Zmarł Michał Turkiewicz, prezes ZGiUK w Lubaniu

  • 17.09.2021, 16:32 (aktualizacja 17.09.2021, 17:55)
  • red.
Zmarł Michał Turkiewicz, prezes ZGiUK w Lubaniu Michał Turkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś po 15. otrzymaliśmy informację o śmierci Michała Turkiewicza, prezesa Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu.

Michał Turkiewicz od paru miesięcy zmagał się z chorobą i przebywał na zwolnieniu lekarskim.
Informację o jego śmierci potwierdzają nam lubańscy samorządowcy, choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat.

Michał Turkiewicz miał 65 lat i od początku swojej kariery związany był z Lubaniem, w latach 80. był etatowym pracownikiem komitetu miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1988 do 1990 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego miejskiej rady narodowej w Lubaniu. W latach 1990–1998 pracował jako nauczyciel, następnie do 2001 obejmował stanowisko wiceburmistrza Lubania. Sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji z okręgu legnickiego, wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pracował w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Gospodarki.

W roku 2006 został powołany na stanowisko prezesa Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu i funkcję tę pełnił nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

red.

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ministrant
Ministrant 06.10.2021, 20:51
Ile trzeba dać panu Bogu za pogrzeb katolicki jeżeli brak:
zaświadczenia o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (ostatniej Komunii Świętej), (?) jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).
Xxx
Xxx 04.10.2021, 22:23
Takich ludzi już nie ma
Hart
Hart 23.09.2021, 20:49
a teraz wam powiem jedna rzecz na miejsce Turkiewicza będzie sie pchał Burmistrz aby objac to stanowisko bo kończy mu sie kadencja a z tego stanowiska będzie nie odwoływalny tak jak Turkiewicz prze z 16 lat , biznes jest biznes
Darius6623@wp.pl
[email protected] 21.09.2021, 18:05
Odchodzimy z tego świata, by poznać to co jest przed nami ukryte. Cześć jego pamięci.
Pamiętać bedę
Pamiętać bedę 21.09.2021, 10:21
Wspaniały człowiek, duchem i zachowaniem. Panie Michale zawsze będę Pana wspominał jako człowieka, który zawsze zachowywał się uczciwie. Był Pan człowiekiem porządnym zawsze i wzorem człowieka, wspaniałym posłem. Spoczywaj w pokoju
Krzysztof - wieloletni współpracownik
Krzysztof - wieloletni współpracownik 20.09.2021, 10:07
Michał! Spoczywaj w pokoju. Odszedłeś za wcześnie. Byłeś naprawdę dobrym człowiekiem. Składam kondolencje Twojej Rodzinie.
HALINA
HALINA 19.09.2021, 12:57
Za wcześnie odszedłeś .... Pozostaniesz w pamięci jako dobry,przyjazny człowiek,kolega ,znajomy zawsze uśmiechnięty i pogodny ,blisko ludzi.ŻAL... WIECZNY ODPOCZYNEK DAJ MU PANIE.
Hera
Hera 18.09.2021, 21:03
To jest smutna wiadomosc , bardzo smutna. Spieszmy sie kochac ludzi bo tak szybko odchodza .
Xena
Xena 18.09.2021, 20:50
Żegnam Pana z wielkim żalem..Przytulam Syna i Żonę..Wielki żal i smutek..Za wcześnie...
oioi
oioi 18.09.2021, 19:36
wielka szkoda dla Lubania
Daro
Daro 18.09.2021, 14:53
Módlmy się aby Najczulszy Ojciec Niebieski, który jest Miłością doskonałą, niepojętą, niewyobrażalną ,która wyraża się Miłosierdziem nieskończonym i niewyczerpanym raczył przyjąć swego sługę Michała Turkiewicza do swojego Królestwa Niebieskiego.Natomiast rodzinie zmarłego dał siłę, wiarę oraz potrzebną nadzieję do przetrwania tego niezwykle trudnego okresu.Skladam najszczersze kondolencje dla rodziny Pan Michała.Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim.
Lubanianin
Lubanianin 20.09.2021, 20:38
Chłopie, weż się ogarnij!
Szkoda człowieka ale ty jakiś nawiedzony pański jezusowy w *** jesteś, źe aź strach!
HHHHHHHHHHH
HHHHHHHHHHH 18.09.2021, 13:51
SILY I SPOKOJU LA RODZINY.
Lubanianka
Lubanianka 18.09.2021, 12:41
Wyjatkowo sympatyczny człowiek. Ogromny żal.
Zbysxek B.
Zbysxek B. 18.09.2021, 09:23
Wyrazy wspóczucia dla rodziny
Marek
Marek 18.09.2021, 09:07
Głębokie wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny zmarłego.
PIOTR
PIOTR 17.09.2021, 22:38
Super człowiek. Spoczywaj w pokoju. Zawsze nam pomagałeś P. Michale
Jaaaa
Jaaaa 17.09.2021, 20:34
Znam go od bardzo , bardzo wielu lat, zawsze był dobrym , pogodnym człowiekiem, strasznie mi przykro, bardzo. Wyrazy współczucia dla Rodziny
Xyz
Xyz 17.09.2021, 20:07
Pomimo tego PZPRu.... że nauczycielem nie był może najlepszym... Może i kariery polityczne takie jakieś... Ale złego człowiekowi nie zrobił i nawet wspomnienia o nim dobre jako o człowieku bardziej niż jakieś złe pozostaną.... Wtopił się w to miasto i był częścią jego.... Szkoda bo mógł jeszcze żyć... Serdecznie współczuję rodzinie i łączę się duchowo.
Nie odchodzi ten, którego pamięć zostaje
Nie odchodzi ten, którego pamięć zostaje 17.09.2021, 18:57
Wyrazy współczucia dla rodziny. Miałam okazję poznać kiedyś Pana Michała. Jego i mój syn urodzili się w tym samym dniu. Jego ciepłe słowa otuchy bardzo pomogły mi w trudnym czasie, gdy los mojego dziecka był niepewny. Zawsze bardzo ciepło wspominałam Państwa Turkiewiczów. Bardzo smutna wiadomość😔
lubanianka
lubanianka 17.09.2021, 18:57
żal ,odszedł wspaniały ,przyzwoity człowiek , dbał o Lubań dzięki niemu jest plac zabaw na Parkowej ,latarnie na Łąkowej i jeszcze wiele innych inwestycji ,wyrazy współczucia rodzinie.

Pozostałe