Dziś trzy nowe zachorowania w powiecie

  • 06.10.2021, 12:43 (aktualizacja 06.10.2021, 13:44)
  • red.
Dziś trzy nowe zachorowania w powiecie

Podziel się:

Oceń:

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że w kraju odnotowano 2085 nowych zachorowań na Covid-19. W powiecie lubańskim, choć przez ostatnie tygodnie odnotowywano jedynie pojedyncze przypadki, to dziś statystyki wskazują trzech nowych chorych. W powiatach ościennych również rośnie liczba zakażonych.

W powiecie lubańskim ilość zachorowań dotychczas utrzymywała się na stosunkowo niskim poziomie. W wakacje, tak jak wszędzie zachorowań było najmniej, we wrześniu w powiecie zachorowało jedynie 12 osób. Od początku października w powiecie lubańskim zachorowały 4 osoby.

Na dziś w powiecie kwarantanną objętych jest 56 osób, wykonano 27 testów, a wskaźnik liczby osób zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi 0,55.

W powiatach ościennych sytuacja jest dynamiczna. W powiecie lwóweckim dziś odnotowano 5 nowych zachorowań, wykonano 62 testy, a na kwarantannie przebywa 67 osób, wskaźnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców to 1,09. W powiecie zgorzeleckim odnotowano tylko jedno zachorowanie, choć kwarantanną objętych jest 128 osób. W powiecie bolesławieckim również stwierdzono trzy nowe zachorowania, z kolei liczba osób objętych kwarantanną jest największa, bo aż 222 osoby są objęte tym obowiązkiem.

 

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KOWID69
KOWID69 09.10.2021, 19:27
Regent to na ksiegonkach juz normalnego alkoholu nie macie i na denaturt sie wzieliscie ?
patriota
patriota 07.10.2021, 13:22
w szwecji danii nie ma czegos takiego jak przymus szczepien . tam skonczono juz dawno z propagowaniem strachu i robienia z covida groznego zabojcy, bo przeciez 0,3-0,5% smiertelnosci to nie powod zeby dalej brnąć w wymyslana pandemie. kraje te calkowicie zniosly wsaystkie obostrzenia i do wiadomosci publicznej podali jakie skutki moga wiazac sie z preparatem medycznym ktory jest nadal w fazie badan klinicznych bo przeciez jestesmy na etapie eksperymentu medycznego do konca 2023r. rzadzacy uznali te chorobe jak kazda inna np grype i ze trzeba zyc dalej bo virus ten pozostanie z nami juz na zawsze tak jak grypa. a propo szczepien to we francji w niemczech i w wielu innych krajach europy podano do publicznej wiadomosci skutki uboczne i zagrozenie po przyjeciu preparatow medycznych zwanych szczepionka na covid19 tylko w polsce o tym nie mówią i nawet chca szczepic nasze dzieci. śmierć wrogom Ojczyzny!
Janka
Janka 08.10.2021, 09:10
w szwecji danii nie ma czegos takiego jak przymus szczepien
============
Ale w Szwecji czy Danii (we Francji, Belgii ...) sa obiekty do ktorych niesczepieni nie maja wstępu i słusznie. Takie sobie życie wybrali - nikt ich nie będzie przymuszał. Po prostu do kina, teatru czy wielu lokali gastronomicznych nie wejdą.
Covid-19
Covid-19 07.10.2021, 15:16
Niektórzy dopiero jak sami się znajdą pod respiratorem to uwierzą że koronawirus faktycznie istnieje, a szczepionka jednak chroni przed ciężkim przebiegiem choroby.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj…
zulu
zulu 07.10.2021, 14:49
Leczenie powikłań poszczepiennych które wyjdą po latach napełni kieszenie tych którzy dzisiaj namawiają i zmuszają do tych szczepień.
Zbyszko
Zbyszko 07.10.2021, 18:26
Durnowaty ty jak but z lewej nogi. Od lat od czasów Louis'a Pasteur'a.świat stosuje szczepionki dzięki którym wiele chorób przeszło do historii. Nie tak dawno groził nam nawrot odry bo grupa idiotów zaczęła kwestionować szczepienia przeciwko tej chorobie. Jak tak dalej będzie wróci Heinego i dżuma - i najlepiej jakby weszła - w porąbanych jak sucha sosna na opal - antyszczepionkowcow. Może w końcu zmądrzeją.
regent
regent 08.10.2021, 08:08
Zgadza się. Szczepionki tak. Szczepionki oddały ludzkości nieocenione zasługi i przyczyniły się do eliminacji wielu groźnych (naprawdę groźnych, a nie groźnych siłą rozkręconej medialnie psychozy) chorób. Np. ostatnio, po 6 (słownie: sześciu!!!) latach badań rozpoczęto szczepienia przeciwko malarii, a wyniki potwierdzone badaniami (!) dają podstawę do optymizmu. Jeszcze raz powtórzę: szczepionki! A nie preparat zmodyfikowany genetycznie, za działanie którego nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, a skutki działania zarówno te krótko jak i długoterminowe są nie do przewidzenia. Zamieszczasz gamoniu wiele tekstów wyłapanych gdzieś z sieci, które są ogólnie dostępne i nawet niejednokrotnie prawdziwe, ale twój problem polega na tym, że niczego z tego nie rozumiesz, o wyciąganiu logicznych wniosków nawet nie wspomnę, bo najwyraźniej przekracza to twoje zdolności analityczno-syntetycznego myślenia. Jesteś niestety klasycznym przykładem ofiary prawie dwuletniego prania mózgu przez wszystkie media ( w tym portalu e-lubań niestety, nad czym boleję). Niejednokrotnie o tym wspominałem i obiecałem sobie, że powstrzymam się od dyskusji z idiotami, co niniejszym czynię, bo szkoda czasu. Pozdrawiam wszystkich myślących i ciebie gamoniu też (żal ciebie, ale na pocieszenie przyjmij do wiadomości, że to nie ty jesteś winien).
P.s. do Redakcji: Jak stwierdził pewien filozof : Nie jest żadnym nietaktem powiedzieć idiocie, że jest idiotą, więc proszę moderatora o powstrzymanie się od korekt, które z kolej nie są wykonywane jeśli chodzi o teksty pod moim adresem. I uwaga zasadnicza: będę wdzięczny za publikowanie moich reakcji na teksty skierowane do mnie w przyzwoitym czasie, a nie po fakcie, gdy dany temat odchodzi do archiwum. Dziękuję
Zbyszko
Zbyszko 08.10.2021, 09:18
Regent!
Jeszcze raz powtórzę: szczepionki! A nie preparat zmodyfikowany genetycznie, za działanie którego nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, a skutki działania zarówno te krótko jak i długoterminowe są nie do przewidzenia.
===================
No właśnie! Jak na razie skutki są takie że wielu żyje, a mogło by leżeć w piachu. Na jakiej podstawie "gamoniu" siejesz zgrozę że szczepienia p-ko covid-19 przyniosą "długoterminowe nie do przewidzenia skutki?"
Prorok jakiś, jasnowidz czy co?
regent
regent 08.10.2021, 11:55
Choćby po ilości NOP-ów (niepożądanych odczynów poszczepiennych), które zresztą są w ramach "Operacji pandemia" zaniżane gdzie się da i ile się da. Zgony, powikłania, zawały, zakrzepica - wszystko to w skali porażającej jak na statystyki porównywane do "normalnych" szczepionek. Poza tym biorąc pod uwagę wyniki działania tzw. "szczepionki" na przykładzie Izraela, czy W.Brytanii, to każdy myślący (nie dotyczy takich jak ty) zauważy, że : po pierwsze jeśli to to działa, to na krótko i potrzebne są kolejne dawki, po drugie: podanie specyfiku (bo przecież nie szczepionki) nie chroni ani przed chorobą (np. prezydent Białegostoku), ani przed jej transmisją, więc pajacu osoby zaszczepione mogą nadal zakażać! Tyle w temacie, bo i tak nie pojmiesz. Zalecam więc stanowczo: kaganiec na twarz i do budy.
do Zbyszka
do Zbyszka 07.10.2021, 23:10
Francuzi z tego instytutu mają laboratoria w Wuhanie skąd pochodzi świrus .Mogę podejrzewać że maczali palce w jego rozprzestrzenianiu.Świat otwiera oczy .Napisz coś o ofiarach szczepień ,poczytam z ciekawością.Zulu
zulu
zulu 07.10.2021, 12:28
Ile dzieci poszło do szkoły bez posiłku i drugiego śniadania ,ile dzieci jest bitych ,ilu emerytów siedzi bez ogrzewania w zimnych mieszkaniach?Tym się zajmijcie a nie tematami zastępczymi typu grypa sezonowa.
Zbyszko
Zbyszko 07.10.2021, 11:45
Regent! Jedź ty czem prędzej na Lubelszczyznę i podtrzymuj tę ciemnotę w tej swojej teorii na temat Civid-19 - niech się zaczną intensywniej wyludniać, bo jak na dzisiaj to biją wszelkie rekordy tej swojej antyszczepionkowej głupoty. Pasujesz tam do nich na lidera!
Tragedia
Tragedia 07.10.2021, 10:34
Zamknąć cały Lubań.
Normal
Normal 07.10.2021, 08:51
Dlaczego 20 lat temu nikt tego nie liczył jak było więcej zachorowań?!Ludzie ogarnijcie się i żyjcie.
Marta
Marta 06.10.2021, 17:57
już już nabieramy tempa a dzieci poprzez kontakt w szkołach rozniosą to po całym powiecie
kto?
kto? 07.10.2021, 12:30
Dzieci nie chorują ,zaszczepieni nie chorują to kto choruje w powiecie?Ktoś chorych dowozi?
Weronka
Weronka 08.10.2021, 09:29
Chorują nie zaszczepieni a często roznosicielem wirusa są zaszczepieni. Tylko przestrzeganie nakazanych norm uchroni wielu od wędrówki na tamten świat. Nie pomogą zaklęcia z trzymaniem kciuków ani modlitwą - po prostu te szamaństwa nie działają naiwny narodzie!
Jwp
Jwp 06.10.2021, 22:06
Zamknijmy szkoły itp. Wtedy na pewno będziemy zdrowsi.... Eh, plandemia.
Magda
Magda 06.10.2021, 16:07
Jedna z osób to uczennica SP4 i jak zwykle nikt z poza klasy nie miał z nią kontaktu bo gdyby tak bylo to szkola bylaby objęta kwarantanna a ze za chwile zachorują inni uczniowie to bedzie sytuacja nie mająca związku z tym przypadkiem.....
Iwona
Iwona 07.10.2021, 09:35
W szkole jest bardzo wiele dzieci z kaszlem, katarem i innymi objawami przeziębienia... które z tych dzieci ma zrobiony test? Ha ha ha... nie słyszałam o żadnym ... jedna klasa od wczoraj na kwarantannie i jeden nauczyciel... to nic, że mieli wspólne klasy, wspólny korytarz na przerwie, wspólną salę gimnastyczną i wspólnych innych naucxycieli ech...
Mama
Mama 06.10.2021, 20:28
Zaklamywanie zagrozenia to juz przerabialismy rok temu i jak to sie skończylo? Pozostaje liczyc na rozsądek rodziców
tobi
tobi 06.10.2021, 15:04
Jak wierzyć komuś kto dobrze żyje ze straszenia pandemią?
zulu
zulu 06.10.2021, 14:56
Nikt nie jest w stanie zweryfikować danych podawanych przez ministra.Statystyka działa tak:jeden mąż bije żonę codziennie a inny nigdy,statystycznie każda żona jest bita co drugi dzień.
Xyz
Xyz 06.10.2021, 14:34
O matko a jeszcze wirus grypy się szerzy... 😂 Tosz to będzie dramat...
Polecam Wczorajszy wywiad z Polsatu po wydarzeniach jak pewien pan pięknie na antenie posługując się oficjalnymi statystykami daje do pieca w temacie szczepionek i śmiertelności c19, a grypy... Ten materiał tylko dla tych z otwartą głową... Bo niektórym może się zapalić pod kopułką, a świat może się zawalić... 😂
P. S. Nie zapomnijcie opublikować komentarza....
Zbyszko
Zbyszko 06.10.2021, 13:54
No to się zaczyna. Regent uważaj bo idą po ciebie. Minister Niedzielski wystąpił do ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry z prośbą o objęcie specjalnym nadzorem prokuratorskim tego typu spraw związanych z atakami antyszczepionkowców. A rzecznik Prokuratury Krajowej poinformował, że Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej już kilka tygodni temu skierował do wszystkich prokuratur regionalnych w całej Polsce pismo wskazujące na konieczność podejmowania zdecydowanych działań procesowych przeciwko osobom, które dopuszczają się przestępstw wobec lekarzy realizujących Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19 a rząd zamierza monitorować strony, które rozpowszechniają fake newsy dotyczące szczepień i karać ich autorów. Facebook już takie wpisy usuwa. Czas na eLuban.
==============
Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/prawo/zao…
zulu
zulu 07.10.2021, 23:13
Zaczynamy pandemię wprowadzać siłowo?
regent
regent 06.10.2021, 19:53
A tobie p******** minister wypisał już skierowanie na dalsze leczenie do Bolca na ul.1000-lecia?
zulu
zulu 06.10.2021, 14:56
Prawda was wyzwoli.
Ola
Ola 08.10.2021, 10:54
Zulu
Jesteś świadomym to musisz mieć nie lada nerwy aby udźwignąć prawdę i wszystkich, którzy żyją w świecie iluzji! Nie dość, że masz świadomość w jakim zakłamaniu żyjesz, żyjemy to jeszcze musisz zmagać się z ludźmi co mają uśpiony umysł! Prawda nie wyzwala a tylko wykańcza! Ludzie wolą żyć w Martiksie a tych, którzy są świadomi uważają za nienormalnych!
Gdyby wszyscy ludzie poznaliby prawdę to wtedy mówilibyśmy o wyzwoleni....a tak jednostki muszą się tylko zmagać samotnie w tym obłędzie jaki nastał...A wystarczy tylko wyłączyć telewizor i włączyć myślenie!

Łatwiej człowieka oszukać niż przekonać go, że został oszukany!
regent
regent 09.10.2021, 08:56
Doskonała refleksja i do tego w punkt. Nadzieja w tym, że samotne wilki kiedyś połączą się w watahę i wspólnie upomną się o normalność dobierając się do gardeł tych, którzy próbują zrobić z nas wytresowane zwierzęta cyrkowe. Pozdrawiam

Pozostałe