"Dąb Stanisław". Imię ku pamięci retmana Stanisława Leszczyńskiego

  • 09.06.2021, 17:27 (aktualizacja 09.06.2021, 18:47)
  • red.
"Dąb Stanisław". Imię ku pamięci retmana Stanisława Leszczyńskiego eLuban.pl Retman Stanisław Leszczyński i "Dąb Stanisław"

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy piątek tym imieniem zostanie ochrzczony dąb, który został posadzony przez lubańskich harcerzy na 100-lecie harcerstwa. Imię to nawiązuje do Stanisława Leszczyńskiego, mieszkańca Lubania – pilota, filmowca, marynarza, żeglarza, kolejarza, krótkofalowca i harcerza. Człowieka, który był „Dziadkiem” dla niezliczonej ilości lubańskich harcerzy.

W piątek 11 czerwca o godzinie 16:30 w parku przy ulicy Staszica w Lubaniu imię "Dąb Stanisław" otrzyma drzewo posadzone przez harcerzy na 100 - lecie harcerstwa. Będzie okazja do wspominania i śpiewania piosenek harcerskich oraz szant! - zaprasza Krąg Instruktorów i Starszyzny Harcerskiej ,, Korzenie" z Hufca Lubań.

Dąb przez dekadę pozostawał bezimiennym, w końcu harcerze postanowili nadać mu imię i w swoim gronie przeprowadzili konkurs. Padło kilka propozycji, jednak ostatecznie postanowiono upamiętnić postać retmana Stanisława Leszczyńskiego, przez harcerzy nazywanego "Dziadkiem". Był to wyjątkowy człowiek poświęcający się wielu pasjom, przez wiele lat był komendantem letnich obozów żeglarskich w Tatarce.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe