Lubań DK30. Potrącenie motorowerzysty

  • 19.06.2021, 13:31 (aktualizacja 19.06.2021, 13:53)
  • red.
Lubań DK30. Potrącenie motorowerzysty

Podziel się:

Oceń:

Potrącenie miało miejsce na skrzyżowaniu, gdzie dochodziło już do podobnych sytuacji. W tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy, a ruch na wysokości fabryki Dr. Schumacher odbywa się objazdem.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed 10. gdy kierujący motorowerem mężczyzna jadąc DK30 od strony centrum miasta chciał skręcić w lewo w ul. Główną. W tym momencie jadący za nim Seat Toledo rozpoczął manewr wyprzedzania i uderzył w skuter.

W wyniku zderzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała, jednak cały czas był przytomny. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala. Około południa na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy co oznacza, że kierowca motoroweru odniósł obrażenia kwalifikujące zdarzenie jako wypadek.

Na skrzyżowaniu tym dochodziło już do podobnych zdarzeń. Najgłośniejsze to te z udziałem karetki, a później wozu strażackiego. W tamtych sytuacjach auta jechały jednak jako pojazdy uprzywilejowane, a kierujący skręcający w lewo nie upewniali się, że mogą bezpiecznie rozpocząć manewr. W tym przypadku zapewne winę poniesie kierująca, która wyprzedzała na skrzyżowaniu.

Na czas prowadzenia działań policja kieruje ruch na ul. Kolejową, biegnącą równolegle do DK30.

red.

Zdjęcia (9)


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 21.06.2021, 13:56
Bo DLW to kierowca kijowy? No tak bo wy wszyscy z DLB tacy wspaniali... to nie blachy mowia o tym jakim sie jest kietowca! Zdobyc prawko w tych czasach to nic trudnego, za 10 razem w koncu sie moze uda... uwazam ze powinny byc jakies testy kwalifikujace do robienia prawka.
aneta
aneta 21.06.2021, 08:13
Rodzinę skuterzysty proszę o kontakt mój e-mail: [email protected]
JM
JM 20.06.2021, 14:02
Skoro głupoty nie da się wykryć na egzaminie na prawo jazdy to może zabierać prawko na rok za takie wybryki.
Panx
Panx 20.06.2021, 11:51
W tym miejscu dość czesto dochodzi do wypadków,może czas by władze lubania sie obudziły i najbardziej niebezpieczne miejsca w lubaniu zostały jakoś oznaczone,zmodernizowane,by kierowcy chcąc nie chcac zwolnili! I bardziej uważali??
Kamil Zdun
Kamil Zdun 21.06.2021, 07:51
DK 30 baranie jest drogą krajową ! w związku z tym zaproponuj jakiś ciekawy pomysł nie na internecie tylko prosto do GDDKiA
Rejestracja
Rejestracja 20.06.2021, 10:03
DLW ... i wszytko jasne!
aro
aro 20.06.2021, 09:46
A propo tego skrętu do fabryki Dr. Schumacher pewnego razu wracając z roboty stałem za jednym motorowerzystą który chciał skręcić w lewo stanął przy prawej krawędzi jezdni i jeszcze puszczał pojazdy skręcające w lewo w kierunku Olszyny.
tempo
tempo 20.06.2021, 07:38
czy to przypadek ze seat z rejestracja dlw skad ich tylu na drogach powiatu jezdzacy huligani ruszcie na lwowek piraci
Szok
Szok 20.06.2021, 01:37
To już wypadek któryś z kolei, gdzie sprawcą jest ktoś na blachach DLW, może to tylko takie wrażenie, ale czytając artykuły tutaj zawsze widzę tylko takie rejestracje.
wołciu
wołciu 21.06.2021, 08:55
Dolnośląska Ludność Wiejska
Greg
Greg 19.06.2021, 21:22
Tablice DLW i wszystko jasne.Z drugiej strony czy ten motorowerzysta był przy lewej stronie swojego pasa i czy miał włączony kierunkowskaz?Bo wiem, że dużo osób jeździ skuterami pomimo tego ,że nie mają pojęcia o ruchu drogowym!Takie nasze prawo,że na skuter nie potrzeba prawa jazdy.
obywatel
obywatel 21.06.2021, 07:00
chłopie, skrzyżowanie. jakie wyprzedzanie na skrzyżowaniu? nie ważne czy był z prawej, czy lewej, czy na środku i czy miał kierunkowskaz.
Jontek
Jontek 19.06.2021, 20:00
DLW i wszystko jasne....!
Człowiek
Człowiek 19.06.2021, 17:11
W Olszynie zawsze beda i sa wypadki za szybko jezdza i brak Policji
Jeop
Jeop 22.06.2021, 18:20
Przecież to nie było w Olszynie
BODZIO75
BODZIO75 19.06.2021, 17:08
Nie wiem, ale po tym co widzę chyba trzeba zmienić instruktorów nauki jazdy w pow.lwóweckim.Wczoraj wracając z j.góry uciekałem na pas awaryjny ,bo DLW wyprzedzało 4 auta koło otaczarni w jałowcu.Widocznie tam tak uczą ,że wyprzedzać można tylko na podwójnej ciągłej
LastTime
LastTime 19.06.2021, 17:00
Dlw... I popisowy manewr wyprzedzania na ciągłej na skrzyżowaniu. Oby chłopu ze skutera jak najmniej się stało.
...
... 19.06.2021, 16:46
Kolejny przygłupi kierowca DLW.
M&M
M&M 19.06.2021, 16:12
A znowu przyjechały wda wozy bojowe straży pożarnej, a może trzy?
Tom
Tom 19.06.2021, 15:15
Jak zwykle DLW.Dobrze,że seat a nie BMW,bo motorowerzysta zasiliłby grono niebiańskich
kierowców.
😉
😉 19.06.2021, 14:33
Zresztą DLW i wszystko jasne
😉
😉 19.06.2021, 14:32
Spieszył się pewnie seacik nad wodę lub w góry a wyprzedzanie tam to częste zjawisko.

Pozostałe