Bójka na boisku. Wezwano policję

  • 19.07.2021, 15:07 (aktualizacja 19.07.2021, 15:29)
  • red./lwowecki.info
Bójka na boisku. Wezwano policję lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

W trakcie meczu między zawodnikami doszło do bójki, w efekcie piłkarz gości ma rozbity łuk brwiowy. Na miejsce wezwano policję i pogotowie.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Lubomierzu. To tam miejscowa Stella podejmowała gości z LKS Czarni Lwówek Śląski. Nie był to mecz o ważny awans, ani nawet o punkty, a jedynie sparing przed kolejnym sezonem rozgrywek. Tym bardziej niezrozumiałe jest zachowanie piłkarza, który – jak mówią nam kibice – na co dzień jest zawodnikiem Chmielanki Chmieleń i był okazyjnie wypożyczony do składu Stelli.

Całe zdarzenie rozegrało się na pięć minut przed końcem spotkania. Z relacji policji wynika, iż między zawodnikami przeciwnych drużyn doszło do „przepychanek”. Zaczęło się od kopnięcia przez zawodnika Czarnych piłkarza grającego w Stelli. Ten nie pozostał dłużny przeciwnikowi z Lwówka Śląskiego, odwrócił się i uderzył go w twarz rozcinając mu łuk brwiowy.

Prowadzący mecz sędzia przerwał spotkanie przy stanie 5 do 1 na korzyść gości. Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego. Jednak pogotowie z uwagi na brak zagrożenia dla zdrowia odmówiło przyjazdu. Na boisku pojawił się po chwili patrol gryfowskiej policji. Mundurowi sporządzili notatki i przekazali zawodnikom, iż ewentualne dalsze roszczenia mogą załatwiać na drodze postępowania cywilnego.

Przyszłość w klubie dla lubomierskiego piłkarza jest już przesądzona. Podjęliśmy decyzję, że ten zawodnik już nie będzie grał u nas. – mówi zbulwersowany tym zdarzeniem prezes Stelli.

Walka na boisku często jest brutalna, piłkarze chcąc pokazać na co ich stać przekraczają granice własnych możliwości. Jednak jeżeli dzieje się to w grze fair play nikt nie ma do nikogo pretensji, a wręcz przeciwnie. Determinacja takich zawodników jest przez kibiców nagradzana brawami. Jednak w żadnym przypadku na murawie nie powinno dochodzić do rękoczynów. To nie jest miejsce na bijatyki, to nie ta dyscyplina.

red./lwowecki.info

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sedzia
Sedzia 19.07.2021, 17:22
Skoro był to zawodnik Chmielanki to powinien być zawieszony w rozgrywkach ligowych
Jest źle
Jest źle 19.07.2021, 16:11
Mało już zostało sędziów, którzy potrafią poprowadzić poważne zawody. Niestety wydział sędziowski jest od jakiegoś czasu bardzo źle prowadzony, co spowodowało odejście wielu porządnych sędziów z doświadczeniem i ikrą, których wymieniono na małolatów bez polotu i wyczucia. Ważne, że biega, nie ważne, że nie wie po co i za czym.
JÓZEK
JÓZEK 19.07.2021, 17:20
sędziów może mało a piłkarzy wcale MOŻE JEDYNIE LEWY a reszta w d.....e ZAORAĆ TEN CHORY SPORT W TYM KRAJU
Do wyżej
Do wyżej 22.07.2021, 12:05
Znowu tabletek nie wziąłeś?
JÓZEK
JÓZEK 23.07.2021, 19:17
DO WYŻEJ MASZ SZCZĘŚĆIE ŻE PANDEMIA BOLESŁAWIEC CIĘ NIE PRZYJMIE CHYBA ŻE MASZ CHODY W ŚINIAWCE POZDRAWIAM CHORYCH IDIOTÓW TEGO SPORTU

Pozostałe