Lubań. Będzie przebudowa pięciu przejść dla pieszych

  • 27.07.2021, 16:25 (aktualizacja 27.07.2021, 17:48)
  • red.
Lubań. Będzie przebudowa pięciu przejść dla pieszych

Podziel się:

Oceń:

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na dwóch drogach powiatowych to inwestycje, które jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się w ciągu ulic Mickiewicza i Dąbrowskiego w Lubaniu.

Dziś na stronach Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021r. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez przebudowę i doświetlenie przejść oraz budowę infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo przechodniów. Na Dolnym Śląsku na ten cel przeznaczono 6,8 mln zł., 516 tys. zł z tej kwoty trafi do Lubania.

W ramach programu wykonane zostaną cztery bezpieczne przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Mickiewicza oraz piąte na ul. Dąbrowskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Przejścia zostaną doświetlone, a nawierzchnia drogi i chodników zostanie wykonana po 100 metrów w każdą ze stron. - usłyszeliśmy od Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego.

Zakładany czas rozpoczęcia prac to koniec roku 2021. Ogólna wartość projektu to 686 tys. zł.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaaaa
Jaaaa 01.08.2021, 18:05
No to zobaczcie co dzieje się w środku miasta, o pomste wola ul. Mikołaja /graniczna i jeszcze rozładowywanie towaru przy delikatesach Eco. To jest skandal , dobrze że SM buduje parking dla mieszkańców szkolnej , dzięki. Droga powinna być tylko dla mieszkańców szkolna /mikolaja , i dojazdu do sklepu.
Normalność
Normalność 29.07.2021, 12:35
Można tak zająć się naprawdę bezpieczeństwa i stawianymi pojazdami przy urzędzie gminy, i podrugiej stronie. Zwracam uwagę, że koło Urzędu Gminy jest skrzyżowanie delikatny zakręt, a rano ok. 7 nie da się przejechać nie mówiąc, że w prawie drogowym jest opisane ile metrów pojazd stoi od skrzyżowania, przejścia dla pieszych i ile miejsca zostawia wolnego na chodniku. Wystarczy tylko to egzekwować i już bez większych nakładów będzie bezpieczniej. Cud, że do tej pory nikomu nic się nie stało. W Niemczech czy w krajach szanujących swoich obywateli to parking nie jest przeznaczony dla urzędników, ale petentów załatwiających sprawy w urzędzie. Dużo nasi Włodarze muszą się jeszcze uczyć. Ale idąc dalej budowane są kamienice, a gdzie są dal nich miejsca parkingowe. Nie da się przejść chodnikiem ul. Dąbrowskiego przy przeniesiony przedszkolu. Co robią struże prawa przejeżdżając tamtędy - Norms. Czy prawo nie istnieje?
Zizu
Zizu 30.07.2021, 06:41
Ten sam problem dotyczy ulicy Slowackiego i „podkowy”. Samochody stoją bezpośrednio przed i za przejsciami dla pieszych oraz na skrzyżowaniach. SM i Policja nie widzą problemu.
Zdziwiony i zadziwiony
Zdziwiony i zadziwiony 29.07.2021, 07:59
Czytam komentarze i taka myśl mnie nachodzi: nie robią remontów ulic źle, robią też źle. Dziwne te ludzie, tak źle i tak niedobrze.
Lukas
Lukas 28.07.2021, 21:14
W niedzielę 25 lipca 2021 roku wspólnota Parafii w Milejowie przeżywała doroczny odpust ku czci swej patronki św. Marii Magdaleny. Uroczystą Eucharystię i słowo Boże do licznie zebranych uczestników skierował Ks. Abp Władysław Ziółek.
=============
No a co z tą nasza lubańską? Czyżby to tylko taki incydentalny wybryk nawiedzonej Bożenki i spółki? Jakiś odpust przynajmniej w podzięce za sprawowaną nad miastem opiekę i wspieranie naszego burzliwego rozwoju.
Audi Rs
Audi Rs 28.07.2021, 17:27
Bardzo dobry pomysł,popieram,przejścia bardzo ważne i musi być bezpiecznie,przy okazji może kretyni zwolnią troszke bo strach przechodzić nawet na pasach.A jak brakuje wam prędkości to zapraszam na autostrade do Niemiec
M
M 28.07.2021, 14:16
Blisko Starostwa i Gmina to trzeba robić....!! a im dalej tym dziurawiej i przejść nie ma wcale !!
To chory kraj......
Lubanianin
Lubanianin 28.07.2021, 11:29
Szkoda że tak późno. Wszystkim, którzy są na nie, proponuję tylko przez parę minut pobyć w tej okolicy i posłuchać szumu przejeżdżających pojazdów, szczególnie tych z przerobionymi tłumikami. zmodernizowane przejścia to przede wszystkim bezpieczeństwo dla pieszych i zdrowe ograniczenia dla szaleńców drogowych.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 28.07.2021, 11:20
Oj tam, oj tam, studzienkę na Waryńskiego 20 raz poprawiają, to już chyba będzie nowa dyscyplina sportowa - ile razy można spier..lić studzienkę :D
Aruś dość.
Aruś dość. 28.07.2021, 08:49
To jest dramat, na co w tym kraju wydaje się nasze pieniądze. Dziura na dziurze, studzienki zapadnięte, lampy same spadają że starości, bądź są wyłączone, trawsko większe od ludzi, sygnalizacja co 100 metrów a oni będą dobre przejścia przerabiać. Ludzie myślcie.
Xyz
Xyz 28.07.2021, 16:25
Po 1. To Starosta się wypowiada.... Nie burmistrz... Więc zmień do kogo piszesz w swoim nicku.
Po 2. Przyjdź i spróbuj przejść w trakcie dnia... O różnych porach...
Kierowca
Kierowca 28.07.2021, 08:19
Tak , narôbcie wszędzie progów i podwyższeń na pasach . Już jak od Kauflandu jadę na piasty to nie wiem czy na drugim biegu i piłować prawie 3000 obrotów czy dać trzeci bieg i odrazu hamować , zamiast przejechać normalnie to trzymam na obrotach i wytwarzam dużo spalin do atmosfery których można uniknąć i co chwilę prawie staję i znowu ruszam . A potem zrobicie nagonkę że złe powietrze w mieście . Ludzie myślcie !!!! To nie boli
Alojzy
Alojzy 28.07.2021, 17:43
Taki z ciebie kierowca że nie rozumiesz po co są te progi i nie potrafisz się dostosować. Po co wkręcasz auto na 3000 obrotów między progami? To jest po to żebyś jechał te 20kmh cały czas i nie stwarzał zagrożenia. Przez takich ludzi jak ty powstają te progi ale widać że powinny być dwa razy gęściej żebyś nie zdążył się znów rozpędzić!
Xyz
Xyz 28.07.2021, 16:27
Jasne najlepiej lecieć ze 60km/h.....
Dru
Dru 28.07.2021, 19:20
,,lecieć 60 " 😂😂😂😜😂😂😂
Hogsofwar
Hogsofwar 27.07.2021, 22:47
Jpr.co oni wymyślają . Niech drogę zrobią na Bolesławiec a nie k.... przejścia dla pieszych . Ważniejsze potrzeby są niż pasy na asfalcie
xyz
xyz 29.07.2021, 14:28
droga wojewódzka
xyz
xyz 27.07.2021, 20:13
W końcu!!!! To skrzyżowanie czeka na to od dawna... idioci latający tam z prędkościami światła, parkujący na zakazach, zasłaniając widoczność na skrzyżowaniu, tiry z drewnem (na wiadukcie jest ograniczenie tonażu), i nic nie robiąca z tym SM czy policja.... Może po przebudowie sie cos poprawi....hopki też by sie przydały...
Junkers
Junkers 27.07.2021, 19:36
Całe szczęście, że za tymi inwestycjami na terenie Lubania lobbuje pani Zembik . Swoją drogą to śmieszne, że jako sukces starostwa pokazywana jest modernizacja pięciu przejść dla pieszych .
xyz
xyz 28.07.2021, 00:44
niestety nie lobbuje
xqxa
xqxa 27.07.2021, 17:53
Tylko, że chodniki i nawierzchnia dróg w tych miejscach nie jest zła. Są gorsze ulice, gdzie powinny być natychmiast zrobione. Jedynie doświetlić można, ale niszczyć dobrą nawierzchnię serio ?

Pozostałe