Lwóweccy policjanci zabezpieczyli kradzione auta, narkotyki, alkohol i broń

  • 25.06.2021, 09:53 (aktualizacja 25.06.2021, 10:49)
  • KPP Lwówek sierż. Olga Łukaszewicz
Lwóweccy policjanci zabezpieczyli kradzione auta, narkotyki, alkohol i…

Podziel się:

Oceń:

Przechwycone środki odurzające w znacznych ilościach, zabezpieczone trzy skradzione pojazdy z terenu Polski i Niemiec, kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej i kilka tysięcy sztuk papierosów, ponad 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, nielegalne posiadanie broni palnej oraz ostrej amunicji- to efekt przeprowadzonych działań przez lwóweckich kryminalnych. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili działania, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 61 i 47 lat z powiatu karkonoskiego.

Na posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, a także w  domu zajmowanym przez mężczyzn funkcjonariusze ujawnili 34 kilogramy krajanki tytoniowej, blisko 1400 sztuk papierosów, a także 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, co w przypadku wprowadzenia do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 100 tys. złotych.

 W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg środków odurzających w postaci metamfetaminy, a także 3 jednostki broni długiej, rewolwer oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji. Obaj mężczyźni nie mają pozwolenia na posiadanie tego typu broni.

Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych lwóweccy policjanci ujawnili dwa skradzione motocykle oraz samochód osobowy marki Subaru o łącznej wartości 170 tys. zł, które zostały skradzione z terenu Polski i Niemiec.

Mężczyźni zatrzymani podczas realizacji policjantów Wydziału Kryminalnego zostali osadzeni w policyjnych celach, gdzie w najbliższym czasie usłyszą zarzuty.

KPP Lwówek sierż. Olga Łukaszewicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aro
aro 25.06.2021, 12:50
może i ostrej ale na zdjęciu widać raczej amunicję gazową
Jan
Jan 25.06.2021, 12:32
Ludzkie śmieci.

Pozostałe