"Miasto 44" na ekranie letniego kina

  • 26.07.2021, 08:22 (aktualizacja 04.08.2021, 10:22)
  • red.
"Miasto 44" na ekranie letniego kina Organizator

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Mieszkańców Lubania "DziałaMy" wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Górnych Łużyc zapraszają na kolejny seans filmowy, a także piknik historyczny połączony z inscenizacją i pokazem uzbrojenia oraz umundurowania powstańców warszawskich.

1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Stowarzyszenie Mieszkańców Lubania „DziałaMy” wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Górnych Łużyc zapraszają na projekcję filmu pt. „Miasto 44”, a także na piknik historyczny. 

Projekcja filmu „Miasto 44” odbędzie się w sobotę 31 lipca o godzinie 21.30 w ramach Lubańskiego Kina Letniego w lubańskim amfiteatrze. Wstęp na pokaz filmu jest darmowy. Dzień później (1 sierpnia) o 15. w Parku Niepodległości obok Wieży Brackiej rozpocznie się piknik historyczny w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

- W jego ramach odbędzie się inscenizacja historyczna, pokaz uzbrojenia i umundurowania wojsk powstańczych. Bezpłatnie można będzie zwiedzić Muzeum-Schron oraz wziąć udział w tradycyjnym uczczeniu Godziny W - informują organizatorzy, którzy dodatkowo zorganizują po raz pierwszy wspólne śpiewanie powstańczych piosenek i pieśni.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe