Strażackie podsumowanie nawałnic w powiecie lwóweckim

  • 19.07.2021, 17:19 (aktualizacja 19.07.2021, 17:36)
  • DLW112
Strażackie podsumowanie nawałnic w powiecie lwóweckim DLW112

Podziel się:

Oceń:

W ciągu czterech dni (14-18.07) przez powiat lwówecki przeszło kilka burz z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W związku z tym OSP i Państwowa Straż Pożarna byli wzywani do pomocy ponad 200 razy.

Zgłoszenia do udzielenia pomocy w głównej mierze napływały z terenu gminy Wleń (Strzyżowiec, Pilchowice, Nielestno, Modrzewie) miasta i gminy Lwówek Śląski (Płóczki Górne, Płóczki Dolne, Mojesz, Radłówka, Rakowice Małe, Żerkowice, Brunów) gminy Lubomierz (Pławna Górna, Pławna Dolna, Pasiecznik, Oleszna Podgórska, Wojciechów, Pokrzywnik, Milęcice, Golejów). Usuwaniem skutków burzy strażacy zajmowali się do 18 lipca. Do organizacji akcji zaangażowano siły z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, zastępy z 19 jednostek OSP z terenu powiatu lwóweckiego, a także zastępy z 7 jednostek z PSP i OSP powiatów lubańskiego i karkonoskiego.

Działania ratownicze strażaków PSP i OSP polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, piwnic i parterów budynków, usuwaniu powalonych drzew i ich konarów z dróg i budynków, zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych i innych uszkodzeń w infrastrukturze technicznej.

DLW112

Zdjęcia (9)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klemens
Klemens 19.07.2021, 20:01
No a co w tej materii mają do powiedzenia proboszczowie miejscowych i okolicznych parafii? Przecież oni na co dzień obcują z Opatrznością Wszechmogącą Niewyobrażalnie Miłosierną i warto by w tej sprawie jakiś głos z nieba się ozwał. Przecież w Piśmie wielki z niego gaduła i działacz społeczny - za dobre wynagradza a za złe karze. Niemiecka owczarnia też czeka co by u nich głos zabrał.

Pozostałe