AKTUALIZACJA. Uderzył w drzewo i myślał, że śliźnie się na oleju

  • 23.06.2021, 15:55 (aktualizacja 24.06.2021, 14:10)
  • red.
AKTUALIZACJA. Uderzył w drzewo i myślał, że śliźnie się na oleju

Podziel się:

Oceń:

We wtorkowy wieczór kierowca BMW wyjeżdżający z Lubania w kierunku Zaręby stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Przybyłych na miejsce policjantów przekonywał, że wpadł w poślizg na plamie oleju.

Do zdarzenia doszło około 20. na ul. Zawidowskiej w Lubaniu. Kierowca BMW jadąc w kierunku Zaręby na łuku drogi stracił kontrolę nad pojazdem. Kierowca przez chwilę utrzymywał auto na drodze. W pewnym momencie uderzył przodem w przydrożne drzewo, auto odbiło się i zatrzymało kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez większego szwanku.

Według kierowcy, BMW w łuku drogi wpadło w poślizg na plamie oleju, potwierdzali to również mieszkańcy ul. Zawidowskiej.

Rozlana na drodze substancja powodowała, że inne auta hamując przed miejscem wypadku również ślizgały się na niej, rozciągając ją jeszcze w obu kierunkach. Na szczęście poza BMW nikt więcej się nie rozbił. Przybyli na miejsce strażacy swoje działania zaczęli od zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usuwania rozlanej substancji.

Gdy na miejsce dotarł patrol policji nie dał wiary słowom kierowcy, że przyczyną był rozlany olej. Badanie na obecność alkoholu we krwi wykazało, że ten był pijany i miał 0,9 promila. W związku z tym, że kierowca popełnił przestępstwo w ruchu drogowym za swój występek odpowie teraz przed sądem.

Ostatecznie okazało się, że przyczyną zderzenia z drzewem był alkohol, drogę olejem zanieczyściło rozbite BMW, a kierowcy omijający wypadek rozjeździli plamę oleju na długości 500 m.

AKTUALIZACJA

Komunikat KPP w Lubaniu

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 22 czerwca br. w godzinach wieczornych otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie Lubania, gdzie kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, ustalając że kierujący 34-letni mieszkaniec Lubania znajdujący się w stanie nietrzeźwości, posiadając niespełna promil alkoholu w wydychanym powietrzu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Spowodowana przez niego sytuacja wymagała zaangażowania innych służb.

Kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a za swój czyn odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu podejmijmy działania zmierzające do niepodpuszczenia takiej osoby do kierowania i niezwłocznie poinformujmy Policję.

red.

Zdjęcia (17)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 24.06.2021, 09:43
Jak dla mnie, to każdy pijany kierujący powinien tak właśnie skończyć swoją jazdę: na drzewie.
I roz......ić auto jak na załączonych zdjęciach.
Z punktu widzenia innych użytkowników dróg, dobrze się skończyło.

wołciu
wołciu 24.06.2021, 08:23
DLB - Dobrze Leciał Bokiem
Xyz
Xyz 24.06.2021, 08:05
Wyklepie i dalej będzie dzidował.... Takie etrzysześć na wagę złota.... 😋
xyz
xyz 23.06.2021, 21:08
Najtęższe umysły chyba nigdy nie odgadną, czemu homo, podobno sapiens, wsiada po pijaku, albo naćpany, za kierownicę. Skoro niektórych tak kręci 'rosyjska ruletka', to w przepisach powinna być opcja, by po podobnym zdarzeniu i 100% udowodnieniu na miejscu, że kierujący (bo na pewno nie kierowca) łże jak pies, przymusowo na miejscu zagra w swoją ulubioną "rosyjską ruletkę". Powiedzmy trzy próby. Jest wtedy szansa, że może taki idiota własnoręcznie przeniósłby się na tamten świat, a może i w ten sposób dzięki temu w przyszłości uratowałby niejedno czyjeś życie.
obserwator1
obserwator1 23.06.2021, 19:16
B-ędzie- Mniej -Wariatów .chociaż na jakiś czas.Oby na dłużej!
Maryjan
Maryjan 23.06.2021, 18:48
To komendant kupił chłopakom baterie do alkomatu? Bo ostatnio jak przybyli na miejsce zdarzenia w dn 09.06 to nie mieli czym przeprowadzić badania na obecność alkoholu
Sami Zobaczcie że na zakręcie auto dziwnie jedzie
Sami Zobaczcie że na zakręcie auto dziwnie jedzie 23.06.2021, 18:34
Jak zwykle te same drzewo kiedyś w tym miejscu chłopak też się na niej zatrzymał tam muszą być jakieś złe moce . Albo na koncu miasta czarownice zamieszkały.
Joasia
Joasia 23.06.2021, 18:31
BMW DLB .... wszystko wiadomo. Znany pirat lubański, ostatnio wyskoczył z Dolnej pomijając znak "stop" - czyli woził się wilk razy kilka ....
Fredzia
Fredzia 23.06.2021, 18:25
A gdyby idiota jechał dopuszczalną prędkością to nawet gdyby wcześniej była tam cała beczka leju rozlana - to co najwyżej by sie tylko przetarł o drzewo... Powiększył zatem klub bezmóżgowców spod znaku BMW.

Pozostałe