[Wideo] Dwa dachowania w jednym czasie na DW 296

  • 01.08.2021, 13:32 (aktualizacja 01.08.2021, 14:04)
  • red.
Dwa dachowania w jednym czasie na DW 296
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tego lata opady nie powinny być dla kierowców zaskoczeniem, jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Po kilku dniach ładnej pogody w niedzielne przedpołudnie spadł deszcz i zmoczył nawierzchnie dróg. W efekcie niemal w tym samym czasie na drodze 296, łączącej Lubań ze zjazdem na autostradę A4, doszło do dwóch identycznych zdarzeń drogowych.

Informację o pierwszym zdarzeniu służby otrzymały około 11:50, doszło do niego na ostrym zakręcie między Godzieszowem a Henrykowem Lubańskim. Kierująca Peugeotem, jadąc w kierunku Lubania, w łuku drogi straciła kontrolę nad pojazdem, auto wpadło do rowu i zatrzymało się na dachu. Autem podróżowały dwie osoby i szczęśliwie żadna z nich nie odniosła obrażeń.

Gdy policja i straż pożarna były już na miejscu jadący do zdarzenia zespół ratownictwa medycznego poinformował o innym wypadku, który napotkał po drodze.

Do drugiego zdarzenia doszło około 12. również na ostrym zakręcie, tym razem między Henrykowem Lubańskim a Pisarzowicami. Kierowca Audi, jadąc w kierunku Lubania, w zakręcie stracił kontrolę nad pojazdem, auto obróciło o 1800, samochód wpadł do rowu po przeciwległej stronie drogi i zatrzymał się na boku. Autem podróżowały trzy osoby, dwie z nich odniosły lekkie obrażenia, które wymagały opatrzenia przez ratowników medycznych.

Przy zdarzeniach pracowały policja, zespół ratownictwa medycznego, 2x JRG Lubań oraz OSP Henryków Lubański.

red.

Zdjęcia (11)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ela
ela 05.08.2021, 16:26
tam nie trzeba jechac szybko znam ta droge,wrescie niech ktos beknie za to ze nie zrobil drogi jak trzeba,nawet drapanie asfatu nie pomoze,czy wrescie ktos pomysli ,ze tam jest cos z droga nie tak!
Maryjan
Maryjan 02.08.2021, 05:23
Pewnie poruszali sie z dozwolona predkoscia na tym odcinku....
Xyz
Xyz 01.08.2021, 19:56
Gratuluję prędkości... Nic innego nie zawiniło... Poza myśleniem kierowcy i prędkością... Żadne frezowanie nie pomoże jak gna ta drogą jak wariat... Jeżdżę praktycznie dwa razy dziennie ta trasą i widzę co wyprawiają. Bez kamery w aucie nie ma co się wypuszczać, bo później takie kwiatki na drodze wychodzą....
wrc
wrc 01.08.2021, 16:14
Jeżdze tą drogą prawie codziennie od 7 lat i nie wiem jak można wypaść z drogi,zjechać do rowu nie przekraczając dozwolonej prędkości.Nie ma co winić warunków atmosferycznych,prędkość należy do nich dostosować.Stan opon też ma wpływ,stan amortyzatorów i hamulców.Brak pasa alarmowego to jedyny bubel tego odcinka trasy Lubań-Godzieszów bo kiedy już złapiesz pobocze to trzeba niezłych umiejętności żeby wykierować
Kierowca
Kierowca 01.08.2021, 16:10
Wiecie co ja wiem ze prędkość,stan techniczny auta tez robią swoje,ale droga jest wyremontowana a tam latają jeden za drugim.A kto mądry wpadł na pomysł żeby ten asfalt tam zryc na zakrętach 🤦🤦🤦inteligent na maksa
PKS
PKS 01.08.2021, 20:50
"Inteligentni na maksa" to są bohaterami dzisiejszych 4 zdarzeń, i nie ma co tutaj winić nawierzchni, braku pobocza itd bo jeżeli mieliby coś w głowie to wiedzieliby że prędkość trzeba dostosować do warunków. Jeżeli pada deszcz, jezdnia jest wyfrezowana więc woda nie spłynie z niej tak szybko jak z normalnego asfaltu, brakuje poboczy a w dodatku trasa przebiega w większości przez las i jest mocno zarośnięta z często wyskakującą dziką zwierzyną w dodatku jest kręta to czy to nie są warunki aby zwolnić ? Trzeba jechać ponad 100km/h gdzie w miejscach które weryfikują kierowców jest ograniczenie do 50km/h ? Ktoś postawił sobie te znaki dla żartów ? Jeżeli byłby tam jeszcze duże asfaltowe pobocza, jezdnia wyprofilowana i poszerzona to byłoby tam 10 razy więcej wypadków bo deb... jechaliby tam tyle co na A4. Brak wyobraźni.
Mieszkaniec powiatu lubańskiego
Mieszkaniec powiatu lubańskiego 01.08.2021, 15:10
Jak widać frezowanie asfaltu nie pomogło (a były takie zachwyty nad tym "wynalazkiem"). Teraz należy wykopać głęboki dziury i to spowolni kierowców.
Rob
Rob 01.08.2021, 14:54
Jest jeszcze czołowe zderzenie Peugeot i Golfa w Henrykowie
Truck
Truck 01.08.2021, 14:16
Aha ten pechowy odcinek, zła nawierzchnia została zfrezowana i nadal jest ślisko 🤔? Zerwać drogę do szutru i będzie po sprawie.

Pozostałe