Węgliniec. Podpalił samochód i twierdził, że jest agentem CIA

  • 06.09.2021, 09:33 (aktualizacja 06.09.2021, 11:49)
  • red.
Węgliniec. Podpalił samochód i twierdził, że jest agentem CIA Zdjęcia: Zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

To była sprawnie przeprowadzona akcja. Mieszkańcy zapobiegli pożarowi sklepu, a po chwili dokonali obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który twierdził, że jest agentem Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych.

Do podpalenia auta zaparkowanego przy ścianie sklepu doszło w piątkowy wieczór przed sklepem Biedronka w Węglińcu. Według świadków podpalaczem był młody mężczyzna, mieszkaniec Zielonki, znajdujący się najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających.

Szczęśliwie się złożyło, że w tym czasie na miejscu był też Łukasz Kocot, druh Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Węglińca. Strażak widząc, że lada chwila ogniem zajmie się elewacja budynku podczepił linkę holowniczą i autem odciągnął płonący pojazd na środek parkingu. Dzięki przytomnej reakcji mężczyzny udało się uniknąć większych strat.

Gdy gaszono płonące auto podpalacz ponownie zaatakował, tym razem rzucił w ludzi butelką. Pytany przez oburzonych mieszkańców Węglińca co robi odpowiadał, że... jest z CIA.

Młodzieniec zapewne się tego nie spodziewał, a mieszkańcy Węglińca obezwładnili podpalacza i przytrzymali go do przyjazdu policji.

25-latkowi za podpalenie i zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. - informują zgorzeleccy policjanci.

red.

Zdjęcia (10)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec123
Mieszkaniec123 06.09.2021, 17:26
Temu grozi tyle tamtemu tyle.Czy ktoś z tym naćpanych zapłacił za cokolwiek co zniszczył?A z drugiej strony jak to jest że ćpanie można kupić na każdym kroku i nic z tym nie robią!
Pikochu
Pikochu 06.09.2021, 12:08
Pikoludy wszystkich krajów łączcie się!

Pozostałe