Festyn w Radostowie „RODZINA SZKOLE - SZKOŁA RODZINIE"

  • 27.09.2021, 09:47 (aktualizacja 27.09.2021, 10:51)
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowie
Festyn w Radostowie „RODZINA SZKOLE - SZKOŁA RODZINIE" Zespół Szolno-Przedszkolny w Radostowie

Podziel się:

Oceń:

Mimo kaprysów jesiennej pogody w czwartek 24 września odbyło się sympatyczne spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli i społeczności radostowskiej.

Do południa pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu. Było zimno i wiał silny wiatr. Nic nie wskazywało na to, że impreza się odbędzie. 

Wieszane dekoracje zrywał wiatr i przewracał ustawiane rekwizyty, ale zdeterminowani organizatorzy nie dawali za wygraną. Z uporem maniaka na nowo zawieszali i ustawiali przedmioty. Tak było do magicznej 17. Kiedy zjawili się goście, dzieciaki, rodzice stęsknieni zabawy i miłych wrażeń, pogodowe przeciwności dały za wygraną.

Zaczęło się dziać!

Ciepłe i życzliwe serca rozgrzały atmosferę - tę pogodową i duchową. Zapłonęło ognisko z kiełbaskami. Smacznie zapachniały gofry, frytki, wata cukrowa, aromatyczna kawa. Zmarzluchów rozgrzały tańce, śpiewy i "dzikie" zabawy na dmuchańcach.

Wiele emocji wzbudziły „Rodzinne potyczki sportowe na wesoło.” Najsprawniejszą sportowo okazała się Rodzina Janikowskich, która wygrała bon na miłe spędzenie rodzinnego popołudnia na grze w kręgle w Kręgielni Regenaracja w Lubaniu, złote, czekoladowe medale i dyplomy. Ale Rodzina Różnych, Rodzina Matki Polki i Rodzina Szkolna, także wykazały się walecznością, wielkim poczuciem humoru i umiejętnością wspaniałej zabawy, więc również otrzymali medale i dyplomy.

Głównym celem imprezy była integracja oraz  uświadomienie sobie i okazanie swoich uczuć do rodziny i szkoły.

A że najlepiej myśli się pisząc, więc w czasie trwania pikniku hostessy zbierały do skarbca kolorowe serduszka, na których obecni wypisywali swoje uczucia względem rodziny i szkoły. Były to piękne wyznania. Najczęściej królowały na nich miłość, szacunek, wdzięczność, podziękowania i tolerancja. Te piękne słowa „przeobraziły się” w czekoladowe cukierki, co symbolizowało, że dobre słowa mają moc osładzania życia.

Byliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci. To piękne, że mimo wielu zawirowań i przeciwności potrafimy być dla siebie mili i razem wspólnie miło spędzać czas.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowie

Zdjęcia (31)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sołtys
Sołtys 27.09.2021, 14:22
To oni nie wiedzą jak się nazywa ich wieś? Przecież nie RadostÓw!

Pozostałe