matole bo kanalizacja niewyrabia
Paulo
Paulo 06.10.2021, 19:17
To ścieki burzowe( z wód opadowych) a nie sanitarne g*****
😡
😡 06.10.2021, 17:50
Tym szamlasom radnym i burmistrzowi na podwórze te ścieki skoro nie Umią załatwić sprawy.
Obserwator1
Obserwator1 06.10.2021, 14:29
Podpisami ścieków się nie zlikwiduje .Cofnąć pozwolenia na zrzut ścieków .Ładować wysokie kary dla zarządzającymi ściekami w Świeradów.Do chwili uregulowania sprawy ścieków nie wydawać nowych pozwoleń na nowe budowy skoro oczyszczalnia nie może przerobić więcej ścieków.

Pozostałe