Czołowe zderzenie w Ruszowie. Ucierpieli mieszkańcy powiatu lubańskiego

  • 14.09.2021, 19:17 (aktualizacja 14.09.2021, 19:28)
  • red.
Czołowe zderzenie w Ruszowie. Ucierpieli mieszkańcy powiatu lubańskiego Zdjęcia: Janusz Wilk / OSP Ruszów / KPP Zgorzelec

Podziel się:

Oceń:

Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie, gdy 21-letni kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącym mieszkańcom powiatu lubańskiego. W wyniku zderzenia 5 osób przetransportowano do szpitali, do jednej z nich konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11.09) po 16. na drodze wojewódzkiej 296 na skrzyżowaniu ulic Łużyckiej i Zgorzeleckiej w Ruszowie. Kierujący Audi A3 zjeżdżając w drogę podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka Audi A4 doprowadzając do czołowego zderzenia. Impet zderzenia wyrzucił Audi A3 do przydrożnego rowu, a A4 ze zmiażdżonym przodem zatrzymało się na jezdni.

W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowanych zostało aż pięć osób, w tym jedna w stanie ciężkim, znajdująca się wewnątrz przewróconego na bok samochodu w przydrożnym rowie. - relacjonowali druhowie OSP Ruszów.

Dojeżdżające na miejsce zastępy strażaków udzielały pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu kolejno przybywających zespołów ratownictwa medycznego. Ostatecznie czworo poszkodowanych zostało przetransportowanych do szpitali karetkami. Piątą z osób zabrał lądujący na łące opodal śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Audi A3, 21-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu marki Audi A4, kierowanego przez 68-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. W pojeździe sprawcy podróżowało jeszcze dwoje pasażerów, w drugim pasażerka. Wszystkie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Teraz w ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniane wszystkie okoliczności tego zdarzenia. - poinformowała kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa KPP w Zgorzelcu.

Była to bardzo trudna akcja ratownicza z uwagi na dużą ilość osób poszkodowanych i wymagających pomocy. W działaniach uczestniczyły: OSP Ruszów, OSP Jagodzin (2), JRG PSP Zgorzelec (2), śmigłowiec LPR, karetki ZRM (4), Policja (4). - relacjonował J. Droś z OSP Ruszów.

red.

Zdjęcia (14)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

yhyhyh
yhyhyh 15.09.2021, 23:06
ta ...
Piotr
Piotr 14.09.2021, 20:12
Tak to jest dać młokosowi prawo jazdy i myśli że jest panem i królem na drodze. Zabrać prawo jazdy na 5 lat aż zmądrzeje. Zabronić jazdy nawet na hulajnodze.
Stanisława
Stanisława 21.10.2021, 16:14
A starsi kierowcy nie powodują wypadków?

Pozostałe