Czołówka osobówki z busem

  • 24.06.2021, 16:14 (aktualizacja 24.06.2021, 17:50)
  • red.
Czołówka osobówki z busem eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Do zderzenia aut doszło dziś przed 13:20 na drodze wyjazdowej z Olszyny w kierunku Grodnicy.

Kierująca VW Lupo jadąc wąską drogą w kierunku Olszyny nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie z impetem uderzyła w nadjeżdżającego busa.

Gdy zobaczyłem z jaką prędkością leci w moją stronę od razu zacząłem hamować. Niemal się zatrzymałem i zjechałem maksymalnie na pobocze – wyjaśniał kierowca dostawczego Iveco.

Niestety Lupoo nie wyhamowało na mokrej nawierzchni, w dodatku pociągnęło je wprost na busa i doszło do zderzenia czołowego. Kierująca VW samodzielnie opuściła auto,  jednak po chwili zaczęła źle się czuć.

Pierwszymi ratownikami, którzy dotarli na miejsce byli druhowie OSP Olszyna i to oni udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala na szczegółowe badania. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

O 16:10 od dyżurnego lubańskiej policji uzyskaliśmy informację, że droga w miejscu kolizji jest sprzątana i niebawem zostanie przywrócony tam ruch.

Oprócz druhów OSP Olszyna na miejscu pracowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej i policja.

red.

Zdjęcia (12)


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mowa trawa
mowa trawa 27.06.2021, 16:36
Proszę się przyjrzeć zdjęciom i zastanowić, o jakiej Wy trawie piszecie, bo nie wiem. Zero wysokiej trawy na poboczu, droga prosta jak drut, ani dziur ani wybojów, widoczność bardzo dobra. Kierująca osobówką, w biały dzień, na prostej drodze, nie widzi IVECO. Uważacie, że to wina trawy???? Nie żartujcie sobie. Kierowca IVECO widział z daleka "pędzące" auto, dlatego praktycznie stanął na poboczu. A co robiła kierująca? Czym była zajęta, że nie widziała tak dużego auta? Telefon?
Karać, karać i jeszcze raz karać. W takich sytuacjach giną ludzie!!!!!!
,
, 28.06.2021, 10:05
O trawie i krzakach na dalszym odcinku drogi
Mieszkaniec Grodnicy
Mieszkaniec Grodnicy 26.06.2021, 20:15
Nie broniąc pana radnego bo to prawda, że nic nie robi tylko obiecuje przed wyborami nie wiem kto napisał tak głupi kometrarz, że pani sołtys coś robi dla wioski bo to to dobiero dobry żart pani sołtys robi jeszcze mniej niż radny, który nie robi nic. Niestety prwada jest brutalna ludzie mają dość nieudolnej władzy i nie chodzą na wybory bo nikt nie chce kandydować na sołtysa. Gwarantuje żę jak znalazł by się dobry kandydat lub kandydatka i mieszkańcy by o tym wiedzieli to poszli by zagłosować lecz niestety jest ciągle tylko jedna osoba dlatego ludzie na wybory nie idą bo i nie ma sensu, bo idą sami swoi i głosują na jedną i tą samą osobe. Jest nadzieja że moze ktoś młody w końcu się zgłosi i zmieni się sołtys i wkońu na naszej pięknej wiosco coś bedzię się działo.
Po co tyle kukać
Po co tyle kukać 27.06.2021, 06:54
Nie do końca
Ze środków sołeckich coś tam zrobiono jakieś tam niby boisko czy niby plac zabaw lecz inne gminy w podobnym czasie z pozyskanych środków rządowych wybudowały orliki czy prawdziwe place zabaw, siłownię na wolnym powietrzu. Były na to programy. Mógł radny o to się postarać aby gmina coś w końcu zrobiła a środki sołeckie wydać na inny cel.
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 26.06.2021, 17:29
Witam duzo jest napisane na Pana radnego i Pania Soltys nie mozna jednego chwalic a na drugim psy wieszac .Jaki ten dobry a jaki ten zly.Sama wiem jak wyglada sytuacja i dzwonilam do gminy wsprawie koszenia poboczy.Dostalam odpowiedz to jest droga powiatowa to droga gminna .Jedno nasuwa sie na mysl kto by pomyslal ze w czerwcu bedzie duza trawa i trzeba wykosic.Droga glowna --skrzyzowanie tez w Olszynie i nic nie widac.Mam pytanie do Burmistrza czy naprawde nie widzi Pan problemu czy nie umie sobie Pan poradzic. z tym problemem wykoszenia poboczy i wyczyszczenia rowow.Pozdrawiam mieszkanka gminy.P.S.Moze beda wybory i teraz ludzie pomysla na kogo glosowac.
.....
..... 26.06.2021, 22:42
W innych gminach radni nie mają problemu zwrócić się pismem jako radny do PZD o wykoszenie poboczy przy drogach powiatowych, czy do gminy odnośnie dróg gminnych. Jak widać dziwnym zbiegiem okoliczności po wypadku wykoszono. Można było?
Do pluto
Do pluto 25.06.2021, 21:26
Pluto. Nie wierzę że skoszenie poboczy po wypadku gdzie na jednym zdjęciu w oddali widać białą dacie podobną do tej jaką ma radny to przypadek.
Ktoś musiał zainterweniować w PZD.

Ale tak jak wspomniałeś jest mnóstwo innych rzeczy do naprawy i koszenia w wiosce. Znaki pozarastane, Gałęzie, krzaki, ​również wychodzą na drogę i wymagają przycięcia, pobocza się zapadają i robią się wyrwy, suche konary wiszą nad drogą .

Wprawdzie radny nie ma tego w obowiązkach ale jest najbliżej gminy i powinien zwrócić się z interwencją do gminy czy powiatu o usunięcie tego. Tak robią radni z innych gmin i pisma publikują na swoich profilach.

Co do niżej wspomnianej Pani sołtys zgadzam się że robi więcej a jeżeli jest inaczej i się mylę to proszę mnie poprawić i tu napisać co w ciągu ostatnich lat, w wiosce zrobiono ze środków sołeckich a co zrobiono że środków pozyskanych z innych źródeł niż fundusz sołecki, na wniosek pana radnego.
Pani sołtys to złota kobieta i się stara i robi więcej dla wioski .
Pluto
Pluto 25.06.2021, 17:09
Radny jest bezradny. Nic nie robi. Jest. Takie jego zadanie. Znak miejscowości Grodnica jest tak zarosnięty, że tylko mieszkańcy wiedzą, że jest. Dziura przy pomniku, na poboczu, jest prawie do kolana, mieszkańcy wiedzą, przyjezdni mogą urwać koło. No ale co on może. Nic. Bo on tylko jest. Wypłata jest. Radny jest. A w Grodnicy nie ma niczego.
..
.. 25.06.2021, 20:22
Skąd ta pewność że radny nic nie robił w tym kierunku,a sam wszystkiego nie da rady zrobić
Ehhh
Ehhh 25.06.2021, 15:40
A ja czytam o p. Dudzie i o tym jak przespał lekcje konstytucji. Zastanawiam się jak taki pilny uczeń mógł to przespać.
Ale jak pilni katolicy potrafią przespać lekcje kazania z 9 Przykazania Bożego, to p. Duda jednak mógł przespać lekcje konstytucji.
Ehhh... Co za kraj.
.
. 28.06.2021, 11:58
Artykuł dotyczy kolizji drogowej. Teraz już wiadomo kto co i z kim i gdzie. Jezu ludzie jak tak dobrze wam idzie to może w końcu znajdziecie zaginiona Atlantydę. 😂 Marnujecie się na tych wsiach.
Belzebub widzi wszystko
Belzebub widzi wszystko 03.09.2021, 17:30
I tak wszyscy wiedzą kto z kim i które dzieci powinny mieć nazwisko po ojcu. Ale jak to na wsi, konwenanse ponad honor.
Zenada
Zenada 26.06.2021, 10:27
Myśle ze to raczej nie Twoja sprawa kto i co z kim, jeśli sam nie jesteś przykładnym katolikiem. W co wątpię. Materacem chyba tez nie jesteś.
....
.... 26.06.2021, 22:43
Ooo widać wiesz o jaką sytuację chodzi 😂😂😂
Do redaktora ELubań
Do redaktora ELubań 25.06.2021, 15:21
Czy redakcja rozważa zablokowanie komentowania kolizji wypadków- drogowych.
Niestety ,z racji nieszczęścia, ludzi którzy ucierpieli w wypadkach są dołowani. przez zawistnych pismaków amatorów .

😁😁😁😁
😁😁😁😁 25.06.2021, 20:29
Gazeta Olszyńska raczej takich newsów i komentarzy nie puszcza to miejscowi radni i samorządowcy nie przyzwyczajeni do krytyki.
Noga z gazu 5 min dłużej a bezpieczniej
😝
😝 25.06.2021, 15:42
Każdy wypadek dzieje się z jakiejś przyczyny i ktoś kto wsiada za kółko i ma wypadek z powodu np nadmiernej prędkości , powinien pomyśleć zanim ruszy czy będzie jechał ostrożnie i o konsekwencji pędzenia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.06.2021, 10:43
Trzeba było aż poważnego wypadku aby służby odpowiedzialne za drogi wykosiły pobocza z Grodnica do Olszyny i Kościelnika, a wcześniej to radny nie widział jak wyglądają pobocza i jeździmy jak w jakimś tunelu. Dopiero na drógi dień po kolizji jeździ kosiarka i kosi pobocza a wcześniej nie można. Oby kobieta która miała wypadek wróciła cało do do ródziny.
Xd
Xd 25.06.2021, 13:00
A to radny ma kosić? Jesu człowieku czy Ty widzisz co Ty piszesz?
, 😳
, 😳 25.06.2021, 15:06
Radni powinni interweniować w sprawie nie koszonych poboczy, a nie tylko przed wyborami się udzielać.
W wiosce Pani sołtys dużo więcej działa dla wsi i mam nadzieje że to ona radną zostanie.
Grodnica
Grodnica 26.06.2021, 19:51
To chyba na innej wiosce mieszkasz. Ani pani sołty ani pan radny na wiosce nie wiele robią a wręcz bym powiedział że nic nie robią
:)
:) 25.06.2021, 15:54
Chyba nie jesteś mieszkańcem tej wioski. Pozdrawiam
lesny ludek
lesny ludek 25.06.2021, 09:11
A gdzie ten zakret?? na zdjeciach widac, ze to dluuga prosta. pewnie w telefon sie gapila albo makijaz robila skoro sie do pracy spieszyla.
Dokładnie tak było, nie zmyślam
Dokładnie tak było, nie zmyślam 25.06.2021, 00:58
najlepsze jest to że po śladach widać że tylko hamowała, nawet nie odbiła w żadną stronę
Xxx
Xxx 25.06.2021, 07:48
Jak nie wiesz jak bylo to sie nie wypowiadaj
Bąbel
Bąbel 24.06.2021, 22:41
A gdzie ten bus z kolizji?
Kupiec
Kupiec 24.06.2021, 22:01
Chętnie odkupie to lupo
Julek
Julek 24.06.2021, 20:37
Gdzie jest informacja ile lat miała ta oferma życiowa, jak długo prawo jazdy ...? Przecież to są podstawowe dane do oceny okoliczności zdarzenia. No już o trzeźwości czy stopniu naćpania nie wspomnę.
Tomek
Tomek 25.06.2021, 08:41
Raczej nie w Twoim interesie leży ocenianie okoliczności. Ci co musza wiedzieć z pewnością wiedzą.
Ktos
Ktos 25.06.2021, 08:18
Oferma możesz nazywać tylko siebie odważny panie wszechwiedzący. Jeśli byłaby pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających napisałby o tym.
Lol
Lol 25.06.2021, 07:52
Napita naćpana i jeszcze fajki paliła!!! Gdyby była pod wplywem nakotykow lub alkoholu od razu by napisali. A udzielanie informacji na od kiedy miała prawo jazdy jest zabronione. Udaczniku życiowy!
Perski
Perski 25.06.2021, 23:51
Podstawa prawna zabraniająca podawania od kiedy ma prawo jazdy.??? W czym to narusza dobro poszkodowanej?
.....
..... 25.06.2021, 07:40
Oferta ma 30 lat od 5 lat ma prawo jazdy i nie jechała ani pijana ani naćpana po prostu spieszy się do pracy. A po więcej wiadomości proszę na priv
Wiechu
Wiechu 25.06.2021, 09:23
...a jak się tak bardzo spieszyła to tym bardziej oferma. Niech na przyszłość jedzie rowerem. Albo krócej śpi.
Jan
Jan 24.06.2021, 20:28
Po jakiego grzyba tak długo na hamulcu jechała ta kobieta się pytam?
No
No 24.06.2021, 19:23
Lampa wypadła ale się nie pobiła.Wolkswagen dobre auto
Kukuku
Kukuku 24.06.2021, 18:26
Kukułeczka kuka
Kukułki podrzuca
🐦
Tyu
Tyu 24.06.2021, 17:32
To nie jest polo tylko lupo 🤦‍♀️kto pisze te artykuły?
ja
ja 24.06.2021, 20:48
jest napisane ze to lupo,czytanie ze zrozumieniem sie kłania
Ktos
Ktos 25.06.2021, 04:58
Artykuł został zmieniony. Według pierwszej wersji było napisane, ze jest to polo. :)
Ręce opadają
Ręce opadają 24.06.2021, 16:56
Po co do szpitala? Na głupotę nie ma lekarstwa!!!!
Elzbieta
Elzbieta 26.06.2021, 17:35
Internet jest anonimowy ale czlowieku wez sie ogarnij stalo sie nieszczescie .Na glupote tak jak napisales nie ma lekarstwa to tylko tyle obys Ty nigdy nie mial takiego problemu.Nie byles na miejscu zdazenia nie widziales to nie komentuj .To tyle w temacie pozdrawiam
Grodnica
Grodnica 26.06.2021, 19:55
Kobieto co to wogóle za kometarz. Jak by jechała przepisowo i dostosowała prędkość do warunków atmosferycznych to nie było by wypadku. Nie ma co bronić pani Kierowcy tylko za kierownicą trzeba myśleć głową.

Pozostałe