Lubań. Zmiana organizacji ruchu w czasie SFM [galeria zdjęć ze zmianami]

  • 28.06.2021, 10:47 (aktualizacja 28.06.2021, 10:56)
  • ŁCR
Lubań. Zmiana organizacji ruchu w czasie SFM [galeria zdjęć ze zmianami]

Podziel się:

Oceń:

Informujemy, że w związku z organizacją Sudeckiego Festiwalu Minerałów w dniach 2.07.2021 r. - 4.07.2021 r. w obrębie centrum Lubania nastąpi zmiana organizacji ruchu.

W dniach 28.06.2021 r. - 05.07.2021 r., na czas SFM, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i będzie obejmowała następujące ulice: Bracką, Wąską, Husytów, Tkacką, Mikołaja, ul. Rynek, Spółdzielczą i Ratuszową.

Parkingi

Od  28 czerwca (poniedziałek) w centrum miasta zostanie wprowadzone nowe oznakowanie drogowe w postaci znaków i tablic informujących o imprezie. W tym dniu wyłączony zostanie z użytkowania parking na ulicy Rynek (wokół Tretu oraz parking przyległy), odcinek parkingu na ulicy Spółdzielczej (przy drogerii Rossmann) oraz parking przy ulicy Zaułek.

W dniach 29-04 lipca (wtorek - niedziela) całkowicie wyłączone z ruchu będą następujące ulice oraz parkingi: Ratuszowa, Rynek, ul. Wąska (na odcinku od ul Brackiej do ul. Spółdzielczej), ul. Mikołaja – od Rynku do ul. Szkolnej.

Objazdy

Ulicą Bracką ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t będzie odbywał się jednokierunkowo, w kierunku ul. Wąskiej, a następnie w kierunku skrzyżowania z ul. Husytów. Natomiast wyjazd z ul. Husytów będzie odbywał się prześwitem pomiędzy blokami ul. Tkackiej do ul. Szkolnej.
Odcinek ul. Wąskiej pomiędzy ul. Bracką w ul. Spółdzielczą będzie wyłączony z ruchu kołowego.


Ul. Spółdzielcza od strony Pl. 3 Maja będzie przejezdna tylko do skrzyżowania z ul. Wąską. Natomiast wyjazd z ul. Spółdzielczej będzie możliwy odcinkiem drogi wewnętrznej, za restauracją Tęczowa lub drogą wewnętrzną, na zapleczu ul. Spółdzielczej w kierunku Placu Strażackiego i dalej w ul. Ratuszową i Podwale.

W związku z tym że impreza będzie miała miejsce w rynku wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Mikołaja pomiędzy ul. Szkolną a ul. Rynek.

Zmiany organizacji ruchu w centrum miasta będą obowiązywały 28 czerwca do 5 lipca.

 

                                                                                Za powstałe utrudnienia przepraszają

                                                                                                     organizatorzy.

ŁCR

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe