Prowadził mając w organizmie 2,7 promila alkoholu

  • 06.08.2021, 14:58 (aktualizacja 06.08.2021, 15:16)
  • red.
Prowadził mając w organizmie 2,7 promila alkoholu

Podziel się:

Oceń:

Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego lubańskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Prawo o ruchu drogowym zabrania kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i po użyciu środków o podobnym działaniu. Niestety wciąż zatrzymywani są kierowcy, którzy prowadząc pod wpływem różnych substancji ryzykują życiem swoim i innych.

W czwartek kilka minut po 15. w Olszynie patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jechał rowerem w stanie po użyciu alkoholu.

Po dwóch godzinach ten sam patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 63-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Prowadzenie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, ponadto jazda po alkoholu zwiększa ryzyko wypadku i utraty zdrowia, a nawet życia. Bądźmy rozważni!

Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 07.08.2021, 08:21
"Policjanci apelują" a ja apeluje do policjantów aby zamiast w nocy spać na służbie lub pić kawkę na stacji paliw zabawiając ekspedientki wzieli się za robotę i ścigali piko ludków bo szlak mnie trafia że jeżdżą po nocach kradną co popadnie robiąc przy tym więcej szkód niż wszystko warte i uchodzi im to bezkarnie.
60 tka bez budy
60 tka bez budy 06.08.2021, 19:24
Na pewno jechał traktorem

Pozostałe