Oszukał co najmniej 107 osób. Oferował wynajem apartamentu, którego nie posiadał

  • 19.08.2021, 11:56 (aktualizacja 19.08.2021, 12:30)
  • red./ KMP Jelenia Góra
Oszukał co najmniej 107 osób. Oferował wynajem apartamentu, którego nie… Obraz tookapic z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 30-latka, który za pośrednictwem internetu oferował wynajem apartamentu w Kołobrzegu, sęk w tym, że mężczyzna go nie posiadał.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zakończyli postępowanie i skierowali akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu jeleniogórzaninowi podejrzanemu o serię oszustw.

Policjanci ustalili, że mężczyzna od marca do czerwca 2019 roku za pośrednictwem Internetu oferował wynajem apartamentu w Kołobrzegu. Od zainteresowanych pobierał pieniądze, jednak nie wywiązał się z oferty, gdyż nie posiadał apartamentu. W ten sposób oszukał co najmniej 107 osób z całej Polski na łączną kwotę około 200 tysięcy zł. Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. - informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak nie dać się oszukać przy wynajmie apartamentu

Policja radzi turystom, aby nie zostawiali załatwiania spraw związanych z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę. Policjanci zalecają, aby dokładnie sprawdzić ofertę, zachować szczególną ostrożność przy rezerwacji tych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, uważać na super okazje cenowe. Najlepiej porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji. Postarajmy zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację, nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu, gdyż mogą być sfałszowane. Uważajmy, jeżeli na stronie obiektu podano bardzo mało informacji, im ogłoszenie bardziej anonimowe, tym bardziej podejrzane, sprawdźmy czy podany adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Zalecają, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a każda inna forma propozycji wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję związaną z rezerwacją.

red./ KMP Jelenia Góra

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe