Produktywne wakacje z Klubem Liderów Młodzieżowych

  • 28.07.2021, 12:33 (aktualizacja 28.07.2021, 12:56)
  • Źródło: Klub Liderów Młodzieżowych
Produktywne wakacje z Klubem Liderów Młodzieżowych Klub Liderów Młodzieżowych

Podziel się:

Oceń:

Wakacje w dobie koronawirusa dla niektórych to twardy orzech do zgryzienia, ale lubańska młodzież efektywnie wykorzystuje ten czas na przygotowania do wystawienia teatru cieni. Dużymi krokami zbliżają się ku realizacji spektaklu dla lokalnej społeczności, z planowaną premierą na sierpień tego roku.

Lipiec dla Klubu Liderów Młodzieżowych oraz uczestników projektu „Wyjdź z cienia” to czas rozwoju. W trakcie serii warsztatów i szkoleń młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności sztuki teatralnej, poznawać tajniki pracy aktora, oraz dowiedzieć się, co jest niezbędne do wystawienia spektaklu.

- Warsztaty przyniosły mi wiele ciepłych wspomnień, dużo nowych umiejętności i oraz znakomite przyjaźnie. Myślę, że po ukończeniu zajęć dalej będę brnęła tą ścieżką, aby nadal kontynuować nowe hobby - mówi o projekcie jedna z uczestniczek, Zuzanna Szantar.

Na każdym z warsztatów uczestnicy mieli okazję nauczyć się czegoś nowego. Wśród programu zajęć przewidziane były między innymi ćwiczenia z aktorstwa, w tym szkolenia z choreografii i interpretacji liryki, a także zgłębienie sztuki storytellingu, czyli zdolności opowiadania historii w interaktywny sposób, pobudzający wyobraźnię odbiorcy. Poznali również sztukę poruszania cieniem, niezbędną do inscenizacji teatru cieni oraz kształcili się jak opracowywać i przedstawiać historię za pomocą scenorysów.

Gdy zdobyta wiedza została już opanowana, młodzież mogła zabrać się do tworzenia autorskiego scenariusza, scenopisu oraz tekstu lektorskiego, na podstawie których zostanie oparte widowisko.

Pomimo ciężkiej pracy, był to również czas dobrej zabawy i nawiązywania nowych znajomości.

- Nauczyłam się współpracy w grupie oraz dowiedziałam się jak stworzyć teatr cieni od podstaw” - mówi kolejna uczestniczka - Poznałam wielu wspaniałych ludzi i mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa dłużej niż do końca projektu.

Efekty wytrwałej pracy lubańskiej młodzieży będzie można zobaczyć już w sierpniu, gdy odbędzie się oficjalna premiera długo wyczekiwanego przedstawienia.

Projekt "Wyjdź z cienia" jest realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.

Wsparcie: Miejski Dom Kultury w Lubaniu, ZSP im Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Źródło: Klub Liderów Młodzieżowych

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe