Niczym boski wiatr. Przedsiębiorca bez hamulców

  • 03.08.2021, 13:28 (aktualizacja 03.08.2021, 13:47)
  • red./WITD
Niczym boski wiatr. Przedsiębiorca bez hamulców

Podziel się:

Oceń:

Inspektorzy dolnośląskiej ITD prowadząc kontrole w Gryfowie Śląskim zatrzymali przedsiębiorcę, który przewoził niezabezpieczoną koparkę autem z niesprawnymi hamulcami.

Inspektorzy ITD prowadzą regularne kontrole z wykorzystaniem mobilnej stacji diagnostycznej. Kontrole są wyrywkowe i prowadzone w różnych miejscowościach. Kary są słone, a właściciele aut zobowiązani są do usunięcia usterek i nieprawidłowości, dlatego pojawienie się „krokodyli” w okolicy wprowadza popłoch wśród przewoźników. Jak pokazują efekty ostatniej kontroli, nie są one bezpodstawne, a popłoch jest uzasadniony.

W ubiegły czwartek inspektorzy prowadząc działania w Gryfowie Śląskim (29. 07) wytypowali do sprawdzenia ciężarówkę przewożącą koparkę. W trakcie kontroli stwierdzili długą listę poważnych naruszeń.

Analizując dokumenty kierowcy okazało się, że prowadzący pojazd ciężarowy posiadał tylko prawo jazdy kategorii B. Wykroczenie to okazało się nie jedynym problemem kierowcy i zarazem przedsiębiorcy. Pojazd, którym przewożono koparkę posiadał liczne usterki: niesprawny hamulec zasadniczy i pomocniczy osi II, niesprawne oświetlenie pojazdu oraz porozbijane klosze lamp zespolonych. Co więcej, przewożona koparka nie była w żaden sposób zabezpieczona przed zmianą położenia. Dodatkowo przedsiębiorca w trakcie kontroli nie okazał wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, wymaganej licencji lub zaświadczenia na potrzeby własne. - informuje dolnośląska ITD.

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami karnymi, dodatkowo wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Wynik kontroli pokazuje, że oprócz niesprawnych hamulców w pojeździe, przedsiębiorca nie miał też hamulców, aby ruszyć w drogę prowadząc ciężarówkę na podobieństwo pilotów kamikadze, którzy po starcie mieli już tylko jedną opcję lądowania.

red./WITD

Zdjęcia (4)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No
No 04.08.2021, 06:15
Prywaciarze z budowlanek to sknery i wyzyskiwacze!Spod siebie by zjedli!

Pozostałe