Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy?

  • 28.07.2021, 09:37 (aktualizacja 28.07.2021, 10:31)
  • News4Media
Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy? Screen YouTube

Podziel się:

Oceń:

Na koncie polskiej reprezentacji olimpijskiej jest już jeden medal. Niestety rodzimi faworyci tych igrzysk na razie zawodzą.

Srebro w wyścigu wioślarskich czwórek podwójnych wywalczyły: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. W olimpijskim finale w Japonii dały się prześcignąć tylko Chinkom, które w decydującym biegu tej dyscypliny nie miały sobie równych. Wyścig zakończyły z dużą przewagą – aż 6 sekund - nad konkurentkami.

Finałowy występ był istną grą nerwów. Przez większość trasy Polki zajmowały trzecią pozycję. Wyprzedzały je Niemki, ale na 500 metrów przed metą nasza załoga nagle przyśpieszyła. Stopniowo wyprzedzała konkurencję i Polki metę przekroczyły drugie, a niemiecki zespół dał się wyprzedzić także załodze z Australii. Nieznacznie gorzej poszło męskiej czwórce podwójnej, która swój finałowy wyścig zakończyła na czwartej pozycji. Do podium załodze zabrakło zaledwie 0,3 sekundy.

Nadzieje poległy

Wioślarskie srebro to na razie jedyny medal dla Polski, chociaż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio fachowcy przewidywali, że na tym etapie naszym sportowcom będzie szło znacznie lepiej. Niestety swój pierwszy mecz przegrała tenisistka, Iga Świątek. Tak samo poszło Hubertowi Hurkaczowi. Duże nadzieje były wiązane z 3-osobową drużyną naszych koszykarzy. Wskazywani byli nawet jako potencjalni mistrzowie olimpijscy. Niestety przegrali pięć meczów grupowych i odpadli z turnieju. Na osiem drużyn Polska zajęła w tej fazie przedostatnią pozycję.

News4Media

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Halwa
Halwa 28.07.2021, 18:20
Nasi komentatorzy za bardzo wysoko oceniają naszych sportowcow jeszcze przed występem
Papa Smurf
Papa Smurf 28.07.2021, 13:15
Nasi radzą sobie po japońsku: jako tako byle jako:)))

Pozostałe