Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 17 kwietnia 2024 00:29

Gol w ósmej sekundzie! Łużyce wiceliderem

W spotkaniu trzeciej kolejki czwartej ligi Łużyce Lubań wygrały w Bieniowicach z Kaczawą. Zespół trenera Radosława Szajwaja obok Granitu Roztoka pozostaje jedyną niepokonaną ekipą rozgrywek.

Autor: Łużyce Lubań - Mateusz Stóf

Dzięki wygranej lubanianie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdyż już w pierwszej minucie rywalizacji wynik otworzył Damian Bojdziński.

- Żeby było ciekawiej to nie my nie zaczynaliśmy mecz. Szybki odbiór i gol. To była dokładnie ósma sekunda - podkreślał Radosław Szajwaj, trener Łużyc.

W 33. min na listę strzelców wpisał się Paweł Urbaniak i wydawało się, że jest po meczu. Lubanianie nie do końca kontrolowali jednak sytuację. 10 minut przed końcem po stałym fragmencie gry Michała Trzajnę do kapitulacji zmusił Szymon Janeczko. Gospodarze zwietrzyli szansę na pierwszy punkt w lidze, ale ostatecznie będą musieli o niego powalczyć w kolejnym meczu.

- Po przerwie dawaliśmy rywalom nadzieje, że mogą wrócić do gry. Nie potrafiliśmy utrzymać piłki w środku pola i pozwalaliśmy Kaczawie podejść pod nasze pole karne. To się zemściło. W końcówce mogliśmy skarcić odkrytego przeciwnika. Najważniejsze jednak z naszej perspektywy jest to, że mamy trzy punkty i możemy skupiać się na meczu z Górnikiem - podsum0wał Radosław Szajwaj.

Mecz z wymagającą ekipą ze Złotoryi zapowiada się niezwykle interesująco, Spotkanie już w najbliższą sobotę. Początek o 17.

Kaczawa Bieniowice - Łużyce Lubań 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Bojdziński (1), 0:2 Urbaniak (33), 1:2 Janeczko (80). Żółte kartki: Pulikowski, Stępień, Karpowicz, Urbański oraz Monik, Bojdziński. Sędziował: Radosław Bielak (Wrocław).

Kaczawa: Giedrojć - Kasperowicz (46 K. Ceglarski), Karpowicz, Urbański, Stępień (83 Urynek), Pulikowski, Ponanta, Janeczko, Domagała, A. Ceglarski (81 Komaniecki), Buń,

Łużyce: Trzajna - Monik, Chernyshenko, Schonung (71 Kusiak), Chmielowiec, Buzała, Bojdziński (85 Misiewicz), Berliński (90 Jakubczyk), Rymer (60 Wadziński), Urbaniak (62 Młynarski), Karwecki.

16. Kaczawa Bieniowice 3 0 5:14

W 4. kolejce (4-5 września) grają: sobota, g. 11: Roztoka - Głogów, g. 17: Lubań - Złotoryja, Świerzawa - Prochowice, Ścinawa - Chocianów, Kunice - Jawor, Księginice - Bieniowice, niedziela, g. 11: Jędrzychowice - Grębocice, g. 18: Rudna - Osiecznica.