Lista kandydatów. W najbliższą niedzielę przedterminowe wybory Wójta Gminy Lubań

  • 08.06.2021, 12:25 (aktualizacja 08.06.2021, 12:49)
  • red.
Lista kandydatów. W najbliższą niedzielę przedterminowe wybory Wójta Gminy…

Podziel się:

Oceń:

Już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca mieszkańcy Gminy Lubań wezmą udział w wyborach wójta, który przez najbliższe dwa i pół roku będzie sprawował władzę wykonawczą w gminie. Mieszkańcy wyboru dokonają spośród piątki kandydatów.

Do przedterminowych wyborów w Gminie Lubań doszło po niespodziewanej śmierci Zbigniewa Hercunia, który sprawował urząd wójta przez ostatnią dekadę. Przyczyną śmierci był koronawirus.

Początkowo przedterminowe wybory ogłoszono na 9 lutego, jednak w związku z pandemią koronawirusa termin wyborów czterokrotnie zmieniano. Ostatecznie przedterminowe wybory odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 czerwca 2021 roku, a ich ewentualna druga tura odbędzie się 27 czerwca.

W niedzielę 13 czerwca mieszkańcy gminy wybierać będą spośród piątki kandydatów, poniżej przedstawiamy ich nazwiska oraz załączamy linki do profili w mediach społecznościowych, gdzie przez ostatnich kilka miesięcy toczyła się kampania wyborcza. Tam też znajdą Państwo programy wyborcze kandydatów.

Jacek Cichoń - Facebook KWW Jacek Cichoń - Niezależność i nowa jakość w Gminie Lubań
Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka - Facebook Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka
Jarosław Bardowski - Facebook Jarosław Bardowski
Aneta Usyk - Facebook Aneta Usyk
Zbigniew Zjawin - Facebook Zbigniew Zjawin

W międzyczasie, na skutek działań rady gminy, powstała inicjatywa referendalna w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania urzędującej Rady Gminy Lubań. Komisarz wyborczy datę referendum wyznaczył na 20 czerwca 2021 roku.

red.

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

optymista
optymista 11.06.2021, 20:33
Każdego jednego kandydata zniosę , Wszyscy tylko nie AU. Retusz mi już wystarczył...., pod którym skrywa się ....Boże chroń .....
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 10.06.2021, 12:14
Po obejrzeniu dzisiejszego posiedzenia komisji w gminie dowiedzieliśmy się,ze nieprawdą jest to ,ze jakoby radni zabrali pieniądze na podwyżki dla urzędników gminy. To były wojt(Z. Hercun)nie dał im podwyżki, chociaż zostały pieniądze na końcu roku.To jest niewiarygodne, jakie kłamstwa sieją niektórzy w gminie! Opamiętajcie się!
Pan Wesoły Miś
Pan Wesoły Miś 09.06.2021, 15:44
*To jest moje zdanie i szanuję Twoje.
Pani Małgorzata Hercuń-Dabrowicka jest kandydatem poważnym. Przedstawiła plan dla gminy i będzie go realizowała - kobieta z Charakterem . Pan Zbigniew Zjawin jest doskonałym kandydatem na pion niżej i bez wątpienia doskonale się sprawdza mając nad sobą szefa. Pani Aneta Usyk powinna ostatecznie dostać pracę w UG Lubań i realizować się zgodnie ze zdobytym doświadczeniem, które przez lata pracy nabyła. Pan Jacek Cichoń mógłby sprawdzić się w roli nadzoru jakości pracy wydziałów urzędu.
*Szanuję Twoje zdanie.
Mieszkaniec1
Mieszkaniec1 09.06.2021, 11:35
Ciekawe :jako kto kandydatka na wojta(p.M. Hercun Dabrowicka)składa pseudoobietnice o współpracy z innymi samorządowcami , itp.Rozumiem ,ze inni kandydaci ”są pozbawieni takiej szansy.Co za arogancja ,może warto zmienić sposób myślenia o swojej roli jako wojta. Interesuje mnie , jak pani kandydatka pogodzi prace jako wojta gminy Luban z prowadzeniem sklepów w tej same gminie . To chyba jest konflikt interesów?
patryk_radostow
patryk_radostow 09.06.2021, 10:31
AU - straszy i grozi ludziom, miala juz swoja szanse, tak samo jak jej maz w radzie
ZZ - pomysłem referendum pokazuje, ze jest jak wkurzony 7-latek
Tylko Pani Malgorzata jest w stanie mądrze rządzić gminą. Ma doświadczenie w zarządzaniu i nie jest skorumpowana jak te inne pociotki.
Sebastian
Sebastian 09.06.2021, 15:39
Szanowni wyborcy , zastanówmy się czy chcemy mieć Wójta, który nie jest jeszcze wójtem a już popada w uzależnienie od lokalnych przedsiębiorców zabiegając o publiczne poparcie z ich strony. Poparcie dla tego czy innego kandydata wyborcy wyrażają po przez głosowanie w dniu wyborów. Inny rodzaj poparcia to jest coś za coś, dzisiaj ty poprzesz mnie a ja ci jak zostanę wójtem to załatwię ci to czy owo. Kandydat na wójta Pani Małgorzata Hercuń Dąbrowicka zabiegała o takie poparcie u przedsiębiorcy z Radostowa i takie publiczne poparcie uzyskała. Rzecz w tym , że na terenie tego przedsiębiorcy działa strzelnica prowadząca strzelania z różnego rodzaju uzbrojenia i jest to uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Mieszkańcy składają skargi na uciążliwe działanie strzelnicy położonej w pobliżu zabudowań do Urzędu Gminy. Rozpatrywał te skargi będzie przyszły Wójt. Powstaje pytanie czy mieszkańcy skarżący się mogą liczyć na rzetelne i obiektywne rozpatrzenie sprawy przez Wójta, który posiada zobowiązanie wdzięczności wobec tego przedsiębiorcy. Takich rodzajów poparcia było więcej podaję tylko jeden przykład dla zobrazowania sytuacji. Takie tworzenie niby nie Szanowni wyborcy , zastanówmy się czy chcemy mieć Wójta, który nie jest jeszcze wójtem a już popada w uzależnienie od lokalnych przedsiębiorców zabiegając o publiczne poparcie z ich strony. Poparcie dla tego czy innego kandydata wyborcy wyrażają po przez głosowanie w dniu wyborów. Inny rodzaj poparcia to jest coś za coś, dzisiaj ty poprzesz mnie a ja ci jak zostanę wójtem to załatwię ci to czy owo. Kandydat na wójta Pani Małgorzata Hercuń Dąbrowicka zabiegała o takie poparcie u przedsiębiorcy z Radostowa i takie publiczne poparcie uzyskała. Rzecz w tym , że na terenie tego przedsiębiorcy działa strzelnica prowadząca strzelania z różnego rodzaju uzbrojenia i jest to uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Mieszkańcy składają skargi na uciążliwe działanie strzelnicy położonej w pobliżu zabudowań do Urzędu Gminy. Rozpatrywał te skargi będzie przyszły Wójt. Powstaje pytanie czy mieszkańcy skarżący się mogą liczyć na rzetelne i obiektywne rozpatrzenie sprawy przez Wójta, który posiada zobowiązanie wdzięczności wobec tego przedsiębiorcy. Takich rodzajów poparcia było więcej podaję tylko jeden przykład dla zobrazowania sytuacji. Takie tworzenie niby nie winnych wzajemnych uzależnień to pierwszy krok do korupcji. Ponadto Pani Hercuń Dąbrowicka nie ma wyższego wykształcenia. Wyższe wykształcenie nie jest konieczne na stanowisku Wójta , ale jes winnych wzajemnych uzależnień to pierwszy krok do korupcji. Ponadto Pani Hercuń Dąbrowicka nie ma wyższego wykształcenia. Wyższe wykształcenie nie jest konieczne na stanowisku Wójta , ale jest niezbędne do dobrego zarządzania podległymi pracownikami i całą gminą.
SEBA
SEBA 09.06.2021, 21:49
Przepraszam za usterki technicne
Jan
Jan 09.06.2021, 09:49
Co to jest facebook?? Inwigilacja prywatnosci przez prywatna firme z usa? i tam mam szukac programow wyborczych???? Nie mamy zrodel lokalnej informacji a i orlen nie ma co wykupic... dno, nawet studio S padlo, zaraz w zapomnienie MDK i NFZ..

Kandydacie dokoncz sobie sam i tu sie..
HZM
HZM 08.06.2021, 20:40
A ja będę głosować na Małgorzatę samo H , bo jej zawsze mało i na pewno będzie chciała więcej i więcej...Pytanie tylko czy dla siebie czy gminy...?? Kurcze trochę się wzruszyłam 😁
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 09.06.2021, 09:24
Pani Małgorzata pokazała jak jest skuteczna - który z kandydatów nawiązał kontakty z innymi samorządowcami, Marszałkiem- jeszcze nie jest wójtem a już działa dla dobra Gminy. A HZM niech weźmie się za robotę i pokaże jak prowadzi się firmę - myślę, że jest to osoba bardzo licząca na mannę z nieba, jest leniwa i zazdrosna o wszystko co inni mają. Weź się do roboty a nie zazdrość innym tego, że mają, dzięki swojej ciężkiej pracy.
Pl
Pl 11.06.2021, 10:50
Oczywiście ty znasz kontakty pozostałych kandydatów? Zwykły egoizm napełniony pychą.
Wyborca
Wyborca 08.06.2021, 19:49
Jacek Cichoń jest wiarygodny, wykształcony i niezawodny. Będę głosował na NIEGO, bo będę miał Wójta niewypaczonego, bezpartyjnego i mądrego.
patryk_radostow
patryk_radostow 09.06.2021, 10:29
A co robili kandydaci w ciągu ostatnich miesięcy? Bo Cichon to chyba zapadł w sen zimowy. Ostatni tydzien kampani i nagle sie wszyscy obudzili....
Ktoś
Ktoś 09.06.2021, 08:10
Co zrobił dla gminy?
Kolezanka
Kolezanka 08.06.2021, 21:46
To ten menadżera 😄

Pozostałe