Lubań. Ruszył remont remizy

  • 27.08.2021, 13:42 (aktualizacja 27.08.2021, 17:17)
  • Źródło: Powiat Lubań
Lubań. Ruszył remont remizy Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Remont budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu zakończy się pod koniec tego roku. Na ten cel z budżetu państwa pozyskano 700 tysięcy złotych. Dzięki temu długo wyczekiwana przez strażaków inwestycja dojdzie do skutku.

Strażacy zawodowi w Lubaniu od lat zabiegali o remont komendy. Budynek nie był remontowany od początku swojego istnienia, a więc od 1986 roku. Całość inwestycji to kwota ponad 940 tysięcy złotych.

Już od kilku lat staraliśmy się o dofinansowanie na ten remont, który bez wątpienia jest niezbędny. Mam nadzieję, że remont poprawi komfort pracy samych strażaków – podkreśla Walery Czarnecki, starosta lubański.

Kwota 20 tysięcy złotych została zabezpieczona w budżecie powiatu, a reszta środków pochodzić będzie od Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

- Rozpoczęliśmy realizację zadania inwestycyjnego związanego z termomodernizacją budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. W ramach prac zostanie wykonane ocieplenie budynku, zaczynając od dachu poprzez elewację, a kończąc na ozdobnej elewacji z podświetlonym napisem Państwowa Straż Pożarna - informuje bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło, komendant lubańskiej PSP. - Chciałem podziękować wszystkim instytucjom, które przyczyniły się do remontu, który autentycznie się rozpoczął - dodaje Szyszło.

Źródło: Powiat Lubań

Zdjęcia (5)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jed
jed 28.08.2021, 11:05
No nie tylko nie taki kolor budynku strazy.
Adrian.
Adrian. 28.08.2021, 15:57
Wybitnie paskudnie wygląda ta aranżacja!
Edi
Edi 27.08.2021, 21:43
co z siedzibą pogotowia w Lubaniu?
https://www.eluban.pl/wiadomos…

Pozostałe