Lubań. Złoci jubilaci

  • 22.09.2021, 10:42 (aktualizacja 22.09.2021, 10:53)
  • ŁCR
Lubań. Złoci jubilaci ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Wiara, nadzieja, miłość oraz dzieci scalające związek. Taką receptę na sukces małżeński podają długoletni małżonkowie.

17 września br. w Sali Ślubów lubańskiego ratusza złote gody świętowali w obecności burmistrza i zaproszonych gości Państwo Maria i Henryk Lemieszkowie oraz Państwo Krystyna i Zbigniew Witeccy. Obie pary związek małżeński zawarły w 1970 roku, Państwo Witeccy 21 stycznia w Lubaniu, zaś Państwo Lemieszkowie 6 czerwca w Leśnej. Po 51 latach wspólnego życia, z uwagi na tak niesamowity staż, przyszedł czas na wyjątkowe odznaczenia. Uroczystość złotych godów tradycyjnie już poprowadził pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu. W swoim przemówieniu podkreślał znaczenie związku małżeńskiego i niesamowity przykład, jaki jubilaci każdego dnia dają kolejnym pokoleniom.

Rocznica ślubu, to święto miłości – zaznaczał Andrzej Choroszy, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. -  Nie sztuką jednak jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku i więcej w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Zgromadził prawdziwy skarbiec czynów wielkich i małych. Codziennej trosce o dom, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym oddaliście Państwo swoje najlepsze lata – mówił urzędnik.

Państwa Maria i Henryk Lemieszkowie zaraz po ślubie mieszkali w Leśniej, zaś po 10 latach przeprowadzili się do Lubania, gdzie żyją do dzisiaj. Mają dwie córki, dwóch synów, dwie wnuczki i dwóch wnuków.

-Trzeba się kochać, mimo upływu lat trzeba się kochać. Miłość, nadzieja, wiara są najważniejsze. To wszystko – zdradziła Pani Maria.

Trzeba mieć wzajemne zaufanie i szacunek. I oczywiście bardzo wiążą nas dzieci, które musimy pochwalić, że są dobrze wychowane – uzupełnił wypowiedź żony Pan Henryk.

Państwo Krystyna i Zbigniew Witeccy od dnia zawarcia małżeństwa po dziś dzień mieszkają w Lubaniu. W tym czasie doczekali się dwóch córek, dwóch wnuczek i dwóch wnuków.

Zrozumienie, wyrozumiałość, ustępstwa. I kochać się razem i szanować – odpowiedziała pytana o przepis na udane małżeństwo Pani Krystyna.

 I zgodność z żoną, trzeba jedynie słuchać i oddychać – śmiał się Pan Zbigniew. – I kochane dzieci. Dużo dają dzieci. Wspierają, pomagają i dzięki nim to wszystko jest takie scementowane - dodał już bardziej poważnie małżonek.

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” po 52 latach razem otrzymają również Państwo Irena i Władysław Rudionowie. Wręczenie odznaczeń będzie miało miejsce w późniejszym terminie. Wszystkim jubilatom składamy gorące, jak ich uczucia, gratulacje.

Jeśli w Państwa rodzinie lub wśród znajomych znajduje się małżeństwo z półwiecznym stażem zachęcamy do zgłaszania tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego, nr tel. 75 646 44 32 lub e mail: [email protected]

ŁCR

Zdjęcia (27)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 22.09.2021, 14:54
Podajcie jeszcze statystyki rozwodowe, będzie śmieszniej.
Klara
Klara 22.09.2021, 12:31
W Lubaniu i okolicy jest jeszcze wiele par jubilatów którzy od tego prezydenta żadnych odznaczeń nie przyjmują.
Jacek
Jacek 22.09.2021, 19:58
Chyba rok czy dwa lata temu nie przyjęli medalu za długoletnie pożycie - Państwo Henryka i Michał z Lubania.

Pozostałe