Marszałek Województwa o cisie i cyklostradzie w gminie Lubań

  • 10.06.2021, 12:55 (aktualizacja 10.06.2021, 16:37)
  • red.
Marszałek Województwa o cisie i cyklostradzie w gminie Lubań

Podziel się:

Oceń:

Na parę dni przed ciszą wyborczą Marszałek Województwa Dolnośląskiego odwiedził Henryków Lubański. Spotkanie z kandydatką na Wójta Gminy Lubań było okazją do rozmów o przyszłości gminy.

Mimo że to dopiero kandydatka na wójta poruszano tematy, które dla mieszkańców gminy Lubań są bardzo istotne. Na zakończenie konsultacji dotyczących przebiegu dolnośląskiej cyklostrady gmina Olszyna i Leśna próbują wpłynąć na zmianę przebiegu jej głównych tras na niekorzystny dla turystycznego rozwoju gminy Lubań.

W trakcie spotkania Małgorzata Hercuń – Dąbrowicka wyjaśniała, że program CIS polegający na zintegrowaniu atrakcji i walorów turystycznych w gminie jest ściśle powiązany z przebiegiem dolnośląskiej cyklostrady właśnie przy najstarszym drzewie w Polsce.

W trakcie spotkania mowa była również o produktach regionalnych i pomocy Urzędu Marszałkowskiego we włączeniu ich do oferty wojewódzkiej. Rozmawiano o zbliżających się wyborach i spodziewanej frekwencji. Poruszano temat kondycji cisa, czy budowy kanalizacji na terenach wiejskich.

Bardzo się cieszę, że podjęty został temat cisa, bo to jest nie tylko ogromny zabytek gminy Lubań ale również Dolnego Śląska i Polski. Jestem przekonany, że budowanie promocji wokół tego niezwykłego zabytku jest świetnym pomysłem, który będziemy popierać. - mówił w trakcie spotkania Cezary Przybylski.

Turystyka rowerowa to „przemysł” na który między innymi stawia teraz województwo dolnośląskie. Łączenie cyklostrady ze szlakami turystycznymi w kraju i tymi za naszą południową i zachodnią granicą spowoduje duże ożywienie gospodarcze.

Po spotkaniu w Henrykowie Lubańskim Cezary Przybylski udał się do Lubania na konsultacje społeczne dotyczące przebiegu Dolnośląskiej Cyklostrady.

W spotkaniu z kandydatką na wójta gminy Lubań i marszałkiem udział wzięli sołtysi gminy, radny, szef Karkonoskiej Agencji Rozwoju, przedstawiciel gminnych OSP, pracownicy urzędu marszałkowskiego i radny gminy Zgorzelec.

red.

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec Bogatyni
mieszkaniec Bogatyni 13.06.2021, 16:49
A gdzie był marszałek Przybylski jak PIS nie dał ani 1 zł na Turów i Bogatynię na wycofywanie sie z zanieczyszczania środowiska. Przybylski to karierowicz i wstyd dla Dolnego Śląska, wstyd, wstyd
Real
Real 13.06.2021, 16:46
Każdy kto sie fotografuje i promuje z chorągiewką partyjną PISu Przybylskim nie zasługuje na głosy. Przybylski wstyd sie dziadu PISowski
hans
hans 12.06.2021, 09:19
Jest szansa powoli strząsnąć po PZPR-rowską szarańczę ze zdrowego organizmu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.06.2021, 22:53
Jak te hasło konkurencji brzmi zgoda buduje
Słowa będę dla wszytkich chcem jednoczyć

Ciekawe jak pani wyjaśni brak umożliwienia głosy na sesji wdowie po zmarłym wojcie . Pani Hercuń chciała podziękować za 10 lat pracy męża w urzędzie . A pani i pani ludzie kazali zebrać podpisy i udziela głosu na temat budrzet to jest zgoda to jest poszanowanie drugiej osoby . Nie ma pani wstydu to jest zawiść i brak uczuć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.06.2021, 21:04
Żałosne jest to , jak niektórzy klakierzy M. Hercun Dabrowickiej nie mogą ścierpieć, ze istnieje inna prawda niż powtarzane kłamstwa.Np.ze p.Aneta została zwolniona niesłusznie i gmine to kosztowało dużo pieniędzy, (także błędy popełniane przez wójta i urzędników ). Nie potrafiono zdobywać środków zewnętrznych na rozwój infrastruktury naszej gminy , ze wszystko było tak robione , żeby zwalić winę na radnych (nawet pracownicy urzędu nie dostali podwyżki).Przypominam ze wójt odszedł na końcu roku.Tego już nie pamiętacie?Dodam ,ze to nie średniowiecze, żeby” dziedziczyć „ gminę.
Wyborca
Wyborca 11.06.2021, 22:48
Żałosne jest ta wypowiedz . Jakie to jest prymitywne. Wyborcy pamiętaj jak gmina kwitła przez 10 lat ile było dotacji żaden pracownik nie narzekał do momentu koedy pani Aneta przegrała wybory. I bajk prysła zaczął sie horror. Poniżanie do dni dzisiejszego pracowników poniżanie wójta i do dnia dzisiejszego nie dane mu spokojnie spoczywać . Pani Aneto to zawiść i tylko tyle . Zapomniał pani ze w tym roku zabrano pieniądze wogole na wynagrodzenia czego tak dobroduszną osoba nie zostawiła tych pieniędzy na ten rok tylko jeszce zabrała więcej . Pragnę tez poinformować ze n wasze kłótnie sprzeczki uniemożliwiały dostani dotacji na drogi . Inne gminy dostały miliony a my nic . To jest właśnie to pani nie nadaje sie na wójta chyba żeby obstawić stanowiska swoimi
AS
AS 12.06.2021, 00:05
Krzywdy ludzkie nie dają spokoju.Przypomnij sobie urealnianie cen.
Awe
Awe 11.06.2021, 22:11
Małgorzata hercun do końca kampanii zachowuje się z klasą.A to co dzisiaj zrobiła Aneta usyk pisząc jakiś paszkwil dyskwalifikuje ją jako człowiek a nie tylko kandydata na wójta ;)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.06.2021, 17:21
To nie paszkwil , tylko prawda (i to boli).A tego nie napisała p. Aneta . Wyobraź sobie , ze nie wszyscy kochają czlonkow rodziny Hercuniow. Chyba maja do tego prawo?
Wyborca
Wyborca 11.06.2021, 16:45
INNI DOSTALI KILIONY A NASZA GMINA NIC
Tak ósemka radnych debatowali komisja na komisja odrzucali drogi ta nie ta nie Nawet między sobą sie nie mogą dogadać i *** bez żadnej dotacji
DZiekujemy za takiego wójta pani Aneto
CZAS NA SPOKÓJ I STABILIZACJIE JAK BYŁO DAWNIEJ I BEZ PANI
link o dotacjach
https://duw.pl/pl/dla-mediow/a…
Wybirca
Wybirca 11.06.2021, 16:40
Oj pani Aneto tyle dalej w pani jadu ile tu jeszce wpisów będzie . Wstyd i tyle .
Pani radni to dopiero bezradni . Głosują tak jak im pani każe .Nawet z ostatnich komisji słychać jak pani mężowi podpowiada co am mówić. Gnębi pani dalej zmarłego śp Hercunia. Ilesz można to jest jakas masakra to jakiś wstyd. Podwyżki dla pracowników stało sie jak sie stało nikt tego tragicznego dnia nie przewidział. A zapomniała pani ze wtym roku zabrała pieniądze wogole na pensjie pewnie za miskę ryżu maja pracować . Nic pania nie nauczyło te trzy lata . Wszyscy mogą wygrać oby nie pani . Nie zycze pani powodzenia
A.S
A.S 11.06.2021, 18:36
Życzenia wracają
A.S
A.S 11.06.2021, 14:14
Pan Marszałek powinien nowe wysypiska niemieckie zobaczyć, to jest atrakcją regionu.
Ayam
Ayam 11.06.2021, 13:52
mega. Gratulacje wspaniałej kandydatce Pani Małgorzacie, że do tego doprowadziła :) Oby w niedziele udało jej sie wygrać. Powodzenia!
Jarek
Jarek 11.06.2021, 09:11
Panie Marszałku czy to też Dolny Śląsk czy jakaś republika bananowa w Afryce? https://interwencja.polsatnews…
tobi
tobi 11.06.2021, 10:36
Tak wygląda Dolny Śląsk miejsce przyjazne dla mieszkańców?Parodia.
hahahans
hahahans 11.06.2021, 09:07
Do mieszkańców musi dotrzeć że każdy kto stara się o jakiś urząd robi to dla siebie ,swojej rodziny i kolegów .Przy korycie nie ma sentymentów .Interes społeczny i sprawy mieszkańców to bajki dla naiwnych.
Pl
Pl 11.06.2021, 08:47
Brak wiedzy, to biega do każdego. Tylko debata, na żywo potwierdzi brak wiedzy i nieudolności.
marc55
marc55 10.06.2021, 21:48
Zaraz się zrzygam od tej wazeliny ....
Klakier
Klakier 10.06.2021, 18:46
Juz raz marszalek popieral bez powodzenia kandydata z Lesnej. Niech wygra uczciwosc, samodzielnosc, wiedza, doswiadczenie i umiejetnosci. Dziwie sie ludziom, ze bawia sie w takie rzeczy. Zawsze mam skojarzenie ingerencji , obietnic, interesow, korupcji politycznej i PO CO? Wybory to wybor wyborcow nie marszalka.
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 10.06.2021, 17:23
Żenada! Koleś popiera kolesia!Typowe parcie na władze.Nadal tego nie rozumiem: tzn.kiedy wójtem zostanie ktoś inny , to nasza gmina zniknie z mapy?Obludne jest przyklejanie się do każdego , byle dorwać sie do władzy!
zulu
zulu 11.06.2021, 11:44
To zdjęcie mówi wszystko.Czyj interes będzie reprezentowała kandydatka bo na pewno nie mieszkańców.
seba
seba 10.06.2021, 15:48
Otrzymałem Wiadomość, że zabezpieczone w budżecie przez Radę gminy środki na podwyżki dla pracowników Urzędu gminy w 2020 r około 140 tys. PLN nie zostały wykorzystane. Czyli pracownicy Urzędu Gminy nie dostali należnych im podwyżek. Winę za ten stan rzeczy ponoszą wójtowie były Wójt Śp Pan Hercuń i obecnie pełniący obowiązki wójta Pan Doliba. Dziś widzimy jak o pracowników dbają były Wójt i obecnie pełniący obowiązki wójta. Pani Małgorzata Hercuń Dąbrowicka kandydat na wójta mieniąca się doradcą poprzedniego Śp, Wójta nie doradziła ojcu by zadbał o pracowników gminy, ale pewnie doradzała mu by skarżył do Sądu Radę Gminy o podwyżkę wynagrodzenia chociaż gdy ustalano pensję Wójta na sesji Rady gminy, to wójt publicznie oświadczył, że nie ma dla niego znaczenia wysokość wynagrodzenia jaką ustalą radni, bo on ma do spełnienia misję. Jaka to była misja możemy się domyślać , chodziło o podporządkowanie sobie radnych gminnych, by popierali jego pomyły. Misja się nie powiodła Większość gminnych radnych uznała, że nie wszystkie pomysły Śp. Wójta można popierać i przedstawiła własny program rozwoju gminy w oparciu o uchwalony budżet. Program ten jest realizowany choć z niezwykłym oporem ze strony Śp. Wójta pana Hercunia. Dzisiaj kandydat na Wójta Pani Małgorzata Hercuń Dąbrowicka twierdzi,że chce realizować to co ojciec nie zdążył zrealizować. Wspólnie z Panem Zbigniewem Zjawinem również kandydatem na Wójta postanowili, odwołać Radę gminy, która nie mieści się w ich pojęciu o funkcjonowaniu Rady Gminy . Woleli by zapewne, żeby radni byli raczej bezradnymi i głosowali jak im zasugeruje Wójt. Dzisiejsza Rada moim zdaniem jest radą spełniającą wymogi demokracji gdzie większość decyduje i ma na celu równomierny rozwój gminy czego dała wyraz w uchwalonym budżecie na 2021 rok uchwalając około 80 poprawek, które przyjęła rada gminy bez głosów sprzeciwu. Budżet został zaakceptowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową z drobnymi poprawkami. Ogłoszone Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy ma na celu przywrócenie starego porządku, podporządkowania Radnych Wójtowi i zrobieniem z Urzędu Wójta Wszechwładnego pana i władcę wyjętego z pod kontroli społecznej. Zastanówmy się czy aby na pewno tego chcemy.
Zenek
Zenek 11.06.2021, 15:57
Oj pani Aneto dalej pni bawi sie wte gierki aż tego nie chce sie czytać macinpni wodę od dłuższego czasu . A ludzie dalej sie przekonuje ze tylko Nie pani na te stanowisko
ayam
ayam 11.06.2021, 13:55
żałosne chwile przed wyborami robić z siebie pośmiewisko i wyciagać jakieś wyimaginowane historie, żeby tylko zabłysnać. Nietrudno sie domyślić na czyją komende to zostało wrzucone, Pani Usyk
uczesana na gładko
uczesana na gładko 11.06.2021, 09:43
Wiadomość na pierwsze strony gazet!Seba to gdzie te pieniądze na podwyżki ,których nie było na co zostały przeznaczone.????Te 80 poprawek do budżetu na 2021 rok czego dotyczyły?Chwała radnym i cześć .A Pan Doliba pełniący funkcję Wójta też winny?Nie dał a miał z czego?I dalej walka jedni kłamią i drudzy przekłamują.Walka szczurów trwa.Jedna wart drugą.Jednej Pani wyborcy podziękowali,druga Pani ambicje i kontynuacja dzieła po Ojcu .Czy stanowisko jest dziedziczne?Jedna ma wiedze i doświadczenie,druga ambicje a łączy je jedno ZEMSTA .Jeszcze nie wygrały a już wieść gminna niesie ile to osób szczególnie zaangażowanych w kampanię ma obiecanych ............obiecanek. A mieszkańcy chcą normalności i rozwijającej się Gminy, radni nie mają podejmować decyzji pod dyktando i według zaleceń ,tylko reprezentować interesy swoich wyborców ,którzy ich wybrali i oczekują reprezentowania i zabiegania na rzecz swojego środowiska.Pracownicy mają sumiennie wykonywać swoje obowiązki za godziwe wynagrodzenia i być rozliczani .Mają szanować przełożonego ,a nie go się bać .Stanowisko Wójta to wizytówka Gminy ......Arogancja,złośliwości i inne dolegliwości szkodzą wizerunkowi Gminy. Wóz albo przewóz...Decyzja należy do mądrych wyborców.
Wyborca
Wyborca 10.06.2021, 18:33
Człowieku daj już spokój - nie jątrz. Te wasze odgrzewane kotlety już się wszystkim znudziły. Musicie się pogodzić z tym, że wasz czas już minął i ludzie przejrzeli na oczy. A co do rady to myślę, że mieszkańcy jak nie teraz to przy najbliższych wyborach wybiorą ludzi mądrych, myślących samodzielnie, nie mściwych i chcących aby nasza gmina była rozpoznawana nie tylko po tym, że ktoś przy pomocy radnych mści się za przegrane wybory, ale po tym że gmina się rozwija dzięki współpracy i chęci poprawy warunków życia mieszkańców.
Jędrek
Jędrek 12.06.2021, 15:48
Jak czytam komentarze,to w tej gminie nie ma ludzi uczciwych ,mądrych i myślących.
Ale wśród tu zabierających głos.
Dlaczego?
Bo mądry i myślący zgodnie z starym przysłowiem buduje a nie destabilizuje.
Więc się pochowali w domach,by zachować minimum spokoju.
Jak pamiętam sprzed kilku lat,"Ktoś" "Komuś" coś obiecał i słowa nie dotrzymał.
I to do dziś, jak fatum ciąży na Waszej władzy".
Ale życzę mądrego wyjścia z impasu.
Ktoś
Ktoś 11.06.2021, 09:11
Dość to mamy twoich i tatusia kłamst, manipulacji i żenującej obłudy.
kaczok
kaczok 10.06.2021, 13:57
trzeba sie zmobilizować i isć na wybory. Widać wyraźnie na kogo warto głosować i kto jest traktowany poważnie. Inni to....
Jarek
Jarek 10.06.2021, 13:44
Panie Marszałku może taka sprawa z terenu powiatu?Przecież to też Dolny Śląsk: https://interwencja.polsatnews…
Wyborac
Wyborac 10.06.2021, 13:43
Brawo takiego wójta nam trzeba
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 10.06.2021, 13:40
Nic dodać - nic ująć - brawo! Wreszcie skuteczny kandydat na Wójta - nie tylko obiecuje ale i też działa. Pani Małgosiu zawyżyła Pani poziom tej kampanii - gratulacje i wielki szacunek.

Pozostałe