Kolejny lubański skwer nabierze uroku

  • 10.09.2021, 15:26 (aktualizacja 10.09.2021, 16:43)
  • red.
Kolejny lubański skwer nabierze uroku

Podziel się:

Oceń:

Po skwerze przy skrzyżowaniu Armii Krajowej, Łużyckiej i Zawidowskiej przyszedł czas na skwer przy ul. Różanej i Lwóweckiej. W tym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze i porządkowe.

Pierwszy park kieszonkowy przy skrzyżowaniu Armii Krajowej, Łużyckiej i Zawidowskiej spotkał się z bardzo dobrym odbiorem mieszkańców. Miejsce dotychczas raczej mało zachęcające, teraz zaprasza do odpoczynku. Jak informował w mediach społecznościowych burmistrz Lubania, jeżeli mieszkańcy wyrażą pozytywną opinię, to w przyszłości w mieście może przybywać takich inwestycji, a z pewnością jest jeszcze kilka miejsc, którym przydałoby się odświeżenie.

W tym tygodniu rozpoczęły się prace przy skwerze przy zbiegu ul. Różanej i  Lwóweckiej. Trwają prace przygotowawcze i porządkowe, za parę dni do pracy przystąpi wykonawca parku kieszonkowego. Skwer zyska nowe alejki i nasadzenia, a także małą architekturę parkową. Jeżeli prace przebiegną równie sprawnie jak przy pierwszym parku, to mieszkańcy jeszcze we wrześniu będą mogli cieszyć się kolejnym przyjemnym miejscem.

 

red.

Zdjęcia (6)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzegorz
Grzegorz 13.09.2021, 18:19
Dlaczego pociete w klocki pnie drzew wycietych na skwerze zostaly wywiezione na prywatną posesje przy ul. Głównej? Czy moze skwer jest wlasnoscia prywatną? Bo prace byly prowadzone na zlecenie UM czyli za nasze pieniądze
Śmieciarz z zawidowskiej
Śmieciarz z zawidowskiej 13.09.2021, 07:27
Nie widzę radości z parku przy łuzyckiej.... mam ochotę zaorać ten park... dlatego, że na przeciw mamy nowoczesny PSZOK.... Pozdrawiam Panie Burmistrzu serdecznie... I czekam aż na kolejnej sesji mnie Pan przezwie...
Lubanianka
Lubanianka 12.09.2021, 16:37
Drzewa najłatwiej wyciąć, bo to komuś do kominka się nada.
Rysiek
Rysiek 13.09.2021, 05:26
Ciekawe za ile czteropaków zostaly pociete na klocki i dlaczego na koszt mieszkańców miasta Lubania? Pytanie wynika z faktu ze prace prowadzila firma wykonujaca prace na zlecenie UM
Obserwator.
Obserwator. 11.09.2021, 13:10
A po ścięciu orzecha okazało się że w srodku byl cały pusty i groził przewróceniem.!.
znana lubanianka
znana lubanianka 11.09.2021, 09:31
Dlaczego Panie Burmistrzu wyciął Pan orzecha??? Proszę na to miejsce posadzić dwa młode drzewa orzechowe dla potomnych...
Jwp
Jwp 11.09.2021, 20:11
Zawsze remont drogi, nowy skwer to pretekst do wycięcia drzew. Z czego jest zmiana klimatu? Ano właśnie z takich działań. Teraz wybrukować, wybetonować, wyasfaltować i powodzenia aby siedzieć na słońcu latem na ławeczce. To nie tylko Lubań. Każda rewitalizacja to betonoza. Bo gałęzie spadają na auto, bo drzewa zabijają.... Kopią w górze aby odkryć coś, co poprzedni mieszkańcy tej ziemi zostawili. A my co? My wycinamy drzewa, dla potomnych...
przy***s
przy***s 12.09.2021, 21:46
Gospodarka rabunkowa postępuje. Zwróćcie uwagę z jaką częstotliwością zasuwają wypełnione drewnem ciężarówki. Wybierzcie się do lasów a właściwie ich resztek. Dulszczyzna siłą, wasalstwo na całego.
taka prawda
taka prawda 12.09.2021, 18:47
To widocznie nie masz pojęcia, jak to działa. Na miejsce wyciętego drzewa trzeba posadzić nowe. Wycięłam na swojej posesji 5 sztuk starych, zagrażających budynkowi, musiałam 5 posadzić. I nie musi to być własna posesja. Trzeba wskazać miejsce, gdzie będą zasadzone nowe drzewa. Urząd miasta sprawdza i po trzech latach kolejna kontrola, czy drzewa rosną.
z Lwóweckiej
z Lwóweckiej 10.09.2021, 23:16
Wiele osób cieszyło się orzechami włoskimi. Dla niektórych był to najprzyjemniejszy moment w roku gdy mógł pochrupać albo upiec ciasto z orzechami. Ale jakoś mnie to nie dziwi, że nikt o tym nie pomyślał.
Lubań
Lubań 10.09.2021, 23:06
Tylko niech juz to nie bedzie tor rowerowy ktory do niczego nie byl potrzebny i szkoda pieniedzy na to.lepiej dziury polatac na drogach za te pieniądze
Maryjan
Maryjan 13.09.2021, 07:12
Kolejna inwestycja tak potrzebna jak park wodny a basenu nadal nie ma
Lol
Lol 12.09.2021, 11:53
Mam pytanie, kiedy ostatnio ktos korzystal z tego toru??? Za każdym razem, kiedy przejezdzam obok niego, nikogo tam nie ma🤔
Luban
Luban 12.09.2021, 15:24
Bo jest zamknięty
Roman
Roman 10.09.2021, 19:55
Pięknie, tylko obowiązkowo do każdego parku powinna być montowana kamera monitoringu i każdy ewentualny wybryk rejestrowany. Jeżeli znajdzie się delikwent który zniszczy bądź zaśmieci takie miejsce obowiązkowo jest objęty karą i zobowiązuje się do rocznego opiekowania się takim miejscem. Porządki, strzyżenie trawy i naprawy. Wtedy takie inwestycje mają sens, ale większość to śmieciarze, i półgłówki którzy mają wady genetyczne w obudowie trzymającej uszy.

Pozostałe