Leśna chce otwierać społeczne punkty informacji turystycznej

  • 20.07.2021, 12:17 (aktualizacja 20.07.2021, 12:57)
  • red.
Leśna chce otwierać społeczne punkty informacji turystycznej Zdjęcie: tpn.pl Punkt Informacji Turystycznej w Tatrzańskim Parku Narodowym

Podziel się:

Oceń:

Prowadzący takie punkty mieliby to robić społecznie, problemem mogą być oczekiwania gminy i poziom oferowanego wsparcia.

O tym pomyśle mówiło się już od dawna, jednak dopiero teraz wchodzi w fazę realizacji. Zamysł jest taki, aby informując turystów o atrakcjach i możliwościach noclegu skłonić ich do pozostania w gminie na dłużej. Potencjał jest, bowiem sam Zamek Czocha rocznie odwiedza około 240 tys. turystów. Sęk w tym, że zdecydowana ich większość nawet nie zagląda do oddalonej o 3 km Leśnej, nie wspominając o pozostałych miejscowościach.

Pomysłem na zmianę takiego stanu rzeczy mają być Punkty Informacji Turystycznej.

Urząd Miejski w Leśnej zamierza uruchomić kilka Punktów Informacji Turystycznej. Prosimy o kontakt osoby lub podmioty gospodarcze, które są zainteresowane prowadzeniem takiego Punktu. Liczymy na to, że znajdą się chętne osoby lub firmy, które zechcą uruchomić w swoim lokalu taki punkt i prowadzić go nieodpłatnie. - czytamy w komunikacie.

Urząd oczekuje, że punkty będą informować o bazie noclegowej i gastronomicznej, o lokalnych imprezach czy udostępniać materiały promocyjne gminy. Osoby prowadzące punkty maiłyby też informować o instytucjach pomocnych turyście. Preferowane będą miejsca gdzie punkt informacji turystycznej będzie czynny 7 dni w tygodniu.

Skoro w komunikacie widnieje, że urząd zamierza coś otwierać zapytaliśmy w leśniańskim magistracie, czy poza materiałami promocyjnymi przewidziane jest wsparcie dla osób chcących przystąpić do tego społecznego projektu. Chociażby pokrycie kosztów dostosowania lokalu do potrzeb takiego punktu.

Okazało się, że poza przygotowaniem stosownych tabliczek i materiałów promocyjnych w tej chwili magistrat nie przewiduje większego zaangażowania. - Myślę, że gdyby ktoś miał jakieś propozycje możemy je rozpatrzyć – usłyszeliśmy na koniec rozmowy od urzędniczki.

Czy pomysł społecznych punktów informacji turystycznej zyska aprobatę mieszkańców? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć po zakończonym sezonie letnim.

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KS
KS 26.07.2021, 22:50
Po ostatniej imprezie w Rynku straciłam jakiekolwiek nadzieję, że duet będący u władzy potrafi wypromować cokolwiek poza sobą. Zorganizowali imprezę z okazji 30-lecia działalności teatru, a potem nazwali jego twórcę w oficjalnym wystąpieniu „mistrzem rzeźbienia w gó..nie”, a prezent wręczono w taki sposób, że wyglądał on jak jałmużna dla żebrzących, których na nic nie stać...Luz luzem, ale granice kultury (nomen omen) zostały wg mnie przekroczone.
😳😳😳😳
😳😳😳😳 26.07.2021, 18:41
Promocja turystyki
Proponuję zajrzeć w link https://m.facebook.com/groups/…

Dzieci, Kolorki ok, ale osoby z ,, puszkami,, i fajami 😳 są idealnym przykładem dla dzieci?
Czy tak ma wyglądać turystyka?
Czy ta impreza została wsparta ze środków gminnych w tym z zadań z profilaktyki uzależnień?
Ania
Ania 26.07.2021, 16:56
Szymonie Surmacz - naprawdę szkoda tej kadencji. Można wiele było zrobić. Nawet turystyce nadać sens. Ma się wrażenie, że twoja percepcja tego nie ogarnia. Odnosi się wrażenie, że głowa włodarza Leśnej jest jakby w innym świecie. Masz radę miasta, masz emerycką radę miasta, masz nawet młodzieżową radę miasta. Na sesji brylujesz, używasz wyrafinowanego słownictwa - ale to ciągle przysłowiowa "kicha".
Fan
Fan 23.07.2021, 13:00
To jest urząd czy cyrk
Cyrk
Cyrk 23.07.2021, 19:32
Cyrk nie obrażając cyrków
.
. 23.07.2021, 06:04
A gdzie powaga urzędu? Czy turyści pomogą urzędnikom w pracy? Co się dzieje w naszym miasteczku? Szymonie może biedronkę otworzyć w urzędzie chociaż pracownicy nie będą musieli wychodzić po śniadanie.
M.P
M.P 22.07.2021, 15:03
Tych dwóch oderwanych od rzeczywistości nieudaczników życiowych mieszkańcy Leśnej musza szybciutko odsunąć. Żadnych inwestycji zależnych od innych nie zobaczycie, dopóki tych dwóch impertynentów będzie chodziło na spotkania :). Może Pani Usyk te dwie ciamajdy czegoś nauczy :D
Bacha
Bacha 22.07.2021, 14:40
Burmiistrz ma rozmach jak niewiem spłeczny remot mostu społeczny fudusz itp pomozecie hasło znane tulko czasy nie te .Gdzie zacgęta dla biznesu by w gminie otwierać zaklady praccy co z tanimi mieszkaniami dla młodych a nie społecznie szałasy się postwi
monia miernota
monia miernota 21.07.2021, 12:52
A na fejsbukach pierwsza hejterka Wolimierza się kompromituje komentując tekst, którego nie dała rady przeczytać ze zrozumieniem. Oj wychodzi mieszanie łez sołtysa z zielonym ;)
Litp
Litp 21.07.2021, 09:27
No.hooo kazdy wie ze w Leśnej ma co do zobaczenia info spłecznre w tym ma pomóc haaaaa Zamek Czocha się wali czesć po byłym PGR grozi zawaleniem ale kogo to obchodzi .Gdzie parkoing by ludzie którzy tam sa nie blokowali suhej .Gdzue mieskie wc Leśnej itp itd

Pozostałe