Nocny pożar pustostanu w Olszynie

  • 16.08.2021, 10:14 (aktualizacja 16.08.2021, 10:50)
  • red.
Nocny pożar pustostanu w Olszynie eLuban.pl Zdjęcie główne: eLuban.pl- zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcia w galerii: OSP Olszyna

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed piątą mieszkańcy słyszeli pędzące na sygnałach wozy strażackie. Przyczyną był pożar pustostanu.

Około 4:30 ktoś zauważył płomienie w pustostanie przy ul. Rzecznej w Olszynie i powiadomił służby. Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Lubaniu natychmiast na miejsce zadysponował OSP Olszyna i JRG Lubań.

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że od płonących śmieci zajęły się schody i fragment stropu. Druhowie OSP Olszyna, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi szybko uporali się z ogniem. Dzięki sprawnej akcji nie dopuszczono do rozwinięcia się pożaru.

Przy okazji słów kilka, jak zostać druhem OSP.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Gminy Olszyna i chcesz nieść innym pomoc, nadarza się okazja wstąpienia do zawiązywanej właśnie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Olszynie. W najbliższą niedzielę druhowie OSP Olszyna organizują „Festyn na zakończenie wakacji” połączony z naborem.

W programie: pokaz pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa technicznego, gaszenie pożarów, poczęstunek, dmuchańce dla najmłodszych, wata cukrowa, popcorn.

Impreza odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia 2021r. o 14. przy remizie OSP w Olszynie.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obcy
Obcy 17.08.2021, 13:21
Zdjęcie jak sceny z filmu Predator 🤣🤣🤣
Xd
Xd 19.08.2021, 20:10
Predator powrót A6tki

Pozostałe