Niebezpieczne znalezisko w Mściszowie

  • 30.06.2021, 14:33 (aktualizacja 30.06.2021, 15:15)
  • Źródło: KPP Lubań
Niebezpieczne znalezisko w Mściszowie KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

W trakcie prac ziemnych w Mściszowie znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów miejsce znaleziska zabezpieczał policyjny patrol.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani ich przenosić. O tego typu przedmiotach należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Do odkrycia niewybuchu z okresu II wojny światowej doszło we wtorek około 9.30.

- Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał informację, że podczas prac ziemnych prowadzonych na posesji w miejscowości Mściszów został znaleziony niewybuch - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie został skierowany patrol policji, który potwierdził i zabezpieczył miejsce ujawnienia niewybuchu. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Do czasu zabrania niebezpiecznego pocisku przez patrol saperski policjanci zabezpieczyli teren.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KPP Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe