Od dziś utrudnienia na autostradzie A4. Prace będą trwały ponad miesiąc

  • 14.09.2021, 10:09 (aktualizacja 14.09.2021, 10:39)
  • red.
Od dziś utrudnienia na autostradzie A4. Prace będą trwały ponad miesiąc DUW

Podziel się:

Oceń:

Wybierając się autostradą A4 do Wrocławia przez najbliższe 5 tygodni musicie się liczyć z utrudnieniami na i tak zatłoczonej trasie. GDDKiA poinformowała o rozpoczynających się pracach na odcinku od węzła Budziszów do węzła Pietrzykowice.

Informujemy, że od wtorku 14 września, w ciągu autostrady A4 na odcinku od węzła Budziszów do węzła Pietrzykowice rozpoczynają się kompleksowe prace związane z wymianą uszczelnień dylatacji, likwidacją spękań oraz remontem wykruszeń. - informuje  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Przez okres ponad 5 tygodni codziennie wprowadzana będzie zmiana organizacji ruchu polegająca na zamknięciu lewego lub prawego pasa na odcinku 500 metrów. Prace na jezdni południowej wykonywane będą od poniedziałku do środy, natomiast na jezdni północnej od czwartku do soboty. 

Realizacja zadania może powodować utrudniania, które będziemy na bieżąco monitorować. Przewiduję się, że w przypadku wystąpienia uciążliwych zatorów w godzinach największego natężenia, wprowadzane będą przerwy w celu poprawy płynności ruchu i ponowne przystąpienie do robót, po rozładowaniu zatoru. - dodaje inwestor.

Zakończenie prac planowane jest do 22 października 2021 roku.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe