Ruszów. Mężczyzna zginął w pożarze budynku mieszkalnego

  • 22.08.2021, 14:49 (aktualizacja 22.08.2021, 14:59)
  • red./Zinfo.pl
Ruszów. Mężczyzna zginął w pożarze budynku mieszkalnego Foto. Janusz Wilk / Zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Gdy na miejsce dotarli strażacy pożar był już bardzo mocno rozwinięty, płonęło mieszkanie na piętrze i część strychu. Niestety w płomieniach zginął jeden z mieszkańców.

Pożar zauważono w sobotę 21 sierpnia o 2:38, płonął budynek mieszkalny przy ul. Borowskiej w Ruszowie. Zauważył go jeden z mieszkańców, który powiadomił służby i obudził mieszkańców, którzy ewakuowali się z budynku. Przybyli na miejsce strażacy zastali silnie rozwinięty pożar mieszkania oraz części strychu. Płomienie wyszły na zewnątrz i trawiły 1/3 dachu.

Strażacy otrzymali informację, że brakuje jednego mieszkańca i prawdopodobnie jest w palącym się mieszkaniu. Pożar wewnątrz był bardzo silnie rozwinięty i dopiero po ugaszeniu możliwe było dokładne przeszukanie pomieszczenia. Niestety, informacja się potwierdziła i pod stosem dachówek oraz resztek spalonego stropu strażacy natrafili na zwęglone zwłoki. - informują druhowie OSP z Ruszowa.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Na miejscu pracowali: OSP Ruszów, 2 x OSP Jagodzin, OSP Węgliniec, 3 x JRG PSP Zgorzelec, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.

red./Zinfo.pl

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe