Lubań. Stypendia dla najzdolniejszych

 • 01.10.2021, 09:52 (aktualizacja 01.10.2021, 10:07)
 • red./ŁCR
Lubań. Stypendia dla najzdolniejszych ŁCR

Podziel się:

Oceń:

16 najzdolniejszych uczniów lubańskich podstawówek otrzymało stypendia. To nie lada wyczyn, gdyż stypendyści to uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali średnią ocen co najmniej 5,6.

Stypendia są przyznawane uczniom klas IV – VIII szkół podstawowych w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Miejskiej Lubań”.

W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie trzech lubańskich podstawówek (SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 4), którzy w roku szkolnym 2020/ 2021 uzyskali średnią co najmniej 5,6:

 • Mateusz Wiśniewski,
 • Kamila Bijak,
 • Amelia Masłowska,
 • Wiktoria Kurkiewicz,
 • Karolina Minkiewicz,
 • Wiktor Wyszatycki,
 • Aleksandra Malmon,
 • Wojciech Brzezowski,
 • Igor Sobczyk,
 • Szymon Jaracz,
 • Aurelia Łyp,
 • Paweł Kiełdanowicz,
 • Maja Sałandyk,
 • Wiktoria Ałykow,
 • Mateusz Wereszczyński,
 • Julia Majewicz

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy tak imponujących wyników. Jesteśmy szczęśliwi, że rośnie nam nowe pokolenie wspaniałych młodych ludzi, którzy już teraz są dumą nie tylko swoich rodziców, ale i naszego miasta.

Skąd jednak biorą się takie wyniki w nauce? Jaka jest recepta na wychowanie młodego omnibusa? Czy wystarczy sam głód wiedzy młodego człowieka i talent, czy może konieczna jest ciężka praca?

Syn zawsze przejawiał zainteresowania ogólną wiedzą, bardzo dużo czyta, interesuje się programami publicystycznymi, informatycznymi i popularno-naukowymi. Dodatkowo uczy się języka niemieckiego i angielskiego, gra w szachy, chodzi na kółka zainteresowań, interesuje się sportem. Najważniejsze jednak nie są sukcesy szkolne, ale to, żeby Pawełek był dobrym, wrażliwym, szczęśliwym dzieckiem – podkreślała mama jedenastolatka, ucznia 5. klasy.

Z kolei Grzegorz, tata Aurelii opowiadał: Staramy się stworzyć córce jak najlepsze warunki do nauki. Nie narzucamy żadnej presji, staramy się natomiast wzbudzić zainteresowanie nauką.

A jaką receptę na szkolny sukces mają bohaterowie dzisiejszej uroczystości?

Na pewno jest bardzo dużo pracy. Trzeba sobie systematycznie powtarzać wszystko z lekcji, żeby później wiedzieć, co powiedzieć, jak pani zapyta – radziła Aurelia, uczennica 5. klasy, której ulubionym przedmiotem jest matematyka.

To jest na pewno bardzo ciężka praca, trzeba dużo sił i własnego czasu w to włożyć – nie krył ósmoklasista Mateusz, któremu wtóruje Wiktoria: Dużo pracy trzeba poświęcić, dużo nauki, czasu wolnego. Wiktorii pomaga to, że – jak sama mówiła – bardzo lubi się uczyć, a żaden ze szkolnych przedmiotów nie sprawia jej problemu.

Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań, wręczający młodym mistrzom symboliczne upominki, z dumą podkreślał, jak ważny jest fakt, że wśród lubańskich dzieci i młodzieży jest niemała grupa uczniów, która chce się wybić ponad przeciętność.

Dziękuję im za to, że mają ambicję, która jest pewnym motorem do dalszego działania. Jeżeli postawimy sobie jedną, drugą, trzecią poprzeczkę, to góry można przenosić – dodał burmistrz.

Następna edycja stypendiów Burmistrza Miasta Lubań już za rok!

Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia wyzwania. Wierzymy bowiem, że zdolnej młodzieży w Lubaniu nie brakuje i czasem wystarczy tylko mały impuls, by przeskoczyć kolejną „poprzeczkę” i znaleźć się w tak zacnym gronie, jak to, które zgromadziła dzisiejsza uroczystość.

red./ŁCR

Zdjęcia (20)


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jabłonowski
Jabłonowski 02.10.2021, 08:44
A kto za to zapłaci?
Walerianna
Walerianna 02.10.2021, 09:28
Taki problem może mieć tylko taki głomb pospolity z kisielem pod czaszką jak ty. Gdybyś za młodu był wolny od tych przypadlosci też byś dostał stypendium i kto wie.. Może byłbyś nawet naukowcem. A tak jesteś pan głomb, swołocz i woda na młyn odwetowców.
Tata
Tata 01.10.2021, 16:06
Proszę sprawdzić czy na pewno była to średnia 5,6, bo więcej dzieci miałoby stypendia.
Echo
Echo 02.10.2021, 19:49
Oprócz wysokiej średniej trzeba mieć na koncie jeszcze wygrane konkursy na szczeblu powiatowym bądź wojewószkim.
Pozdrawiam
Ola
Ola 02.10.2021, 22:34
Czasami i to nie wystarcza....jak jest naprawdę to tylko wiedzą osoby, które decydują o tym, który zdolny uczeń znajdzie się jak to napisał redaktor w ,,zacnym gronie,,!
Ola
Ola 01.10.2021, 19:08
Widocznie szkoły mają limit na wspieranie uzdolnionych uczniów! Niektórzy mają np. średnią 5,75 i nie dostają stypendium. Nie wszyscy uczniowie z wysokimi średnimi i zasługami dla szkoły są wyróżnieni i nagrodzeni. Na szczęście nie wszyscy aż tak bardzo się tym przejmują bo przecież uczą się dla siebie. To tzw. lekcja życia., która takim niedocenionym dzieciom uświadamia, że niesprawiedliwość jest wpisana w ich codzienne życie...
Pozdrawiam

A do redaktora, który pisał ten artykuł mam prośbę aby nie pisał o impulsach i poprzeczkach tylko o tym aby Pan Burmistrz zwiększył pulę stypendialną bo zdolnej młodzieży Lubaniu nie brakuje. Zacne grono już jest tylko jeszcze niedocenione!

Aleksandra
Anna
Anna 02.10.2021, 19:39
Pani Aleksandro wreszcie bardzo mądry wpis ! Szanuję takich ludzi 👍
Ola
Ola 02.10.2021, 22:49
Dziękuję za miłe słowa! :)
Trzeba zawsze doceniać uzdolnionych uczniów i zawsze wspierać tych mniej zdolnych.
Takie jest moje zdanie a jak jest to wszyscy wiemy...
Pozdrawiam serdecznie
Ola

Pozostałe