PGE GiEK. Nowy prezes zarządu pochodzi z Zawidowa

  • 12.08.2021, 13:11 (aktualizacja 12.08.2021, 17:20)
  • red.
PGE GiEK. Nowy prezes zarządu pochodzi z Zawidowa PGE GiEK

Podziel się:

Oceń:

PGE poinformowało o kolejnych zmianach w składzie zarządu spółki, dotyczą one stanowisk prezesa zarządu i wiceprezesa do spraw operacyjnych i transformacji. PGE GiEK to największy w Polsce producent węgla brunatnego i jednocześnie największy krajowy wytwórca energii elektrycznej.

W komunikacie na stronie PGE czytamy:

Rada Nadzorcza PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna powołała z dniem 9 sierpnia 2021 r.: Andrzeja Legeżyńskiego do pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz Krzysztofa Kuśmierowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych i transformacji.

Aktualny skład zarządu PGE GiEK:
•    Andrzej Legeżyński – prezes zarządu
•    Krzysztof Kuśmierowski – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i transformacji
•    Zbigniew Fałek – wiceprezes zarządu ds. inwestycji i ICT
•    Zbigniew Kasztelewicz – wiceprezes zarządu ds. wydobycia
•    Andrzej Kopertowski – wiceprezes zarządu  

Andrzej Leżyński zastąpił na stanowisku Krzysztofa Kuśmierowskiego, który został wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych i transformacji. Wcześniej Kuśmierowski złożył rezygnację ze stanowiska w lipcu, zaledwie kilka dni po powołaniu.

Andrzej Legeżyński pochodzi z Zawidowa, jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Wrocławskiej o specjalności Elektrownie i Gospodarka Energetyczna oraz podyplomowych studiów Akademii Energetyki w Szkole Głównej Handlowej.

Karierę zawodową rozpoczął w 2002 roku w Elektrowni Turów na stanowisku operatora nastawni blokowej, od 2006 do 2016 roku zawodowo związany był z brytyjską energetyką. W 2016 roku rozpoczął pracę w Elektrowni Bełchatów, gdzie w lipcu 2019 objął stanowisko dyrektora.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pepe
Pepe 14.08.2021, 15:23
Tu akurat nie ma sie czym chwalić.

Pozostałe