Kto triumfuje, a kto się żegna? Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych

  • 13.09.2021, 10:39 (aktualizacja 13.09.2021, 11:46)
  • News4Media
Kto triumfuje, a kto się żegna? Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Jak wyglądałoby poparcie dla poszczególnych ugrupowań politycznych, gdyby Polacy mieli oddać teraz na nie swój głos? Na to pytanie odpowiedziało przeprowadzone w ostatnich dniach badanie.

„Na którą z partii oddał(a)byś swój głos?”

W badaniu przeprowadzonym przez Kantar pomiędzy 9 a 11 września br., na zlecenie TVN24, Polacy usłyszeli w słuchawkach swoich telefonów pytanie o to, na którą z partii oddaliby swój głos. Wyniki prezentują się następująco:

30 proc. respondentów odpowiedziało, że na ich poparcie mogłaby liczyć Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska, co wskazuje na stosunkowo pewną pozycję Jarosława Kaczyńskiego w dalszej walce o władzę nad państwem.

Drugie miejsce przypadło z kolei Koalicji Obywatelskiej, której do pierwszego miejsca na podium zabrakło jedynie 6 punktów procentowych, bowiem 24 proc. ankietowanych wskazało, że oddałoby swój głos na sojusz Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i partii Zieloni.

Jedynie 14-procentowym wynikiem musi zadowolić się Polska 2050 Szymona Hołowni, która w zestawieniu znalazła się na trzecim miejscu.

Na poparcie 8 proc. pytanych może liczyć Konfederacja Wolność i Niepodległość. Lewica, czyli politycy Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i partia Razem, otrzymaliby głos zaledwie 5 proc. osób, które wzięły udział w ostatnim badaniu. 3 proc. poparcia przypadło Koalicji Polskiej i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Na samym końcu znalazła się partia Kukiz’15, na którą zagłosowałby tylko 1 proc. respondentów. Najgorszy wynik osiągnęło Porozumienie, które nie otrzymało żadnego głosu.

15 proc.  ankietowanych nie umiało lub nie chciało wskazać żadnego z ugrupowań.

Bez większych zmian

Stacja telewizyjna, która zleciła wykonanie badania, porównała wyniki do podobnego badania przeprowadzonego w lipcu br. Okazuje się, że Polacy są wierni swoim przekonaniom, ponieważ różnice wynosiły wówczas nie więcej niż dwa punkty procentowe dla każdej z partii. Oznacza to, że poprzednia ankieta przyniosła niemal identyczny obraz preferencji potencjalnych wyborców.

News4Media

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JARO
JARO 17.09.2021, 20:01
CZerwony kolor zbliza sie .Niech zyje PO .
Greta
Greta 16.09.2021, 09:29
PiS nieustanie triumfuje.
A'propos stosunku Polski i Kościoła rzymskiego do małżeństw homo i adopcji dzieci przez nie poniższym oświadczeniem Kaczor strzelił sobie (w to operowane kolano), a Kościołowi i PiS-owi w stopę oświadczając:
Cytuj:
"... jest jeszcze jedna zasada która musi być przestrzegana i musi być bardzo podkreślona w tej - można powiedzieć poprawionej Unii - czyli zasada równości państw. Jeśli coś wolno w jednym państwie, to znaczy że wolno we wszystkich".
Jeśli tego mu nie przypomną-wypomną zwolennicy i osoby LGBT - a taka debata czeka Polskę nieuchronnie! - to będzie znaczyło że to półgłówki są i troglodyci co tylko dymać się umieją...

@PAPinformacje
Znowu przekaz dla ***i. Żadne państwo w Unii, nie ma problemów, z wyjątkiem Polski, rządzonej prze PiSmafię. To znaczy wszyscy muszą dostosować się do złodziejstwa, oszustw, kłamstw, które ta żałosna partyjka serwuje od 6 lat. Żeby była zasada równości.
Pimpek
Pimpek 13.09.2021, 14:14
* * * * *
* * *
zulu
zulu 13.09.2021, 13:56
Większość członków i tak ma czerwone korzenie i podniebienie .
ADEK
ADEK 13.09.2021, 13:17
Wyniki sondaży zależą wyłącznie od tego , kto je zamawia i nie muszą mieć nic wspólnego ze stanem rzeczywistym . Szczególnie widoczne to jest w przypadku dwóch ,, zaprzyjaźnionych " ze sobą telewizji.
Ja nr1
Ja nr1 13.09.2021, 16:42
Dlaczego eLuban przytacza akurat sondaż dla tej stacji? Pytanie retoryczne....
Filon
Filon 13.09.2021, 14:17
Takiej oglądalności jaką ponoć ma Telewizja Polska w czasach PiS - oba programy a szczególnie TVP Info za kadencji pana Kurskiego nie miała nigdy - i ponoć już nigdy - po zmianie rządów - mieć nie będzie
Lutek
Lutek 13.09.2021, 20:21
Oczywiście tek wysokiej oglądalności!

Pozostałe