Osiem kolizji. Podsumowanie długiego weekendu

  • 08.06.2021, 13:00 (aktualizacja 08.06.2021, 13:35)
  • red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Osiem kolizji. Podsumowanie długiego weekendu KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Za nami długi czerwcowy weekend. W tym czasie powiat lubański odwiedziło o wiele więcej turystów niż zwykle. Na drogach można było spotkać większą ilość policyjnych patroli, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców i przyjezdnych. W ciągu 4 dni doszło do 8 kolizji drogowych i zatrzymano kilku nietrzeźwych kierujących.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trakcie długiego weekendu kontrolowali stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W szczególności eliminowali z ruchu drogowego kierujących zagrażających innym uczestnikom ruchu poprzez agresywne i niebezpieczne zachowania. Policjanci dbali również o bezpieczny wypoczynek mieszkańców oraz turystów odwiedzających powiat lubański.

W dniach od 3 do 6 czerwca br. na drogach powiatu lubańskiego doszło do 8 kolizji drogowych. Niestety, ale brawura, nadmierna prędkość oraz wymuszanie pierwszeństwa przyczyniły się do zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (06.06) ok. 16.00 we Włosieniu. Z ustaleń policjantów wynika, iż kierujący pojazdem Audi A4 wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w bok pojazdu Hyundaia. Dwie osoby trafiły do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.
Tego samego dnia w Świeradowie-Zdroju kierujący Mercedesem podczas wymijania innego pojazdu uderzył w jego bok. W Leśnej nieznany sprawca uderzył w bok pojazdu VW Polo, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W Olszynie zderzenie dwóch pojazdów  BMW oraz Seata Toledo, gdzie to kierujący Seatem Toledo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu BMW. Ponadto policjanci ruchu drogowego kierowani byli do zdarzeń parkingowych oraz z udziałem leśnej zwierzyny. - czytamy w policyjnym komunikacie.


Zatrzymano również kilku nietrzeźwych kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

red./asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marc55
marc55 08.06.2021, 23:16
Jeden z tych 5 dowodów był mój. Toyota poszła na żyletki niestety.
Olivia
Olivia 09.06.2021, 08:50
Przyjmij serdeczne wyrazy wielkiego ubolewania i współczucia - czyli moje najszczersze kondolencje..
Liwia
Liwia 08.06.2021, 19:42
Kodeksy, ustawy, zarządzenia....! W roku 1995 Indianie darując papieżowi Biblie wypowiedzieli te słowa: "Oddajemy to Święte pismo które otrzymaliśmy kiedyś od kapłanów katolickich. Przez 500 lat księga ta nie dała nam Pokoju, Szczęścia ani Miłości, tylko Cierpienie, Wojny i prześladowania. Uważamy ze kapłanom Kościoła bardziej sie przyda niż Ludowi indiańskiemu - my bez świętych ksiąg uczymy się i wiemy jak życ ..."
Swcht
Swcht 08.06.2021, 16:50
Toledo w olszynie to ten *** co tak wariuje?

Pozostałe