Groził siostrze i podpalił jej budynek

  • 22.07.2021, 10:46 (aktualizacja 22.07.2021, 11:09)
  • red./KPP Lwówek Śląski
Groził siostrze i podpalił jej budynek KPP Lwówek Śląski

Podziel się:

Oceń:

38-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych wobec siostry oraz podpalenie należącego do niej budynku. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Cztery dni temu (18.07) na terenie gminy Mirsk doszło do pożaru niezamieszkanego budynku. Niestety budynek doszczętnie spłonął. Właścicielka spalonej nieruchomości wskazała, że sprawcą może być jej brat, który groził jej pozbawieniem życia i zniszczeniem majątku. 

Tego samego dnia wskazany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby przedstawić 38-latkowi zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie budynku oraz zarzut kierowania gróźb karalnych. 

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.   Za nękanie, które budzi realne poczucie zagrożenia przewidywana jest kara nawet do 8 lat pozbawienia. - informuje sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski.

red./KPP Lwówek Śląski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe