Robocza wizyta Marszałka Województwa w Lubaniu

  • 06.08.2021, 08:58
  • red.
Robocza wizyta Marszałka Województwa w Lubaniu eLuban.pl/UMDW

Podziel się:

Oceń:

Planowane było odwiedzenie trzech jednostek samorządowych, niestety czasu starczyło dla dwóch. Powód? Czas ukradły podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu, bo marszałek „na chwilę” odwiedził plac budowy.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego odwiedził wczoraj z roboczą wizytą Lubań. O 11:30 pojawił się w Urzędzie Gminy Lubań, gdzie spotkał się z wójt Małgorzatą Hercuń-Dąbrowicką, przewodniczącą Rady Gminy oraz pracownikami urzędu. Poruszano temat możliwości rozbudowy kanalizacji w Pisarzowicach oraz możliwości dofinansowania zadań dotyczących kultury w gminie Lubań. Marszałek odpowiadał na pytania dotyczące Nowego Ładu i możliwości pozyskiwania dofinansowań.

Po spotkaniu Cezary Przybylski spotkał się z samorządowcami gminy miejskiej Lubań. Na ręce burmistrza złożył promesę na poprawę bezpieczeństwa pieszych i tym samym remont chodników na ul. Wojska Polskiego i Kopernika. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Po kilkudziesięciu minutach rozmów, w trakcie których poruszane były rożne tematy, Cezary Przybylski udał się na plac budowy gdzie realizowany jest projekt Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu.

Dolny Śląsk skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich są sztolnie w Lubaniu, które miałem dzisiaj okazję, jako jedna z nielicznych osób, obejrzeć. - pisał w mediach społecznościowych Marszałek Województwa.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc, przyjęli gościa i szczegółowo opowiedzieli o problemach oraz możliwościach związanych z wykopem pod Kamienną Górą. Rozmowom nie było końca, Marszałek przy stole z mapami spędził tyle czasu, że ostatecznie zabrakło go na kurtuazyjną wizytę w Starostwie Powiatowym w Lubaniu.

Eksploratorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc wraz z Grupą Eksploracyjną Miesięcznika "Odkrywca" (GEMO) od 10 lat starają się odkryć co skrywają podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu. Niedawno rozpoczęli prace przy drążeniu chodnika do jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej. Co w nich się znajduje? Teorii jest wiele, jednak fakt, że Niemcy bronili ich zaciekle niemal do końca wojny może pobudzać wyobraźnię. Trzymam kciuki za pomyślność prac i wierzę, że już niedługo dowiemy się, jaką tajemnicę skrywają sztolnie w Lubaniu, które od 76 lat pozostają niedostępne. - tak spotkanie z członkami SMGŁ komentował później Marszałek w mediach społecznościowych.

Prosto z placu budowy Cezary Przybylski udał się do Wrocławia na spotkanie z hetmanem Kraju Libereckiego, by omawiać kwestie sporne dotyczące problemów z kopalnią węgla brunatnego w Turowie.

red.

Zdjęcia (17)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarek
Jarek 07.08.2021, 09:12
Panie Marszałku może robocza wizyta w Olszynie i ocena pracy urzędników którzy dopuścili do takiej sytuacji.Od lat nie radzą sobie z rozwiązaniem problemu który stworzyli: https://interwencja.polsatnews…
Lex
Lex 06.08.2021, 11:21
Metody propagandy z PZPR, brakuje tylko wstęgi .
zulu
zulu 07.08.2021, 09:15
Metody te same bo ludzie ci sami .Większość przechowuje czerwone legitymacje w nadziei że te czasy powrócą .
ja
ja 06.08.2021, 13:24
i goździków i rajstop :)
MM
MM 06.08.2021, 09:52
Kolejna komedia - ułożyli jaśnie wielmożnemu deseczki aby trzewików nie pobrudził, jakby była tam trawa to malowaliby ją na zielono?Niedługo się okaże że odkopanie sztolni to zasługa tego wybitnie bezpartyjnego jegomościa.
Teo
Teo 06.08.2021, 09:42
Wizyta raczej turystyczna i obiecanki.
Lex
Lex 06.08.2021, 11:13
Nowe zdjęcia do dyspozycji na FB pani Wójt.
Andrzej
Andrzej 06.08.2021, 09:41
A co to? Leonika nie ma? Bo ten to się wciska na Jana...Wyczuł temat, przykleił się i płynie...
Leon
Leon 06.08.2021, 16:12
Leonik zarobi pieniądze jak nagra, przetworzy i udostępni materiał. Którego nagranie pochłania czas, kilometry jazd itd. Ty mu za to nie płacisz. A ten gruby z urzędu narobił sobie tylko zdjęć, najadł się tutaj i sprzeniewierzył nasze pieniądze bo chciał sobie coś zobaczyć. Zdjęcia mogą sobie robić robotnicy, którzy ciężka praca coś tam zrobili a nie te darmozjady. Także Endriu zluzuj majty, weź kamerę w rękę i nagrywaj. Może też się na coś przydasz.

Pozostałe