Uwaga na tracące ważność dowody osobiste

  • 22.07.2021, 13:30 (aktualizacja 22.07.2021, 13:55)
  • Źródło: Powiat Lubań
Uwaga na tracące ważność dowody osobiste Powiat Lubań

Podziel się:

Oceń:

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Lubaniu przypomina o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom między 18 a 65 rokiem życia.

Posługiwanie się nieważnym dokumentem może spowodować trudności w załatwianiu spraw w urzędzie, banku lub utrudni wyjazd zagranicę. Dlatego warto sprawdzić ważność tego dokumentu.

Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych nakłada na posiadacza dowodu osobistego obowiązek jego wymiany, między innymi w przypadku upływu terminu ważności dokumentu. O wymianę należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Do wniosku o wydanie dowodu osobistego należy dołączyć kolorową fotografię o wym. 35x45 mm, taką, jak do zdjęcia paszportowego. Sposób wykonania fotografii jest ściśle określony przez MSWiA i normę ICAO 9303, a zakłady fotograficzne świadczące profesjonalne usługi zobowiązane są do przestrzegania.

Informacje oraz wnioski dotyczące wydania dowodu osobistego dostępne są na stronie www.bip.luban.pl, w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Lubań, ul. Mickiewicza 6, parter oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań, ul. 7 Dywizji 14, I piętro.

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Biuro Dowodów Osobistych po numerem telefonu 75-646-44-41. Od stycznia 2010 roku dowody osobiste są wydawane bezpłatnie.

Źródło: Powiat Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe