Egzamin na Kartę Rowerową pod czujnym okiem policjantów

  • 11.06.2021, 10:01 (aktualizacja 11.06.2021, 10:28)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań
Egzamin na Kartę Rowerową pod czujnym okiem policjantów KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Pobiednej, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Co roku lubańscy funkcjonariusze wspierają nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu "rowerowego".

Mundurowi z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lubańskiej komendy w środę (09.06.br.) przeprowadzili egzamin praktyczny dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pobiednej.

Aby móc przystąpić do egzaminu praktycznego uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, a następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Gratulujemy - egzamin zdali wszyscy uczniowie.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja br. dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T–  w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczać się będzie kierowanie hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego przez dziecko w wieku do 10 lat, ale tylko w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe