Zatrzymano złodziejski duet

  • 19.07.2021, 15:45 (aktualizacja 19.07.2021, 18:17)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Zatrzymano złodziejski duet

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu zatrzymano parę złodziei, której w połowie czerwca udało się zgubić policyjny pościg. Wpadli, gdy dokonali kolejnych kradzieży aut.

W połowie czerwca czytelnicy eLuban.pl informowali nas o policyjnym pościgu za białym Fordem Transitem, którym uciekali mężczyzna i kobieta. Z relacji czytelników wynikało, że auto zatrzymało się na jednej z posesji w Grodnicy, a para zniknęła w pobliskim lesie. Poszukiwania nie przyniosły efektu, mimo że w ich trakcie wykorzystywano drona.

Dziś na stronach lubańskiej policji pojawiła się informacja o zatrzymaniu złodziejskiego duetu. Na trop złodziei wpadli policjanci z Leśnej, gdy uzyskali informacje o miejscu ukrycia Dacii Logan i Skody Fabia, skradzionych w pierwszej połowie lipca na terenie Niemiec. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Lubania, Leśnej oraz Świeradowa -  Zdroju zatrzymano 33-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego oraz 30-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, którzy mieszkali w przyczepie kempingowej. Odzyskano również skradzione pojazdy, te były ukryte na terenie powiatu lubańskiego.

W trakcie przeszukania przyczepy mundurowi ujawnili między innymi telefony komórkowe, kluczyki samochodowe, dowody rejestracyjne pojazdów oraz narkotyki i kilka sztuk amunicji. Osoby te były wcześniej już notowane za przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynikało, że zatrzymani dokonali kradzieży Forda z terenu Czech, którym poruszali się w połowie czerwca po drogach powiatu lubańskiego. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a policjanci ruszyli za nim w pościg. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi. - usłyszeliśmy od asp. Szt. Justyny Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowej KPP w Lubaniu.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz amunicji. 33-latka usłyszała zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Z uwagi na fakt, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary trafiła już do jednostki penitencjarnej.

Za czyny, których dokonali grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak działali w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi im wyższy wymiar kary. Czynności w sprawie prowadzone są nadal pod nadzorem prokuratora.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (4)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

g
g 20.07.2021, 22:34
Daciai Logan i Skoda Fabia-to desperaci , a nie złodzieje
mieszkaniec
mieszkaniec 20.07.2021, 08:11
Jakiś baran koło północy robi piruety po mieście, że spać nie można. Wszystkie patrole mają pozamykane okna i rżnie muza na parę, ze nic nie słyszą? A może nie chcą słyszeć i czekają na oficjalne zgłoszenie?
?
? 20.07.2021, 07:50
Która to Agentka?
Angelika?
onn
onn 19.07.2021, 20:30
Dopieprzyć dziadom z grubej rury !!!

Pozostałe