Dzięki sąsiadom udało się uniknąć dużego pożaru

  • 08.07.2021, 16:45 (aktualizacja 09.07.2021, 08:36)
  • red.
Dzięki sąsiadom udało się uniknąć dużego pożaru

Podziel się:

Oceń:

Dobrzy sąsiedzi to prawdziwy skarb. Przekonała się dziś o tym jeden z gospodarzy z Kościelnika Górnego w powiecie lubańskim. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej interwencji sąsiadów udało się uniknąć dużych strat.

Około 14:30 mężczyźni krzątający się po obejściu zauważyli jęzory ognia wydobywające się z okien sąsiedniego budynku. Płonęło wnętrze warsztatu, który został zrobiony z przyległej do części mieszkalnej stodoły.

Gdy dostrzeżono zagrożenie, pożar był na tyle rozwinięty, że ogień zaczynał trawić belki stropu. Mimo to mężczyźni natychmiast ruszyli do walki z żywiołem. Najpierw użyli gaśnicy proszkowej, a gdy ta się skończyła lali przez okno wodę z węża ogrodowego. W ten sposób dotrwali do przyjazdu strażaków, tłumiąc płomienie i nie pozwalając na rozwiniecie się pożaru.

Przybyli na miejsce strażacy szybko uporali się z ogniem i ugasili tlące się w stropie belki. Nie kryli, że gdyby nie interwencja sąsiadów straty byłyby dużo większe. Tym bardziej, że w warsztacie znajdowała się butla z gazem propan-butan.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było przypadkowe zaprószenie ognia. Gospodarz przyznał, że kilkadziesiąt minut wcześniej spawał uszkodzoną część do kosiarki. W większości robił to na zewnątrz budynku, był jednak moment, że uszkodzony element musiał skręcić w imadle. Najprawdopodobniej wtedy jedna z iskier spadła na gąbkę znajdującego się opodal siedziska. Gdy gospodarz wyszedł na ogród sprawdzić naprawiany element, doszło do pożaru.

Na miejscu z ogniem walczyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Lubania oraz druhowie OSP z Leśnej.

red.

Zdjęcia (7)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strarzak
Strarzak 08.07.2021, 20:50
A OSP Grabiszyce to co nie widać jak byk na zdjęciu jest Star 266
Oficer
Oficer 09.07.2021, 23:33
Nie wiem czemu w Grabiszycach nie ma jeszcze straży zawodowej
Jurek
Jurek 09.07.2021, 19:10
Ten Star to przejeździ wszystkie samochody które tam były. A o wozach z Lubania na szosowych oponach nie wspominając.
123
123 08.07.2021, 18:40
Brawo sąsiedzi, brawo strażacy.

Pozostałe