Największa z lubańskich firm wspiera strażaków

  • 02.09.2021, 17:54 (aktualizacja 02.09.2021, 18:02)
  • red.
Największa z lubańskich firm wspiera strażaków

Podziel się:

Oceń:

Dr. Schumacher to firma rodzinna, która ceni i wspiera stowarzyszenia i instytucje działające na korzyść mieszkańców regionu. Priorytetem jest bezpieczeństwo zarówno w pracy jak i życiu prywatnym, dlatego zarząd firmy zdecydował o materialnym wsparciu strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Dlaczego pralka i suszarka?

Wcześniej z ministerialnych środków komenda powiatowa została wyposażona w specjalistyczne urządzenia do prania i suszenia mundurów bojowych. Pralki i suszarki o powiększonej pojemności oraz dozowniki ze specjalistyczną chemią umieszczono w magazynie przerobionym na nowoczesną pralnię z suszarnią do mundurów.

Szybko okazało się, że w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu brakuje urządzeń do prania mundurów lekkich, które też wymagają czyszczenia. Tu z pomocą przyszła lubańska firma Dr. Schumacher przekazując darowiznę na rzecz strażaków.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać lubańskich strażaków. Po naszych doświadczeniach z roku 2012 jest dla nas bardzo istotne, by straż pożarna była dobrze wyposażona. Jako największy pracodawca w regionie mamy też świadomość, że wspierając strażaków, korzystają na tym wszyscy mieszkańcy powiatu, nie tylko my jako firma. Dlatego systematycznie wspieramy, zarówno zawodowców z PSP jak i ochotników z OSP. - mówił Paul Stanek, dyrektor zarządzający Dr. Schumacher Sp. z o.o.

We wtorek 1 września 2021r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce spotkanie, w trakcie którego brygadier Zbigniew Szyszło przekazał na ręce Paula Stanka oficjalne podziękowanie za przekazaną darowiznę oraz pokazał zakupiony sprzęt. Oprócz urządzeń zapewniających komfort sanitarny, z przekazanej darowizny strażacy doposażyli jednostkę w wózek do chłodzenia i transportu butli kompozytowych aparatów powietrznych używanych podczas akcji gaśniczych.

Serdecznie dziękujemy firmie Dr. Schumacher za przekazany sprzęt, który zapewni komfort pracy i łatwiejsze wykonywanie czynności związanych z napełnianiem butli powietrznych. Cieszymy się, że dzięki dobrym relacjom i wzajemnemu zrozumieniu możemy liczyć na wsparcie. W imieniu wszystkich strażaków z KP PSP w Lubaniu jeszcze raz dziękuję. - mówił brygadier Zbigniew Szyszło, komendant KP PSP w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe