Sukces Sudeckiego Festiwalu Minerałów

  • 05.07.2021, 15:24 (aktualizacja 05.07.2021, 15:40)
  • red.
Sukces Sudeckiego Festiwalu Minerałów

Podziel się:

Oceń:

W opinii mieszkańców Sudecki Festiwal Minerałów 2021 był naprawdę udaną imprezą. Wszyscy mówili jednogłośnie, że impreza jest bardzo dobrze przygotowana, a w ciągu jej trwania miasto tętniło życiem jak nigdy.

Gości na festiwalu było gigantycznie dużo. To było to czego wszyscy chcieliśmy, wszyscy są bardzo zadowoleni. Wszystkie miejsca są zarezerwowane na przyszły rok i chętnych jeszcze przybywa i to nie tylko z Polski, ale i z Europy. Myślę, że doskonale się wszystko udało. Szacunkowo odwiedziło nas ponad 50 000 ludzi. - usłyszeliśmy od Łukjasza Tekieli, dyrektora Muzeum Regionalnego w Lubaniu i współorganizatora imprezy.

W historii Lubania nie było jeszcze takiej imprezy. Poprzednie dwie edycje SFM były udane jednak ze względu na pandemię giełda minerałów w Lubaniu była największą jaka odbywa się w tym roku w Europie. W efekcie festiwal w Lubaniu odwiedziło blisko 50 tys. gości. Pytaliśmy i gości i wystawców o opinie – goście twierdzili, że tak dobrej imprezy się nie spodziewali, a wystawcy, że giełda minerałów w poprzednich edycjach była dla nich bardzo udana, jednak ten rok zaskoczył i wracają do domów zadowoleni ze sprzedaży.

Pochodzimy z Lubania, ale już kilkanaście lat mieszkamy za granicą, przyjechaliśmy specjalnie na SFM i jesteśmy zachwyceni, Lubań takiej imprezy chyba nigdy nie miał. - powiedzieli nam spotkani na deptaku drugiego dnia festiwalu Magda i Tomek z Holandii.

SFM zapewnił przez trzy dni atrakcje dla wszystkich. Od wesołego miasteczka, występów scenicznych, mnóstwa stoisk z minerałami po wystawy, na których można było zobaczyć minerały, które są unikatami na skalę światową. Do Lubania zjechali miłośnicy minerałów z całej Europy i nie tylko.

red.

Zdjęcia (118)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Centrum
Centrum 07.07.2021, 06:57
"Sukces "dla organizatorów, horror dla mieszkańców.
Redmi
Redmi 06.07.2021, 18:01
Jestem mieszkańcem Lubania i uważam że ta impreza była strzałem w dziesiątkę. Było wiele ciekawych minerałów i nie tylko... Oby takich zdarzeń było więcej.
artek
artek 06.07.2021, 12:07
Niestety zapomniano o mieszkancach. Impreza pewnie ze sukces dobrze ze przyjezdzaja turysci ale dla mnie zwyklego mieszkanca nie bylo tam nic oprocz wielu straganow ktore zobaczylem ale nic sie nie pobawilem jak to powinno byc na takiej imprezie
Jwp
Jwp 06.07.2021, 11:12
Czepiacie się, że centrum wyłączone, że impreza dla kasiastych, że Lawa lepsza. Cieszcie się z tego co macie, jesienią wymyślą kolejną falę to będziecie narzekać, że ograniczenia itp.
Teresa
Teresa 06.07.2021, 09:41
To nie jest impreza dla mieszkańców Lubania tylko turystów i miłośników minerałów. Czy miasto planuje coś jeszcze w tym roku?
obserwator1
obserwator1 05.07.2021, 18:57
Gratuluję wysiłku organizatorom udanej imprezy.Dużo miast nadal nic nie organizuje bo tak najłatwiej.Może Ci co mieszkają w centrum mieli trochę trudności ,ale warto by miasto rozsławiać i było znane.
daniel
daniel 05.07.2021, 16:06
Trzeba dodać podpis "materiał sponsorowany".

Pozostałe