Dwie funkcjonariuszki zasiliły kadrę lubańskiej jednostki policji

  • 22.09.2021, 17:04 (aktualizacja 22.09.2021, 18:08)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Dwie funkcjonariuszki zasiliły kadrę lubańskiej jednostki policji

Podziel się:

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski.

W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu odbyło się dzisiaj ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu odebrali akty ślubowania. Podinspektor Piotr Pietrykowski w swoim wystąpieniu życzył policjantkom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów w szkole policji oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Podkreślał, że praca jaką wybrały jest trudna i odpowiedzialna, obciążona wieloma wyrzeczeniami ale i radością. Wskazał, iż najważniejsze jest dobro osób dla których służymy.

Młode adeptki najbliższe miesiące spędzą w policyjnej szkole, gdzie zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po zdaniu egzaminów, powrócą do jednostki macierzystej gdzie pełnić będą służbę.

ZOSTAŃ POLICJANTEM - CZEKAMY NA CIEBIE

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (3)


Pozostałe