Nowe połączenie autobusowe z Henrykowem i Godzieszowem

  • 25.08.2021, 14:34 (aktualizacja 25.08.2021, 15:34)
  • red.
Nowe połączenie autobusowe z Henrykowem i Godzieszowem PKS VOYAGER

Podziel się:

Oceń:

Od 1 września startuje dodatkowa linia publicznej komunikacji autobusowej. W porozumieniu z Gminą Lubań PKS VOYAGER uruchomi linię do Henrykowa i Godzieszowa, i nie będą to tylko przejazdy szkolne.

W rejonie Henrykowa i Godzieszowa kursowały tzw. busiki. Zapewniały stałe skomunikowanie z Lubaniem, niestety w dobie pandemii przewoźnicy zlikwidowali kursy, bo po prostu nie mieli kogo wozić. W efekcie Henryków i Godzieszów zostały wyłączone z publicznej komunikacji z Lubaniem. Od 1 września ma to się jednak zmienić, na prośbę Gminy Lubań PKS VOYAGER wchodzi w powstałą lukę i zapewni skomunikowanie Godzieszowa i Henrykowa Lubańskiego tak aby podróżni byli w Lubaniu o 7:50. Oprócz standardowych kursów o 7. i 15. mieszkańcy będą mogli korzystać z połączeń powrotnych o 12., ale tylko w dni targowe, czyli wtorki i piątki.

PKS Voyager na terenie Gminy Lubań, w ramach umowy, zapewnia przewóz uczniów do wszystkich szkół podstawowych. Jednak jest też grupa młodzieży uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych, która po prostu nie ma jak dojechać do swojej placówki. Dlatego od 1 września uruchamiamy połączenie z Henrykowem i Godzieszowem, z którego skorzystają nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy. Natomiast od 3 września w dwa dni targowe czyli we wtorki i piątki mieszkańcy będą mieli kurs powrotny o godzinie 12. - zapowiada Bogusław Borowski z PKS Voyager.

Ze wstępnych deklaracji wynika, że z nowego połączenia będzie korzystała grupa około 25 osób. Jeżeli uczniowie i mieszkańcy rzeczywiście będą korzystali z komunikacji będzie ona utrzymana, jeżeli okaże się nierentowna to połączenie najprawdopodobniej zostanie zlikwidowane.

Poprawa obsługi komunikacyjnej na tym obszarze, jest odpowiedzią na liczne prośby i zapytania mieszkańców. Specjalnie uruchomione linie autobusowe, ułatwią dojazd do szkół, pracy, lekarza. Ogromnie się cieszę, że udało się nam zorganizować tę współpracę 💪💪💪 proszę pamiętać, że musimy korzystać z usługi, żeby kolejny raz nie została zlikwidowana trasa do Henrykowa - zaapelowała do mieszkańców Wójt Gminy Lubań w mediach społecznościowych.

Szczegóły rozkładu jazdy znajdziecie wkrótce na stronie PKS Voyager.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 25.08.2021, 23:57
Tak się stara , więc do gminy autobusem

Pozostałe